Біографія

Геннадій Труханов: джерело: 24tv.ua
Геннадій Труханов: джерело: 24tv.ua

Геннадій Труханов народився 17 січня 1965 року.

Знак Зодіаку: Козеріг

Народився в рік Дерев'яної Змії

Віросповідання: православний

Розмовляє російською, українською

Чому Геннадій Труханов вважається однією з найбільш суперечливих фігур сучасної української політики? Чи правда, що він має кримінальне минуле? Скільки насправді громадянств у мера Одеси і в якому стані численні кримінальні справи, порушені проти Труханова? - Відповіді в цьому матеріалі.

Сім'я

Геннадій Труханов: джерело: file.liga.net
Геннадій Труханов: джерело: file.liga.net

Труханов Геннадій Леонідович заявляє, що його сім'я - проста. Про своє дитинство і юні роки нинішній мер Одеси поширюватися не любить.

Одружений. Має доньок Катерину 1986 року народження і Алісу, яка народилася в 2000 році, а також сина Андрія 2001 року народження.

Освіта

Геннадій Труханов: джерело: file.liga.net
Геннадій Труханов: джерело: file.liga.net

Офіційна біографія Геннадія Труханова має дані, що він закінчив просту одеську школу №4. Має військову освіту. У 1986 році став випускником Вищого артилерійського командного училища імені Фрунзе. Після закінчення училища отримав звання лейтенанта. За фахом мер Одеси - інженер по ремонту та експлуатації артилерійської техніки, а також систем озброєння.

Кар'єра і бізнес

Геннадій Труханов: джерело: slovoidilo.ua
Геннадій Труханов: джерело: slovoidilo.ua

По закінченню вузу Геннадій Труханов проходив службу в лавах радянської армії. У 1986 - 1992 роки служив на Північно-Кавказькому військовому окрузі. У відставку пішов у званні капітана.

Кар'єру поза армією Геннадій Труханов почав в 1993 році - в рідному місті. Чутки про зв'язки нинішнього одеського мера і мафії з'явилися, як раз в цей період. Першим місцем роботи чиновника стала охоронна фірма «Капітан».

Уже в 1995 році стає директором Української національної федерації тайського боксу, що сгенирувало ще більше чуток про те, що Геннадій Труханов - бандит.

Кар'єрний прорив Геннадій Леонідович здійснив у 2000 році. Тоді він стає членом команди представника президента компанії «Лукойл» в Україні з питань безпеки.

Політикою Труханов починається займатися в 2004 році в якості співробітника апарату Верховної Ради України.

До органів влади Геннадій Леонідович потрапляє в 2005 році в якості депутата міської ради Одеси. У 2006 році - переобирається на цю посаду. Тоді ж стає головою комісії у справах молоді і спорту в місцевій міськраді.

В офіційному досьє Труханова є згадка про те, що в 2008 році він отримав посаду одеського представника Державного комітету України у справах ветеранів.

У 2010 році Геннадій Леонідович стає депутатом обласної ради Одеси, в якій очолює фракцію «Партії регіонів».

У Верховну Раду Труханов потрапляє в 2012 році від все тієї ж Партії регіонів. У парламент потрапляє в якості мажоритарника, перемігши на виборах по округу №136.

У тодішній Верховній Раді Геннадій Леонідович займається питаннями співпраці з іноземними державами, а також органами місцевого самоврядування. Спеціалізувався на співпраці з підприємцями, а також по питаннях правосуддя і верховенства права.

З Партії регіонів Геннадій Труханов офіційно вийшов після втечі з України президента Віктора Януковича і перемоги Революції Гідності. До парламентських виборів осені 2014 року Труханов є членом парламентської групи під назвою Економічний розвиток.

Ім'я Геннадія Труханова стає відомим всій Україні навесні 2014 року, коли він за результатами позачергових виборів стає мером Одеси.

У 2015 році Трухановому довелося йти на перевибори, оскільки по результам позачергових виборів 2014 роки він не мав права давати присягу міського голови і приступати до виконання обов'язків, так як не склав повноваження народного депутата.

Переобирається на пост міського голови 25 жовтня 2015 року. Станом на 2020 рік продовжує виконають обов'язки міського голови Одеси.

У 2019 партія Труханова під назвою Довіряй справам брала участь в дострокових парламентських виборах, але показала вкрай невтішні результати.

На даний момент політичний проект одеського мера активно розвиває при участь іншого міського голови - одіозного харківського мера Геннадія Кернеса. Проект скандальних політиків в народі називають Партія двох Ген.

Декларація Геннадія Труханова за 2019 рік, яка стала предметом скандалу і судового розгляду, має дані про те, що він володіє двома приватними будинками, однією квартирою і декількома земельними ділянками. Крім того, мер має три об'єкти в стадії незавершеного будівництва.

Міський голова Одеси заявив, що має шість коштовних годинників, при цьому в якості особи, задекларіровашої ювілірні прикраси виступила мати Труханова - Марія Дмитрівна.

Геннадій Труханов і його мати також мають цінні папери, зокрема: Одеського нафтопереробного заводу, Комуенерготрас і цінні папери, випущені Міністерство фінансів України.

Одеський мер також декларував дохід у вигляді заробітної плати в розмірі, що перевищує 164 тисячі гривень, а також отримав подарунок у розмірі 85 тисяч гривень. Має Геннадій Труханов і члени його сім'ї грошові активи: 50 тисяч гривень, 36 тисяч доларів, більше 1 мільйона гривень на депозитному рахунку в банку, понад 2500 доларів, понад 1,5 гривень готівкою, 233 тисячі доларів в купюрах.

Таким чином, статок Труханова, згідно з офіційною декларацією, наближається до позначки в 1 мільйон доларів.

Компромат і чутки

Геннадій Труханов: джерело:rbc.ua
Геннадій Труханов: джерело:rbc.ua

Геннадій Труханов - один з найскандальніших українських політиків сучасності, фото якого є одними з найбільш популярних в мережі. Йому вже кілька десятиліть приписують кримінал. Зокрема, його називають преступним авторитетом, який в епоху лихих 90-х тримав в страху тисячі людей. Одеса нібито пам'ятає Геннадія Леонідовича до старта кар'єри в політиці в якості рікетіра і рішали.

Згідно з даними джерел, шлях в криміналі Геннадій Труханов, компромат на якого в достатку можна знайти в мережі, почав ще будучи курсантом - з дрібних крадіжок. Пішовши у відставку з військової служби, майбутній політик, який відрізнявся фізичною силою і мав навички в бойових мистецтвах, стає співробітником однієї з одеських охоронних фірм. У той час подібні структури якраз спеціалізувалися на допомозі в силовому вирішенні різних ділових суперечок і особистих конфліктів.

Є дані, що в 90-е Труханів особисто здійснив кілька тяжких злочинів за наказом місцевого кримінального авторитета Олександра Ангерта, який займався наркоторгівлею і рекітом. Силовий блок власного нелегального бізнесу Ангел оформив під виглядом приватної охоронної фірми, співробітники якої займалися нападом, тортурами і навіть вбивствами на замовлення. Згідно зі свідченнями колишнього одеського прокурора Димитрія Монохіді, тіла своїх жертв Труханів і подільники ховали на території залізничного депо Пересип.

Згідно даних джерел, Труханів довгий час займався контрабандою зброї і боєприпасів на територію Придністров'я, забезпечуючи сепаратистів. Для забезпечення легальності своїх поїздок по Європі Труханів нібито уклав фіктивний шлюб з громадянкою Італії Лідією Россі, в той час, як в Одесі у нього була дружина Тетяна - мати його сина і двох дочок.

Є інформація, що в той же період Труханов оформив паспорт Греції на нове ім'я - Геннідас Узопулус. Документ був потрібен як прикриття під час роботи на Ангелта, який в той момент працював над налагодженням незаконних потоків зброї і наркотиків з України і Молдови в ЄС.

Нова порція компромату на нинішнього одеського мера просочилася в мережу в 2014 році. Так, багато хто відзначає, що Труханів - проросійський сепаратист. Під час подій Революції Переваги і так званої Російської весни нинішній мер не приховував своєї прихильності до президента-втікача Віктора Януковича, був членом розформованої Партії регіонів і нібито підтримував сепаратистів, що організовували заворушення в Одесі навесні 2014 року.

У мережі є відео з негативними висловами Труханова щодо активістів Євромайдану, докази підтримки символів комуністичного тоталалітарізму, а також слова підтримки сепаратистам, які ініціювали масштабні зіткнення в Одесі 2 травня 2014 року. На записах можна побачити Труханова з георгіївською стрічкою, який відкрито підтримує анексію Криму і публічно заявляє, що населення півострова скористалося правом самовизначення і во'єдналося з РФ. Про те, що Труханів є вірним другом сепаратистів також розповідав лідер сепаратистської і нині забороненої в Україні організації Родина - Ігор Марков.

Згідно з даними численних джерел і довідки з реєстру платників податків РФ, Геннадій Труханов є громадянином РФ. Подвійне громадянство заборонене в Україні, а факт наявності паспорта країни-агресора у державного службовця може стати предметом порушення справи про державну зраду.

Геннадія Труханова публічно звинувачують в переслідуванні і організації нападів на десятки активістів Євромайдану і представників патріотичних сил. Зокрема, його називають замовником атак на Олега Михайлика - представника партії «Сила людей». У список жертв Труханова окремі видання вносять журналістку Світлану Підпалу, активістку Народного Руху Аліна Радченко, члена Ради громадського контролю НАБУ Віталія Устименко, лідера одеської організації Народного Руху України Михайла Кузаконя і одеського журналіста Григорія Козьма,

У 2016 році нібито за наказом одеського мера було здійснений жорстокий напад на наметове містечко протестуючих в рамках акції Одеса без Труханова. Після інциденту петицію з вимогою відставки для Труханова підписали понад 7 тисяч українців. Однак сам інцидент так і залишився не розслідуваним.

Мотивами нападів журналісти називають не тільки боротьбу з політичними опонентами, а й з тими, хто відкрито звинувачував Труханова в корупції, незаконній забудові Одеси, тендерних махінаціях і інших злочинах.

У пресі є багато повідомлень про те, що в якості мера Одеси він забезпечує вигідними замовленнями свою ж будівельну компанію - Рост. Структура зареєстрована на дочку Труханова і щорічно виграє сотні мільйонів доларів на проведення інфраструктурних проектів. Також Труханова називають учасником схеми з присвоєння державних коштів, виділених на ремонт міжнародного аеропорту Одеси. Шкода від дій мера за попередньою змовою з бізнесменами Борисом Кауфманом і Олександром Грановським, які раніе виграли тендер на управління об'єктом, склали 100 мільйонів гривень.

Геннадій Труханов є фігурантом справи про Панамський архів. Згідно злитим в мережу даними, мер Одеси є бенефіціаром десятків офшорних фірм, частина з яких пов'язана з компанією Рост, яка і отримує прибуток від виграних тендерів на проведення інфраструктурних проектів в Одеській області.

В заголовки всіх ЗМІ Геннадій Труханов потрапив в 2017 році, коли Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) висунуло йому звинувачення в розтраті майже 185 мільйонів бюджетних коштів.

У 2018 році Труханів нібито хотів втекти з України, але був затриманий в аеропорту Бориспіль, а після випущений на поруки під гарантії нардепа Дмитра Голубєва. У тому ж році в НАБУ заявили, що зібрали достатньо доказів для того, щоб довести в суді факт превищенія службових повноважень і розкраданні державних коштів, зокрема за фактом придбання споруди Краян за значно завищеною вартістю.

У 2019 НАБУ також передало в Антикорупційний суд справу про декларування недостовірної інформації за 2015-2016 роки. Труханів нібито навмисне не вказав в документах активи своєї цивільної дружини.

Сам Труханов судові засідання по даній справі всіляко ігнорує.

Відео

Посилання

Геннадій Труханов представлений в соціальних медіа.

Сторінка мера в соціальній мережі Фейсбук: https://www.facebook.com/gennadiytruhanov/

Профіль Труханова в Інстаграм: https://www.instagram.com/truhanov_official/?hl=ru

Сторінка Геннадія Леонідовича в Твіттері: https://twitter.com/gtruhanov

Персональний сайт Труханова: http://www.truhanov.od.ua/

Приймальна одеського мера і контакти представників міського голови: https://omr.gov.ua/ru/citizens/schedule/