Харківсько-київський бізнесмен Олександр Бондаренко зайняв посаду голови Дніпропетровської ОДА. Через його непублічність ЗМІ уже встигли охрестити нового главу «котом у мішку». Про нього справді дуже мало офіційної інформації. Але дещо все-таки вдалося дізнатися: у нього дві квартири, кілька фірм, дружина - громадянка РФ. Читайте детальнішу інформацію про губернатора.

Біографія

Дата народження: 22 cічня 1987 року.

Знак Зодіаку: Водолій. За східним гороскопом: рік Вогненного Кролика.

Вік: 32 роки.

За останні 2 роки Олександру Бондаренко вдалося досягти успіху в бізнесі та придбати 2 квартири. Нещодавно президент України Володимир Зеленський представив маловідомого бізнесмена у якості нового голови Дніпропетровської ОДА.

Деякі дніпропетровські громадські активісти пов'язують його особистість з одним із впливових людей із оточення олігарха Ігоря Коломойського. Про це повідомляють відкриті джерела.

Опитування представників місцевої еліти, що було проведено виданням «Страна», свідчить про те, що про новопризначеного голову нікому нічого невідомо. Ймовірно, Олександр Бондаренко не є самостійною фігурою.

СМИ припускають, що глава ОДА висловлює інтереси осіб, що вважають за краще залишатися у тіні. «Страна» також не виключає, що він може бути людиною мільярдера Ігоря Коломойського або самого президента чи його друзів із «Кварталу».

Сам Олександр Вікторович говорить про те, що він морально готовий до змін, із якими їм доведеться зіткнутися із огляду на призначення на вакантну посаду. Про те, що він подавався на кілька позицій економічного спрямування, бізнесмен розповів у інтерв'ю виданню Opentv.media.

Як повідомляє дніпровський веб-портал, Олександр Бондаренко подавався через програму «ЗеЛіфт» на кілька посад. Із його власних слів, «це такий своєрідний челендж, новий виклик для себе, професійний виклик». Він бачить на цій посаді «великий професійний стрибок» для себе.

Президент Володимир Зеленський представив новообраного голову Дніпропетровської обласної державної адміністрації прямо під відкритим небом: після свого приземлення у аеропорту. Про це повідомляли ряд відкритих джерел.

Глава держави представив дніпрянам нового главу. І повідомив, що «молодий менеджер» - своєрідний «подарунок» до Дня міста. Після представлення президент зазначив, що випробувальний термін для нього, як і для інших новопризначених чиновників - до Нового року.

Олександр Бондаренко

Нагадаємо, до 27 червня 2019 року посаду голови ОДА на Дніпропетровщині займав Валентин Резниченко. Згодом обов'язки голови було покладено на екс-заступника голови облдержадміністрації Дмитра Батуру. ЗМІ повідомляли про те, що кадрове рішення щодо нового голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації було прийнято на засіданні Кабінету міністрів 13 вересня 2019 року.

Звичайно ж, роботи у Дніпрі та області, як і у інших регіонах країни вистачає. Але чи впорається із поставленими завданнями новообраний глава? Чи буде він новою самостійною фігурою? Що офіційно відомо про молодого 32-річного бізнесмена? Давайте дізнаємося.

Сім'я

Дитинство та юність пройшли у м. Харків (Україна).

Сімейний стан: одружений. Дружина: Регіна Фанісовна (прізвище у дівоцтві - Валіулліна), громадянка Російської Федерації. У недавньому інтерв'ю губернатор пояснив, що його дружина - татарка, і зараз вони працюють над тим, щоб вона отримала українське громадянство.

За словами дніпровського політолога Віктора Пащенка, призначення молодого бізнесмена главою ОДА - досить несподівана подія для місцевих еліт. Адже зовсім недавно називалися інші кандидатури.

Як відзначає Radiosvoboda, призначення його на посаду губернатора відбулося несподівано для самого новоспеченого чиновника. Між іншим, у багатьох чиновників дружини - росіянки. У даному випадку призначення було несподіваним для самого бізнесмена, оскільки «цього небажаного явища» за словами політолога, можна було б уникнути.

Віктор Пащенко вважає, що «через громадянство дружини може виникати велика кількість запитань у громадян. Із іншого боку, це може бути використано для тиску на посадових осіб. І якби було більше часу, то вони б змінили громадянство».

Діти: у відкритих джерелах інформація відсутня.

Освіта

2014 р. - із червоним дипломом закінчив Києво-Могилянську академію за спеціальністю «фінанси». Є членом правління Асоціації випускників КМА.

Стажувався у Швеції та у Верховній Раді за програмами розвитку приватного бізнесу і US Aid при комітеті фінансів і банківської діяльності відповідно.

Кар'єра і бізнес

Відомо, що він працював у різних компаніях, що займаються реалізацією різної групи товарів. Був співробітником українського вітчизняного виробника зшитого пінополіетилену - працював у компанії Verdani.

Був також співробітником нідерландсько-британської компанії Unilever, яка лідирує на ринку харчових продуктів і товарів побутової хімії. Крім цього, працював у Sustainable Business Systems («Стійкі бізнес-системи») і Pirana, що займається виробництвом засобів по догляду за волоссям і тілом, побутової хімії, зубних паст.

Згодом обіймав посаду директора ТОВ «Сталі Бізнес Системи». Останні 2 роки - власник кількох компаній, що займаються консультаційними питань сфери торгівлі та IT-технологій.

Компромат і чутки

У декларації новопризначеного голови Дніпропетровської ОДА за 2018 рік зареєстрованим місцем проживання зазначено місто Харків, фактичним - Київ. Із об'єктів нерухомості вказані 2 квартири.

Олександр Бондаренко

Одна знаходиться у Харкові. Її площа - 126,9 кв. м. Друга - у столиці площею 89,8 кв. м. Обидві квартири були куплені не так давно. Спочатку бізнесмен став власником київської нерухомості. Він придбав тут квартиру 7 червня 2016 року.

Проходить трохи більше року, і Олександр Бондаренко купує другу квартиру в Харкові. Цю нерухомість він придбав 21 вересня 2017 року. Вартість нерухомість у декларації не зазначена.

У числі транспортних засобів значиться Mazda 6, 2016 р.в., куплена 31 грудня 2018 року. У графі «Інформація про права на майно» зазначено «інше право користування»: Віктор Володимирович Бондаренко. Можливо, батько декларанта.

Корпоративні права чиновника:

  • ТОВ «Бі енд Бі Фудз» - 33,34% від загального капіталу. Сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній і судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів «Опендатабот» відзначає: дата заснування компанії - 26 липня 2018 р. Олександр Вікторович Бондаренко - колишній керівник. Його змінив 1 жовтня 2019 року Ілля Ігорович Ботштейн.
  • ТОВ «Сталі Бізнес Системи» - 100%. Компанія надає консультаційні послуги в області комп'ютерних технологій. 28 вересня 2019 роки її керівником став Ілля Ігорович Борштейн. Про це зазначає сервіс перівірки котрагентів YouСontrol.
  • ТОВ «ЛОК СТОК» - 100%. Компанія була зареєстровано 9 жовтня 2018 року. Основний вид діяльності - оптова торгівля хімічною продукцією. Згідно з даними Opendatabot, із 15 жовтня 2019 року в компанії новий власник.
  • ТОВ «Філд Маркетинг» - 100%. Основний вид діяльності компанії - консультування із питань комерційної діяльності та управління. YouControl повідомляє: призначення нового керівника недержавної власності відбулося 22 жовтня 2019 року.

Заробітна плата Олександра Вікторовича, отримана за основним місцем роботи, склала 108 тис. грн. За сумісництвом - 96 тис. грн. Місця роботи у декларації не зазначені. Дохід від зайняття підприємницькою діяльністю - 144 тис. грн. Відсотки - 96 тис. 850 грн.

Олександр Бондаренко

Зарплата дружини, отримана за основним місцем роботи, - 660 тис. грн. Її місце роботи у документі також не вказано.

Грошові активи декларанта: на його різних банківських рахунках 165 тис. 500 грн., 59 тис. 200 євро, 30 тис. доларів, 36 тис. доларів. Готівкою - 50 тис. доларів.

Як бачимо, про життя бізнесмена дуже мало відомо. Громадські активісти висловлюють свої припущення щодо того, ким новий голова Дніпровської ОДА був рекомендований. Radiosvobodа повідомляє: Артем Романюків, керівник ГО «Громадський контроль» передбачає, що Святославом Олійником. Він - народний депутат V-VI скликань, близький соратник олігарха Ігоря Коломойського.

Що ж, крім цифр у декларації, про нового главу Дніпропетровської ОДА дійсно практично нічого невідомо. Першочергові очікування від нового глави - збільшення фінансування на ремонтне дорожнє покриття. Доріг тут немає, аеропорту також і т.д. Городянам залишається тільки розраховувати, що до нового голови вдасться донести усі нагальні проблеми міста та регіону.

Фотографії

Олександр Бондаренко

Олександр Бондаренко

Олександр Бондаренко

Відео

Посилання

Фейсбук - інформація про роботу та освіту, сімейні відносини і т.д. у соцмережі відсутня. Користувач не додає свої або сімейні фотографії, не є активним користувачем Facebook.

Зовсім недавно доступні повідомлення на його стрічці датувалися 2014 роком. Можливо, у зв'язку із його новопризначенням у 2019 році, в хроніці з перервою у 5 років, хоч і вкрай рідко, але почали з'являтися деякі публікації.

Олександр Бондаренко

Після останнього відвідування соцмережі 28 серпня 2014 року, 12 вересня 2019 року Олександр Бондаренко оновив своє фото обкладинки. 25 вересня у його хроніці з'явилася публікація щодо відкриття соціального ліфта.

Він написав у пості: «Варто було запустити вакансії на посади голів РДА Дніпропетровської та Рівненської областей, як у нас уже over багато заяв!» 14 жовтня 2019 року новий глава Дніпропетровської ОДА привітав із Днем захисника. Інша відкрита інформація про нього відсутня.

У інтерв'ю виданню Opentv.media на питання журналіста щодо того, що він робив ці 5 років, чому був відсутній так довго і чи було там щось, що він видалив? Олександр Бондаренко відповів, що він - активний користувач мережі. І його публікації бачать тільки його друзі. І з часом з'явиться його публічна сторінка, де він про себе розкаже.

Деякі ЗМІ припускають: не виключено, що сторінка була почищена перед його призначенням на посаду.

Офіційний сайт Дніпровської ОДА, адреса, контактні дані: 49004, м. Дніпро, пр. Олександра Поля, 1. Електронна адреса: info@adm.dp.gov.ua