Біографія

Олег Синєгубов: фото з Facebook з Facebook
Олег Синєгубов: фото з Facebook

Олег Синегубов народився 10 серпня 1983 року в Харкові.

Знак Зодіаку: Лев

Народився в рік Водяний Чорної Свині

Розмовляє російською, українською, англійською

Віросповідання: православний

Яким чином вчорашній харківський адвокат і викладач став губернатором Полтавської області? Кому Синегубов зобов'язаний кар'єрним піднесенням? В яких саме корупційних злочинах політика звинувачують журналісти-розслідувачі і який ступінь його винності в скандальних подях в Нових Санжарах? - Відповіді на ці та багато інших питань, ви знайдете в цій статті.

Сім'я

Олег Синєгубов: фото з Facebook
Олег Синєгубов: фото з Facebook

Згідно з офіційними даними, Олег Васильович Синегубов з простої сім'ї. Його мати - проста бухгалтер, а батько - агроном.

Одружений з Ганною Журавльової. Відомо, що дружина нинішнього полтавського губернатора є науковою співробітницею кафедри внутрішньої медицини та ендокринології при Харківському національному медичному університеті. Подружжя має сина 2016 року народження.

Освіта

Олег Синєгубов: фото з Facebook
Олег Синєгубов: фото з Facebook

В офіційній біографії Олега Сінегубова зазначено, що він випускник звичайної харківської загальноосвітньої школи №147. У квітні 2004 року майбутній губернатор став випускником юридичного факультету Харківського університету внутрішніх справ. Є дипломованим юристом.

Кар'єра і бізнес

Олег Синєгубов: фото з Facebook
Олег Синєгубов: фото з Facebook

Трудовий шлях Олег Синегубов почав в червні 2004 року, отримавши посаду слідчого при відділенні МВС України на Південній залізниці. Покинув пост в травні 2005 року по грудень 2007 року був адьюктом Харківського національного університету внутрішніх справ.

Наступна згадка про місце роботи Сінегубова з'являється лише в 2008 році. Стає слідчим на станції Основа, що знаходиться на все тій же Південній залізниці.

Кар'єру в правоохоронних органах закінчує в червні 2008 року. За офіційною версією - заради наукової роботи.

У серпні того ж 2008 рік стає старшим викладачем кафедри цивільно-правових відносин на кафедри права, економіки та соціології при Харківському національному університеті внутрішніх справ.

У 2009 році Олег Синегубов, фото якого в мережі почали активно шукати з кінця 2019 року, отримує ліцензію на зайняття адвокатською діяльністю. У 2019 - призупиняє її дію в зв'язку з вступом на державну службу.

Є кандидатом юридичних наук. Захистив дисертацію по темі Цивільно-правовий захист честі, гідності та ділової репутації працівників міліції.

У 2009 - 2011 рр. працює доцентом на рідній кафедри. У період з 2011 по 2015 рр. є заступником декана з науково-методичної роботи. У 2013 році стає доцентом кафедри цивільного права і процесу.

У 2015 році Олег Синегубов захищає докторську дисертацію на тему Здійснення особистих немайнових прав фізичних осіб, що не досягли повноліття.

У період з 2015 по 2019 рр. є деканом факультету № 6 ХНУВС.

Був заступником голови спеціалізованої вченої ради по розгляд дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук. Також є членом експертної ради Міністерства науки і освіти України. Ім'я Олега Васильовича Синегуба значиться в авторах більш ніж 70 наукових праць.

Політичну кар'єру Олег Синегубов починає лише в 2018 році. Олег Синегубов значився в кандидатах на отримання посади судді Вищого антикорупційного суду, але не пройшов відбір.

У 2019 виступав довіреною особою кандидата в народні депутати від партії Слуга народу Олега Красова - відомого девелопера.

У жовтні 2019 року Олег Синегубов привертає увагу всієї країни, коли президент Зеленський призначає його губернатором Полтавської області.

Олег Синегубов є успішним підприємцем. Паралельно з науковою та адвокатською кар'єрою управляє справами підприємства Семена Слобажанщіни та адвокатську фірм Синегубов, Собалев і партнери. Крім того, його ім'я значиться в співвласників підприємств викату, Сибоней сервіс і розкосими Лойес Груп.

Декларація говорить, що Олег Синегубов є досить заможною людиною. Має квартиру в столиці площею 114 квадратних метрів і чотирьох квартир в рідному Харкові. Крім того, власне житло є і у дружини Сінегубова - Анни Журавльової. Подружжя має два авто представницького класу марок Mercedes-Benz і Porsche Cayenne і близько 20 тисяч доларів в якості заощаджень.

Компромат і чутки

Олег Синєгубов: фото з Facebook
Олег Синєгубов: фото з Facebook

Олег Синегубов почав кар'єру в 2012 році в якості громадського помічника одіозною і нині покійної Ірини Бережної - народного депутата від Партії регіонів. Політика називали коханкою скандального бізнесмена Бориса Фуксмана. У 2014 року вона відзначилася підтримкою екс-президента Януковича, називаючи події Революції гідності державним переворотом. Заперечувала анексію Криму, участь російської армії у війні на Донбасі, протестувала проти зміни радянських назв населених пунктів і вулиць на українські і нейтральні і не схвалювала отримання Україною безвізового режиму з ЄС. Була регулярною гостею ефірів скандального російського пропагандиста Володимира Соловйова. Свою роботу на одіозну екс-регіоналку Синегубов зараз не коментує.

У 2015 році саме Олег Синегубов був адвокатом, який захищав харківські аптеки, які ймовірно реалізовували наркотичні препарати. Тоді на торгові точки почали здійснювати напади представники праворадикальних організацій, яким співчували деякі місцеві жителі, яким набридло спостерігати наркоманів у аптек біля своїх будинків.

З приходом Олега Сінегубова до влади в Полтавській області його ім'я все частіше почало з'являтися в скандальних заголовках. Зокрема саме його називали верховним бенефіціаром при здійсненні корупційних схем при нелегальному розчищенні місцевих річок і незаконному видобутку піску.

Згідно з інформацією джерел, нелегальний заробіток чиновників відбувається при використанні державних ресурсів і почав активно застосовуватися ще за часів губернаторства Валерія Головка. Видобуток і реалізація піску імовірно приносить сотні мільйонів гривень і годує всю полтавську верхівку - від губернатора до простих поліцейських.

Дані журналістських розслідувань дають привід вважати, що нинішній полтавський губернатор є ставлеником скандальних Романа Ярового та Всеволода Кожемяко, є одними з найбільш впливових і корумпованих людей Харкова.

Є дані, що Синегубов, Кожемяко і Яровий є партнерами полтавського кримінального авторитета Олександра Павлюченко і зараз імовірною контролюють всю Полтавську область і отримують від 10 до 30 відсотків з обороту підрядників на кожному тендері в регіоні. Є дані припускати, що Яровий особисто керує всіма нелегальними фінансами і розподіляє всі фінансові потоки в регіоні.

Нібито саме близькість Сінегубова до вкрай впливових фігур і пояснює його чудове перетворення з адвоката і викладача ВНЗ в губернатора Полтавської області, до якої він не має ніякого відношення.

Так, батько Сінегубова - Василь Федорович - заступник директора фірми Агротрейд - найбільшого аграрного активу вищезгаданого Кожемяко. Крім того, той же Синегубов є партнером Романа Ярового - колишнього директора скандального харківського ринку Барабашово. Нібито завдяки тим же зв'язкам Олег Васильович і став довіреною особою Олексія Краснова - нинішнього народного депутата від Слуги народу.

Після призначення Сінегубова на пост, його куратори нібито розставили на важливі пости в регіоні скандальних чиновників. Зокрема, Ірину Степаненко - імовірну помічницю полтавського кримінального авторитета на прізвисько Браслет. Степаненко прославилася можливим захопленням майна на вулиці Соборності в Полтаві, а сьогодні нібито відповідає за роботою своїх людей в районних адміністраціях з метою контролю за земельними ділянками з метою їх подальшого продажу.

Деякі видання публікують інформацію про те, що серед наближених Сінегубова також значиться депутат Костянтин Касай, якого звинувачували в розтраті коштів Укравтодору, зловживання при проведенні тендерів в аеропорту Полтави.

Є дані припускати, що в даний момент Синегубов і Яровий отримує до 30 відсотків від усіх тендерів на будівельні роботи в Полтавській області. Отримувати свою частку з підрядників вони почали з кінця 2019 року, коли різко заморозили їм все виплати, а пізніше розморозили їх, отримавши згоду від них на виплату з боку будівельників щомісячних відкатів.

У Мережі можна також знайти дані про те, що Синегубов через власного главу адміністрації Олександра Ткача змусив піти з посади директора Полтаватеплоенерго Олександра Алексенко, який відмовився платити їм за те, щоб зберегти роботу і змусили до переведення щомісячних відкатів в.о. керівника «Полтаватеплоенерго» Ігоря Процая.

Є дані, що тиск з метою отримання хабарів з боку Сінегубова і його команди здійснюється на представників місцевої екоінспекції, лісництв та власників піщаних кар'єрів.

Олега Сінегубова також звинувачують в корупційних зв'язках з багатьма великими полтавськими бізнесменами, зокрема з Олегом Кулиничем, і Костянтином Касаєм.

На даний момент Олег Синегубов призначає глав районних адміністрацій у Полтавській області, деякі з яких мають скандальне минуле. Так, головою главою Лубенської районної державної адміністрації став Олександр Циганенко, якого звинуватять в розкраданні великої партії врожаю кукурудзи і в зв'язках з криміналом.

В заголовки багатьох ЗМІ, як і України, так і світу, Олег Синегубов потрапив в лютому 2020 року. Тоді жителі селища Нові Санжари напали на автобус з евакуйованими з китайського міста Ухань українцями і деякими іноземцями. Врятованих з міста, охопленого епідемією короновіруса, зустрічали в дусі фільмів про Середньовіччя. Жителі Нових Санжар, в яких знаходиться санаторій, обраний в якості місця карантину для евакуйованих з Китаю людей, напали на автобуси з сотнями переляканих людей, обкидали його підручними предметами і навіть вступили в конфлікт з правоохоронцями.

Користувачі мережі і деякі ЗМІ звинуватили в те, що сталося скандалі, що потрапили в заголовки всіх топових ЗМІ, саме Синегуба, якого назвали недбалим управлінцем і непрофесійним губернатором.

Фейсбук політика рясніє негативними коментарями, які він безуспішно намагається видаляти.

Сам же Синегубов не бачить своєї провини в тому, що ні провів роз'яснювальну роботу з переляканими новинами про короновірус жителями маленького селища і назвав винуватцями жахливого інциденту деяких представників великого бізнесу і окремих політичних угруповань.

Фотографії

Олег Синєгубов: фото з Facebook
Олег Синєгубов: фото з Facebook

Олег Синєгубов: фото з Facebook
Олег Синєгубов: фото з Facebook

Олег Синєгубов: фото з Facebook
Олег Синєгубов: фото з Facebook

Відео

https://www.youtube.com/watch?v=kcj6DyxEuK8

Посилання

Офіційна сторінка політика в соціальній мережі Facebook.