Біографія

Ірина Бережна: джерело: фото з  Facebook
Ірина Бережна: джерело: фото з Facebook

Ірина Григорівна Бережна народилася 13 серпня 1980 року. Померла - 5 серпня 2017 року Хорватії.

Чим прославилася політик за життя? Чому пам'ять про неї до сих пір живе серед народу? - Відповіді на ці та багато інших питань, ви знайдете в цьому матеріалі.

Сім'я

Ірина Бережна: джерело: фото з  Facebook
Ірина Бережна: джерело: фото з Facebook

Ірина Григорівна Бережна народилася 13 серпня 1980 року в Ворошиловграді (сьогодні - Луганськ). Представниця інтелігентної родини. Мати - відомий адвокат Олена Петрівна Бережна. У дитинстві проживала на малій батьківщині і відрізнялася успіхами в навчанні. Батьки також прищепили Ірині любов до читання і музики.

Ніколи не була у шлюбі. Довгий час перебувала в стосунках з бізнесменом Борисом Фуксманом. За життя Ірини ходили чутки про її роман з одруженим мільйонером, але обидві сторони не коментували цю інформацію. Від союзу з Фуксманом Бережна в 2009 році народила доньку Даніеллу. Не розкривала ім'я батька своєї єдиної дитини, хоча оточення депутата знали, хто батько дівчинки. Офіційно своє батьківство Фуксман підтвердив після загибелі Ірини Григорівни. Публічно визнав себе батьком Даніели і забрав дівчинку до себе після її загибелі. Мама Бережної за інформацією інсайдерів також бере активну участь у вихованні внучки. Особисте життя Ірини Григорівни до сих пір так і не висвітлене в ЗМІ в подробицях.

За життя Бережна була світською персоною, часто відвідувала різні заходи, любила театр і виставки. Була хрещеною матір'ю дочки народної артистки України Ані Лорак - Софії. Кумом Бережний також був одіозний російський співак Філіп Кіркоров.

Ірина Бережна була подругою популярної виконавиці Світлани Лободи. У 2018 року артистка присвятила загиблій подрузі пісню Instadrama, в 2019 році реміскс на сингл був зроблений інший популярною співачкою і продюсером - Maruv. У число близьких друзів Бережний також входила Віра Брежнєва, Нателла Крапівіна - продюсер Світлани Лободи і дочка україно-азербайджанського мільйонера Вагіфа Алієва.

Ірина Бережна особисто заявляла, що вважає своїм другом і наставником одіозного політика і колишнього представника розпущеної «Партії регіонів» - Нестора Шуфрича. Депутату він нібито прищепив любов до кінного спорту і подорожей.

Освіта

Ірина Бережна: джерело: фото з  Facebook
Ірина Бережна: джерело: фото з Facebook

Офіційна біографія свідчить, що Ірина Бережна є випускницею столичного університету імені Тараса Шевченка. Має диплом за спеціальністю «Правознавство». Пройшла стажування в Державній комісії цінних паперів і фондового ринку, а також у Відділі розслідувань правопорушень на ринку цінних паперів. Проходила підготовку також в підкомітеті з питань законодавства.

У 2007 року Ірина Бережна захистила дисертаційну роботу і стала доктором філософії в галузі права. Була почесним професором Міжнародного університету Відня. Звання було присужена Бережний з ініціативи Європейської бізнес-асамблеї та вченої ради вищого навчального закладу.

У 2009 році отримала другий диплом про вищу освіту. Ірина Бережна була фахівцем у сфері державного управління. Закінчила Національну академію управління при Президентові України.

Кар'єра і бізнес

Ірина Бережна: джерело: фото з  Facebook
Ірина Бережна: джерело: фото з Facebook

Самостійно Ірина Бережна, відповідно до власних заяв, почала заробляти вже в 19 років, коли відкрила власну туристичну фірму, яка приносила їй хороший дохід. Правда, джерела інвестування в бізнес вона не вказувала.

Отримавши диплом, Ірина Григорівна довгий час була стажеркою в різних нотаріальних конторах Києва. У 2004 році вступає на службу в фірму Астрая-Сервіс на посаду заступника директора по цивільно-правових питань. У тому ж році отримує ліцензію на ноторіальну діяльність і стає приватним підприємцем. Згідно з даними деяких ЗМІ, бізнес Бережний був досить успішним.

Ірина Бережна стає відомою на всю Україну в 2007 році після обрання народним депутатом від «Партії регіонів». У шостому скликанні парламенту була головою Підкомітету з питань захисту прав, свобод та інтересів громадян, а також адаптації законодавства до міжнародних стандартів.

Відрізнялася активною позицією в політичному і громадському житті країни. Була регулярною гостею різних політичних ток-шоу, присвячувала світські події, брала участь в з'їздах різних професійних і громадських організацій, зокрема, Асоціації правників, членом Нотаріальної палати, Європейської бізнес-асоціації. Ірина Бережна була офіційним юристом популярного телевізійного проекту Танці з зірками. Оголошувала результати глядацького голосування і ручалася за їх достовірність. Грала за команду Партії регіонів в шоу Що? Де? Коли? У 2008 році спробувала сили в якості радіоведучої. Брала участь в авторському проекті на станції Радіо Ера під назвою Ваше право з Іриною Бережною.

Вдруге стає народним депутатом у 2012 році від тієї ж Партії регіонів. За роки в політиці, попередні Евромайдану, дотримувалася помірних позицій. Активно виступала за реформування судової і правової системи. Була членом Комітету з парламентського співробітництва між Україною та ЄС. Виступала співавтором законопроекту про заборону продажу алкоголю в нічний час. Входила до складу Консульського клубу і виступала за візову лібералізацію. У 2011 році отримала звання заслуженого юриста України.

Під час Революції Гідності активно підтримувала президента-втікача Віктора Януковича. Події січня-лютого 2014 року вважала збройним державним переворотом.

У дострокових парламентських виборах, що пройшли восени 2014 року, не брала участь. Називала їх незаконними через те, що в них не беруть участь жителі непідконтрольних районів Донецької та Луганської областей.

Останніми прижиттєвими ініціативами Бережний були створення Інституту правової політики і соціального захисту. Співорганізатором організації стала її мати. Разом Бережні займалися захистом інтересів жителів Донбасу, які залишилися на непідконтрольних територіях. Запам'яталася боротьбою проти перейменування проспекту Ватутіна в Києві на проспект Романа Шухевича.

Ірина Бережна загинула 5 серпня 2017 року на дорожній ділянці хорватського шосе між містами Масляна і Поседарье. Авто політика з невстановленої причини виявилося поза проїзного шляху та врізалося в стовп. В результаті аварії Ірина та її 38-річний водій загинули на місці. В авто була дочка Бережної Даніелла, яка отримала поранення, але вижила. Причина смерті політика офіційно не озвучувалася.

Ірина Бережна похована на Звіринецькому кладовищі Києва. Церемонія прощання пройшла 10 серпня в Трапезній церкві Києво-Печерської лаври. На панахиді зібралися її колеги за Партії регіонів: Анна Герман, Микола Мартиненко, Нестор Шуфрич, Давид Жванія та багато інших. Відвідали церемонію також друзі покійної зі світу шоу-бізнесу: емігріровувавші в Росію співачки Анни Лорак і Світлана Лобода, Нателла Крапівіна, кліпмейкер Алан Бадоєв, ведучий Анатолій Анатоліч і Ольга Фреймут. Фото з панахиди отримали широкий резонанс і викликали бурхливу реакцію серед юзерів. Аварія з Бережною стала одним з найбільш резонансних подій України в минулому десятилітті, а похорони політика широко висвітлювалися пресою з різних країн.

Компромат і чутки

Ірина Бережна: джерело: фото з  Facebook
Ірина Бережна: джерело: фото з Facebook

Ще за життя Ірина Бережна встигла скандально прославиться. У 2010 році боролося проти обов'язкового дубляжу фільмів, що випускаються в український прокат.

У 2012 році політик проголосувала за скандальний мовний закон, який посилював роль російської мови в державних органах влади. Після - виявилося, що Бережний на момент голосування навіть не було в залі, а разом неї нібито проголосували колеги по фракції.

Ірина Бережна була однією з найскандальніших політиків епохи після Революції Гідності. Називала Другий Майдан державним переворотом, організованим суперниками Віктора Януковича для захоплення влади. Визнавала останнього легітимним президентом, а восьме скликання Верховної Ради незаконним у зв'язку з тим, що жителі окупованих територій не брали участь в голосуванні за його склад. Називала п'ятого президента Петра Порошенка узурпатором, а його правління - незаконним режимом. Виступала проти декомунізації і намагалася в судовому порядку скасувати перейменування українських населених пунктів і вулиць.

Новини про Бережну з 2014 року носили вже чисто скандальний характер. У молодості вона вважалася найкрасивішою жінкою-політиком в країні, але з віком її імідж був зіпсований скандальними висловлюваннями. Пресі запам'яталися її слова про те, що українські політики були мєждусобойчиком для майданних активістів, клоунами-популістами і псевдо комбатами. Публічно називала владу ЄС і США винними за події в Україні 2014 - 2015 років і пророкувала Україні сирійський сценарій. Відмовлялася визнавати анексію Криму РФ і участь в Москви у війні на території Донецької та Луганської областей. Також постійно проживала на території Росії.

Дивно, але політик, що за іронією долі, загибла відпочинку в Європі, виступала проти введення безвізового режиму між Україною та ЄС.

Протягом 2014 - 2017 років відзначилася в якості постійної гості російських пропогандісткіх політичних шоу. Зокрема, у програмах журналіста і ведучого Володимира Соловйова, якому заборонений в'їзд в Україну. Її висловлювання в програмі можна розглядати в якості антиукраїнських, ксенофобських і такими, що підривають основи українського суверенітету. Володимир Соловйов також публічно висловлював співчуття після загибелі Бережної.

Активно публікувала антиукраїнські повідомлення на своїх сторінках в соціальних мережах, що після появи інформації про її загибелі викликало публічну радість багатьох користувачів мережі. Окремо користувачі відзначали, що Бережна, яка виступає проти євроінтеграції України, перед тим, як померла відпочивала в Італії, Франції та загинула в Хорватії, також стала частиною ЄС.

Фотографії

Ірина Бережна: джерело: фото з  Facebook
Ірина Бережна: джерело: фото з Facebook

Ірина Бережна: джерело: фото з  Facebook
Ірина Бережна: джерело: фото з Facebook

Ірина Бережна: джерело: фото з  Facebook
Ірина Бережна: джерело: фото з Facebook

Ірина Бережна: джерело: фото з  Facebook
Ірина Бережна: джерело: фото з Facebook

Ірина Бережна: джерело: фото з  Facebook
Ірина Бережна: джерело: фото з Facebook

Відео

https://www.youtube.com/watch?v=poXVYKwY7fU

Посилання

Посилання на сторінку Ірини Бережної в соціальній мережі Facebook.