Андрій Миколайович Мальований (нар. 16 грудня 1981, Київ) – державний діяч, голова Державної екологічної інспекції України від 20 травня 2020 року.

Освіта

 • Київський політехнічний інститут за спеціальністю «Метрологія та вимірювальна техніка».
 • Південнослов'янський інститут Вищого навчального закладу Київського славістичного університету за спеціальністю «Геодезія, картографія та землеустрій».
 • Інститут післядипломної освіти Харківського національного аграрного університету імені Василя Докучаєва за спеціальністю «Землеустрій та кадастр».
 • Державний університет інфраструктури та технологій за спеціальністю «Право».
 • Національна академія державного управління при Президентові України за спеціальністю «Місцеве самоврядування».

Трудова діяльність

З 2006 року на державній службі.

Працював на керівних посадах у Управлінні з питань комунального майна, приватизації та підприємництва Шевченківської районної у м. Києві Ради, КП «Бюро технічної інвентаризації Києво-Святошинської районної ради Київської області», Комунальної установи Київської обласної ради «Фонд комунального майна», Головного управління Держземагентства у Миколаївській області, Головному управлінні Держземагентства у м. Києві, Головному управлінні Держземагентства у Київській області, КП УЗН Солом’янського району м. Києва, Апараті виконавчого органу Київської міської ради, Департаменті міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради, Управлінні екології та природних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 р. № 549-р призначений на посаду Голови Державної екологічної інспекції України.

Досягнення

Коли починав працювати в Управлінні екології та природних ресурсів, це Управління входило до Департаменту міського благоустрою і збереження природного середовища КМДА, що займалося питаннями малих архітектурних форм, літніми майданчиками тощо. Андрій Мальований ініціював виокремлення Управління екології та природних ресурсів у самостійну структуру, незалежну від Департаменту міського благоустрою, щоб підвищити увагу до проблем і питань екології міста.

У 2016-2019 роках було збільшено кількість озеленення в столиці (створено нові або реконструйовано наявні парки й сквери) – від 20 до 100 об’єктів на рік. Зокрема, створення парку «Троєщина», що розташований вздовж проспекту Романа Шухевича.

У 2019 році 8 столичних пляжів отримали міжнародну відзнаку «Блакитний прапор». Це означає, що пляжі відповідають міжнародним критеріям та вимогам щодо якості води, комфорту та безпеки на пляжі, екологічного менеджменту й рівня сервісу.

Андрій Мальований опікувався питанням створення системи моніторингу атмосферного повітря. З його ініціативи це питання було висунуте на розгляд Київської міської ради, що затвердила відповідний бюджет. Тепер Андрій Мальований зацікавлений впровадити системи моніторингу атмосферного повітря по свій Україні.

Сім'я

 • Батько Микола Іванович (нар. 1950) – інженер-конструктор. У Палаці Спорту працює гідравлічна система перевертання сцени, над якою також працював і Микола Мальований. Автор різних патентів, зокрема, технології гідроабразивної різки, коли високий тиск води ріже метал. Зараз на пенсії.
 • Мати Лідія Іванівна (нар. 1953) – соціальний робітник, працювала в різних громадських організаціях, зараз на пенсії.
 • Дружина Олена Вадимівна (нар. 1983) – бізнеследі, засновниця «Сіті Інсайт», «Будінвестгрупп», «Теплолюкс Груп», заклад дошкільної освіти «Креативні діти».
 • Дочка Ніна.
 • Син Микола.

Посилання

 • Андрій Мальований у соціальній мережі «Facebook»
 • Офіційний сайт Державної екологічної інспекції України