Біографія

Давтян Дмитро Олександрович сам родом з міста Харкова. Народився він 24 січня в 1985 році.

Сім'я

Давтян Дмитро є молодшою ​​дитиною відомого в Харкові бізнесмена, засновника ТОВ "Інвестиційна група "ДАД"", а також за сумісництвом місцевого депутата – Олександра Давтяна (1952 р.н). За даними ЗМІ, Давтян-старший також хоче зайняти певне місце у великій політиці і докладає до цього чимало зусиль. В сім'ї також є старша сестра – Карина Давтян (1978 гр.), яка в даній інвестиційній групі знаходиться на посаді віце-президента (займається також нотріціологією і рішенням проблем з психосоматики, активно веде свій інстаграм, є публічною персоною).

Сімейний стан Давтяна Дмитра: одружений, виховує чотирьох дітей. Дружину звуть Ольга Коваленко. Діти: дві доньки – Мірра і Жанна і два сина – Даніель і Давид.

Давтян Дмитро - родина
Давтян Дмитро - родина
politeka

Освіта

Давтян є дипломованим фахівцем в області фінансів. Закінчив Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна в 2008 році. Має також додаткову освіту, яку отримав у Великобританії на курсах з фінансів, бізнесу та менеджменту.

Кар'єра і бізнес

Дмитро Давтян почав свою трудову діяльність ще в період навчання в школі. Першим місцем роботи Дмитра був готель "Харків", який знаходиться у володінні батька Дмитра – Олександра Давтяна. Там Дмитро працював на посаді менеджера з продажів. Цей його досвід тривав до лютого 2002 року. Приблизно через рік Дмитро Давтян почав працювати на посаді журналіста в компанії ТОВ "Медиаком Плюс".

Далі протягом п'яти років з 2005-го по 2010-й він був заступником президента в ТОВ "Інвестиційна груп"ДАД"". Далі він вже сам став директором готелю "Харків".

В цей же період Дмитро Давтян приймає рішення спробувати себе також в ролі депутата, і в 2010 році успішно проходить від Партії регіонів до Харківської міської ради. Там Дмитро входив до депутатської групи «Молоді регіони». Знаходився на постійній основі в складі комісії з питань міжнародного співробітництва, інвестицій і спортивних іміджевих проектів.

З 2014-го по 2015-й Давтян очолює Департамент європейської інтеграції та інвестиційної політики при "Укрзалізниці". Також в 2015 році з квітня по жовтень повторно займає посаду директора ТОВ "Інвестиційна група "ДАТ"".

З 2016-му в квітні Давтян отримує запрошення зайняти вакансію першого заступника голови запорізького губернатора Бриля Костянтина. По закінченню періоду в півтора роки Дмитро Давтян переходить працювати в КМДА, де стає заступником мера Віталія Кличка.

Під час роботи в КМДА Дмитро Давтян був відповідальним по питанням у сфері міського транспорту. В кінці осені минулого року (листопад 2019-го) його звільнили з цієї посади. Разом з тим Давтян на своїй особистій сторінці в мережі фейсбук стверджував, що ніякої заяви з бажанням покинути займану посаду він не писав і писати не збирався.

Дмитрий Давтян
Дмитрий Давтян
facebook

Дмитро Давтян на сьогодні володіє третиною ТОВ "Інвестиційна група "ДАД"", а також Приватним підприємством під назвою "Фірма Пальма 94". Крім того, він також є кінцевим бенефіціаром в ряді компаній, які займаються тим, що надають в оренду для експлуатації різну нерухомість (власну чи орендовану).

Компромат і чутки

У ЗМІ повідомлялося, що свого часу Дмитро Давтян протягом 2014 року жодного разу не був на засіданні Харківської міської ради.

Крім того, іноді в пресі (зокрема, видання politeka.net) можна зустріти не дуже приємні відгуки про роботу Давтяна і в період займаної посади в Запорізькій обласній державній адміністрації, стверджуючи, що Давтян "прийшов туди працювати далеко не з благими намірами, а виключно заради своїх фінансових інтересів".

Екс-глава КМДА (1999-2006) Олександр Омельченко вважає, що призначення на посаду заступника голови КМДА Дмитра Давтяна було незаконним, оскільки стався перехід з іншої державної структури, який не був узгоджений з Київською міською радою (kievvlast.com.ua).

Разом з тим, Іллю Сагайдака, який займав цю посаду раніше, призначила туди саме Київська міська рада, тому приймати рішення щодо припинення його повноважень на цій позиції теж мала Київрада (за інформацією politeka.net).

Давтян Дмитро
Давтян Дмитро
facebook

Декларації

В період листопада 2019 року Дмитро Давтян встиг перед тим як покинути займану посаду в КМДА, заповнити та опублікувати податкову декларацію про отримувані доходи протягом 2019 року.

З декларації стало відомо, що у Дмитра Давтяна в приватній власності є нежитлове приміщення, площею 648,4 кв.м., яке знаходиться в місті Харкові. У цьому ж місті в його розпорядженні квартира, площа якої становить 363,7 кв.м. Але належить ця нерухомість за документами його сестрі Карині, хоча користується нею саме Дмитро на безоплатній основі.

Живе Дмитро Давтян під Києвом в селищі Козин, де бере в оренду будинок площею 365,8 кв.м., а також земельну ділянку площею 1500 км.м.

Також за даними ЗМІ сукупний дохід Давтяна на момент 2016 року складав 4 мільйони 233,1 тисячі гривень, в який також були включені і 75,9 тисяч гривень зарплати, і додатково 54 тисячі гривень за страховими виплатами. Завдяки оренді приміщень Давтян мав 452 тисячі гривень доходу. Повернутий борг склав 2 мільйони 236,4 тисячі гривень. Внесок, який вноситься до статутного фонду компанії склав 1,3 тисячі гривень, вказані також і 1,4 мільйона гривень під кредитом. Має не тільки фінансові виплати, але також і зобов'язання.

Є у Давтяна і чимало задекларованих цінних речей, серед яких наручний годинник від Rolex, Cartier, Harry Winston, Chopard, DeWitt, підвіска, перстень, сережки і кільце, шуби, дорогі сумки і портфель, предмети мистецтва і антикварні речі.

Крім того, згідно з декларацією, Дмитро Давтян має три авто: Mercedes-Benz V 250 (2014 роки), Toyota Camry (2016 року), Porsche Panamera 4S (2011 року).

Фотографії

Фото 1 из 3.
Фото 2 из 3.
Давтян Дмитро
Фото 3 из 3. Давтян Дмитро

Посилання

Давтян Дмитро Олександрович в Фейсбук