Біографія

Андрій Сергійович Таран народився 4 березня 1955 року в німецькому місті Франкфурт-на-Одері.

Сім'я

Відомостей про сім'ю Андрія відомо вкрай мало. Ріс в сім'ї військового, тому і сам присвятив себе цій справі.

Він перебуває у шлюбі з Вікторією Таран. У них двоє дітей.

Освіта

Обрав технічну спеціальність і вивчав інженерію в області радіотехніки в училищі у Києві, яке успішно закінчив у 1977 році.

Потім поступив у Військову академію імені Василевського О. М. Андрій Таран випустився з академії в 1987 році.

Але майбутній міністр оборони мріяв про кар'єру дипломата. Тому був змушений пройти перепідготовку в ІМВ Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Протягом 1995-1996 років пробув у Вашингтоні, столиці Сполучених Штатів Америки. Там він успішно закінчив магістратуру за спеціальністю "Стратегія національних ресурсів".

Зараз він досконало володіє англійською.

Кар'єра і бізнес

Вже в 1992 році Андрій почав свою службу в центральному апараті Міноборони. По закінченню 2 років його перевели в Головне управління розвідки. Але тоді Таран прийняв рішення зробити паузу в кар'єрі і попрямував в Сполучені Штати для отримання освіти. Відразу ж по приїзду Андрій отримав посаду експерта в Центрі стратегічного планування та аналізу.

Але в 1998 році Андрій Таран знову перевівся в Міноборони, де пропрацював рік. Потім отримав посаду військового аташе при посольстві України в Сполучених Штатах Америки.

Вже з 2005 року управління Міноборони очолювалося Андрієм Тараном. Пізніше став заступником голови Головного розвідувального управління.

Після 2011 році Андрій знову вирішив стати дипломатом. Він представляв Міноборони України при ООН до 2014 року.

Після початку збройного конфлікту на Сході України входив до складу СЦКК. В кінці 2015 року був призначений заступником командувача сухопутними військами ЗСУ. У наступному році Андрій Таран перейшов у запас у зв'язку з віком. Збройні сили він залишив, отримавши звання генерал.

Потім, в 2019 році, Андрій Таран був призначений на посаду керівника передвиборного штабу Ігоря Смєшка, одного з кандидатів на пост Президента.

У березні 2020 року з'явилися чутки, що Володимир Зеленський має намір запропонувати кандидатуру Андрія Тарана на посаду міністра оборони. І 4 березня під час оголошення нового складу Кабінету міністрів стало відомо, що Андрій став новим міністром оборони.

Компромат і чутки

Українські ЗМІ пов'язують Андрія Тарана та Андрія Ярмака, який зараз займає посаду голови Офісу Президента. Відзначають, що не дарма з'явилися чутки про те, що Андрій може стати міністром оборони. Стало відомо, що він був просунутий на цю посаду з подачі Олени Корж, яка займає посаду головного бухгалтера в "95 Кварталі". Вони припускають, що за допомогою чоловіка, Олексія Пашкова, Олені вдалося познайомитися з колишнім співробітником Міністерства оборони. Вони разом служили в армії, як виявилося.

А інше українське видавництво помічає, що Андрій Таран не мав права займати вищу військову посаду у зв'язку з відсутністю спеціальної освіти. Також стурбовані пенсійним віком міністра оборони, якому вже 65 років.

У 2015 році на офіційній сторінці РНБОУ в твіттері розмістили неоднозначний пост. У ньому повідомлялося, що Андрій Таран звільнений з поста глави СЦКК по підозрі за статтею 111 КК України. Тобто, Тарана звинувачували у держ.зраді. Однак через кілька годин інформація була спростована самими представниками Ради. Вони відзначили, що акаунт РНБОУ зламаний, а інформація про звільнення та підозра у держ. зраді - фейкова. Деякі трактували подію як кібератаку з боку Російської Федерації.

Та ЗМІ запідозрили, що мови про кібератаку не було. Вони припустили, що Андрію допомогли ухилитися від відповідальності і уникнути розслідування гучної і скандальної справи.

Офіцери з Головного розвідувального управління Міністерства оборони України неодноразово відзначали, що дії Андрія Тарана спричинили не мало шкоди Україні. Саме за його сприянням була зламана агентурна мережа української військової розвідки на непідконтрольної території України. Ці дії призвели до того, що багато українців опинилися в руках російських спецслужб.

Журналістам стало відомо, що звання генерал-лейтенанта і військова пенсія дісталися Андрію Тарану далеко не самим чесним способом. Коли стався скандал із звільненням у СЦКК, нинішній міністр оборони все одно залишився у складі центру. А потім і зовсім отримав найвищу посаду в командуванні Сухопутних військ.

І саме це перебування на високій посаді дозволило Тарану отримати військову пенсію. Примітно, що для того, щоб зайняти цю посаду, Андрію Тарану треба було "перестрибнути" 10 інших.

Фотографії

Міністр оборони Андрій Таран, фото Facebook
Міністр оборони Андрій Таран, фото Facebook

Андрій Таран - міністр оборони України
Андрій Таран - міністр оборони України

Відео

Посилання