Останнім часом екологія нашої країни залишає бажати кращого. Здавалося б - це дуже важлива проблема України. Однак для Глави Управління екології та природних ресурсів КМДА Андрія Мальованого - це всього лише прибутковий бізнес. Читайте про те, хто та як керує цією сферою на вищому рівні.

Біографія

Дата народження: 16 грудня 1981 року.

Знак Зодіаку: Стрілець. За східним гороскопом: рік Металевого Півня.

Національність: українець.

Віросповідання: православний.

Вік: 38 років.

Скандальний «еколог» Андрій Мальований очолював у минулому одне зі столичних комунальних підприємств. Чиновник був задіяний у корупційних схемах, про що повідомляють відкриті джерела.

Зокрема, видання Антикор акцентує увагу правоохоронців не те, що Андрія Миколайовича повинні притягти до відповідальності за його корупційну діяльність. Крім цього, ряд інших видань називають Андрія Мальованого «посібником регіоналів».

І повідомляють про його успішні оборудки із дорогоюукраїнською землею. Відкриті джерела пишуть про те, що у числі «віджатої» чиновником землі є й с\г наділи, які дуже швидко оформлялася на його членів сім'ї, родичів та друзів.

Андрій Мальований, скрін із Фейсбук
Андрій Мальований, скрін із Фейсбук

Людина «регіоналів» була неодноразово помічена у ряді земельних махінацій. Саме тому ЗМІ називають його членом злочинного угруповання, так званої «земельної мафії України». Читайте біографію і компромат на Андрія Миколайовича Мальованого, дізнайтеся подробиці того, що відбувається.

Сім'я

Дитинство та юність пройшли у столиці. Тут він народився та виріс. На даний момент Київ є зареєстрованим місцем проживання чиновника.

Сімейний стан: одружений. Дружина: Олена Вадимівна. Діти: дочка Ніна, син Микола.

Освіта

1989-1997 рр. - навчався у київській школі №223.

1996-1999 рр. - роки навчання у столичному технічному ліцеї НТУУ «КПІ».

01.09.1999-05.02.2005 рр. - навчався у Національному техуніверситеті «Київський політехнічний інститут». Освоєна спеціальність - «метрологія та вимірювальна техніка».

2012-2013 рр. - вивчав геодезію у Південнослов'янському інституті славістичного університету столиці.

2013-2014 рр. - Харківський Національний аграрний університет ім. Василя Докучаєва. Тут вивчав землевпорядкування та кадастр.

2016 р. - Національна академія держуправління при Президентові України.

Кар'єра і бізнес

2005-2006 рр. - свою трудову діяльність розпочав із посади менеджера. Протягом буквально року працював у «Центрі сприяння підприємництву».

2006-2010 рр. - наступні 4 роки був заступником начальника відділу приватизації комунального майна, заступник начальника управління-начальник відділу ПКІ, начальник відділу ПКІ.

2011 року - буквально півроку займав крісло заступника начальника відділу із питань ІКС Шевченківської РДА у Києві.

2011-2012 рр. - заступник гендиректора із питань реєстрації прав власності КП «Бюро техінвентаризації Києво-Святошинської райради Київської області».

Влітку 2012 р. переїжджає до Очаківського району Миколаївської області, де займає посаду головного спеціаліста відділу Державного комзема.

Андрій Мальований, скрін із Фейсбук
Андрій Мальований, скрін із Фейсбук

2012-2013 р. - заступник начальника, перший заступник начальника, начальник Головного управління Державного комзема у Миколаївській області.

2013-2014 рр. - повертається до Києва і займає пост начальник управління землеустрою, охорони та моніторингу земель, заступник начальника Головного управління Державного земельного агентства.

2014 г. - начальник Головного управління Державного земельного агентства у Миколаївській області.

2014-2015 рр. - начальник управління землеустрою, охорони, оцінки, моніторингу і ринку земель Головного управління Державного земельного агентства в Київській області.

2015-2016 рр. - заступник директора із економічних питань, директор комунального підприємства із утримання зелених насаджень Солом'янського району в столиці.

2016 р. - заступник директора Департаменту-начальник управління екології та природних ресурсів Департаменту міськблагоустрою та збереження природного середовища КМДА.

Із 8.12.2016 р. - заступник начальника Управління - начальник відділу природокористування та контролю Управління екології та природних ресурсів КМДА.

Із 15.02.2018 р. - виконуючий обов'язки начальника Управління екології та природних ресурсів КМДА.

Із 26.07.2018 р. - начальник Управління екології та природних ресурсів КМДА.

Компромат і чутки

Згідно із даними відкритих джерел, на рахунку чиновника, керівника Державного земельного агентства Київської області, - ряд афер із земельними наділами, вартість яких досить висока. Андрій Мальований неодноразово був помічений у корупційних махінаціях.

Андрій Мальований, скрін із Фейсбук
Андрій Мальований, скрін із Фейсбук

Kievvlast зазначає, що до чиновника може виникнути багато запитань із приводу роботи Департаменту благоустрою, яким він керував. Наприклад, у сфері екології та охорони природоресурсів Києва у громадськості є запитання до корупціонера зі стажем щодо забудови Голосіївського парку.

Інша проблема - як із «Київенерго» хочуть «здерти» мільйонні штрафи за неекологічне спалювання сміття. Kievvlast повідомляє подробиці щодо цього питання і сміттєспалювального заводу «Енергія». Нагадаємо: Київрада впевнена, що підприємство порушує еконорми.

Більш того, у модернізацію заводу «Енергія» інвестовано мільйони бюджетних грошей. Однак у остаточному підсумку абсолютно ніякого поліпшення екопараметрів від мільйонних вкладень немає. Ґрунт і споруди території підприємства просякнуті ртуттю. Kievvlast пише, що вони несуть небезпеку для мешканців столиці.

Видання Аntikor повідомляє, що Андрій Мальований - людина екс-регіонала Олександра Качного, який є депутатом Київської облради від «Опозиційного блоку» на чолі з Рінатом Ахметовим.

Цікаво, що будучи начальником Управління екології та природних ресурсів Київської міської державної адміністрації Андрій Мальований не задекларував у 2018 році ніякої нерухомості: ні орендованої, ні власної.

У своїй земельній власності він вказав лише 2 земельних наділи невеликих площ - 666 м²і 710 м². Обидва знаходяться у Колонщині Макарівського району Київської області. У власності дружини Олени Вадимівни - ділянка на 1100 кв. м у Баловне Миколаївській області. Їй також належать два офіси у столиці: площею 36,4 та 65,9 кв. м.

Згідно із даними «Стоп корупції», у реєстраційних документах організації «Грінтерра», серед числа співзасновників якої значиться Андрій Мальований, зазначено його адресу: м. Київ, Святошинський район, вул. Борщагівська, будинок 10А, кв. 93.

У реєстрі вказується, що за даною адресою проживає також бізнес-леді, власниця і кінцевий бенефіціар ТОВ «Сіті Інсайт», дружина чиновника, Олена Вадимівна. Щоправда, у е-декларації про це абсолютно нічого не сказано.

Андрій Мальований, скрін із Фейсбук
Андрій Мальований, скрін із Фейсбук

Крім цього, дружина скандального «еколога» володіє 50% капіталу в ТОВ «Будінвестгруп». Цікаво, що дана організація фігурує у кримінальному провадженні.

У листопаді минулого року Подільським райсудом Києва було задоволено клопотання прокурора і накладено арешт на самовільно захоплений ТОВ «Будінвестгруп» земельний наділ, де забудовник без відповідної проектно-земельної документації почав спектр будівельних робіт.

Але і ТОВ «Сіті Інсайт», кінцевим бенефіціаром якої дружина скандального «еколога» є, також - фігурант кримінальної справи. Про це докладно розповідає Stopcor. Видання зазначає, що Олені Вадимівні до «судових розглядів не звикати».

Виявляється, історія пов'язана із посібництвом хабарником із Міністерства екології та природних ресурсів України у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди від ТОВ «Керамейя» у розмірі 100 тис. грн. за видачу дозволу на викиди забруднюючих речовин у повітря.

Згідно із думкою відкритих джерел, Андрій Мальований - бізнес-партнер і помічник Сергія Левцова, людини Артема Кадомського. Видання зазначає, що чиновник заступає на посаду «еколога» для забезпечення та підтримки подальшого призначення Олександра Луцького на посаду Голови Держкомзему України.

І все це свідчить про зухвале захопленні та гіперкоррупцію у Державному земельному агентстві. Так що не прийшов ще час говорити про прозорість і чесність щодо ефективного використання земель у Київській області. Та й боротьба із корупцією залишає бажати кращого...

Судячи із декларації чиновника, виходить, що Андрій Мальований - людина зовсім небагата. Його зарплата за основним місцем роботи становить 257 тис. 110 грн. Прибуток дружини від зайняття підприємницькою діяльністю - 649 тис. 270 грн. Її зарплата за основним місцем роботи - 216 тис. 46 грн. Вказано також прибуток від відчуження рухомого майна Олени Вадимівни у розмірі 225 тис. грн.

Із транспортних засобів у власності Андрія Миколайовича - «Фольксваген Туарег», 2011 р.в. Дружини - «Пежо» 3008, 2018 р.в., куплений у автосалоні 6 лютого 2018 роки за 825 тис. грн.

Щоправда, в декларації чиновника за 2019 р зазначено автомобіль «Фольксваген Туарег» 2017 р.в., який було придбано 19 квітня 2019 р. за 780 тис. 300 грн. у німецької компанії Kessel Haag OHG.

У числі грошових активів сімейства вказані 250 тис. грн. готівкою у власності Андрія Мальованого та 30 тис. доларів, які належать дружині.

На жаль, корупційні механізми і тіньові схеми, як і раніше, продовжують процвітати у нас у країні. Їх вдосконалення розвивається із реактивною швидкістю. Земля оформляється на родичів, кумів, братів, сестер та підставних людей, готуються рейдерські захоплення, розробляються корупційні механізми контролю над оборотом української землі.

Що вже казати про вимагання та хабарі стосовно людей похилого віку і стареньких, яких фактично загнали у глухий кут із оформленням їх земельних ділянок. І поки одні жебракують, команда корупціонерів, «загартована часом», продовжує процвітати.

Фотографії

Андрій Мальований, скрін із Фейсбук
Андрій Мальований, скрін із Фейсбук

Андрій Мальований, скрін із Фейсбук
Андрій Мальований, скрін із Фейсбук

Андрій Мальований, скрін із Фейсбук
Андрій Мальований, скрін із Фейсбук

Андрій Мальований, скрін із Фейсбук
Андрій Мальований, скрін із Фейсбук

Андрій Мальований, скрін із Фейсбук
Андрій Мальований, скрін із Фейсбук

Відео

Посилання

Фейсбук - на момент виходу публікації серед передплатників Андрія Мальованого було 514 осіб.

Управління екології та природних ресурсів Київської міської державної адміністрації

Адреса: 04080, г. Киев, ул. Туровська, 28. Тел .: +38 (044) -366-64-10. Електронна пошта: [email protected]