С. Б. Бессараб є генералом української армії, министером у справах ветеранів (з 4 березня 2020 року). Після "Революції гідності" був люстрований, але потім генерала реабілітували. З подробицями життя і кар'єрного шляху міністра ви зможете ознайомитися з даного досьє.

Біографія

Сергій Бессараб
Сергій Бессараб, скрін

Дата народження: 13 листопад 1955 року

Знак зодіаку: Скорпіон

Народився в рік Дерев'яної Кози (за Східним Календарем)

Місце народження: село Старі Кодаки, Дніпропетровська область

Вік: 64 роки

Сім'я

Сергій Борисович є сімейною людиною. Має офіційну дружину, яку звуть Алла.

Освіта

Закінчивши середню школу, Бессараб вирішив отримати освіту військового. Ще в часи СРСР проходив навчання в Київському командному училищі, а потім в Московській військовій академії. У 2002 році закінчив Національний університет оборони (Київ).

Кар'єра і бізнес

Свій кар'єрний шлях Сергій Борисович почав зі служби в радянській армії. Потім, з розвалом СРСР, продовжив служити в Збройних силах України.

Сергій Бессараб
Сергій Бессараб, скрін

Після закінчення навчання в Московській військовій академії, майбутній генерал служив на керівних військових посадах: командував мотострілковим батальйоном і ротою, навчальною танковою дивізією (навчав молодих танкістів), механізованим батальйоном.

Сергій Борисович має також викладацький досвід. Читав лекції, коли був заступником ректора Сільськогосподарської академії. Майбутній чиновник готував молодших спеціалістів на військовій кафедрі.

У 2002 році був поставлений командувачем військового центру. Крім того, Бессараб був першим заступником командира армійського корпусу Північного оперативного командування. Через 3 роки очолив Північне територіальне управління.

Навесні 2007 року став командиром 6-го армійського корпусу Сухопутних військ української армії і начальником гарнізону в місті Дніпропетровськ. Ще через 5 років був призначений першим заступником командира Сухопутних військ Збройних Сил України.

Сергій Борисович був одним з перших командирів АТО. У 2017 році став заступником начальника Штабу ЗСУ.

У березні 2020 року був призначений міністром у справах ветеранів.

Що стосується регалій, Сергію Борисовичу вручено військове звання генерала-лейтенанта.

Компромат і чутки

В 2014 році після "Революції гідності" Сергій Бессараб потрапив під закон про люстрацію і був звільнений з посади заступника начальника Сухопутних військ. Але вже через рік законопроект зазнав змін, що дозволили президенту П. О. Порошенко повернути генерала на службу.

В 2019 році стався гучний скандал за участю Бессараба. За відомостями СМИ, міністр займався "розпилом" бюджету, був замішаний в корупційних схемах. Нібито він організував закупівлю радіостанцій Motorola, на загальну суму 667 млн грн за завищеною ціною.

Сергій Бессараб
Сергій Бессараб, скрін

У травні 2016 року генерал заборонив українським артилеристам в Авдіївці стріляти у відповідь на обстріл з ворожої сторони. З цієї причини волонтер організації "Повернися живим" Віталій Дейнега звинуватив командувача "у смерті мирних жителів Донбасу.

Але штабісти АТО заявили, що звинувачення є неправдивими. Сам генерал Бессараб ніяк не відреагував на звинувачення. До того ж документальних підтверджень, що він віддав такий наказ, знайдено не було.

Декларація

У березні 2020 року Сергій Бессараб подав електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Генерал живе в чернігівській квартирі (78 кв. м), яка належить міністерству оборони. Також він володіє земельною ділянкою (1000 кв. м) в селі Крехаїв на Чернігівщині.

Військовий чиновник пересувається на автомобілі Toyota Camry 2007 року випуску, який він придбав за 368 тис грн. А його дружині належить Mitsubishi Pajero 2008 року випуску, який обійшовся їй у 228 тис грн.

За попередній рік зарплата Бессараба становила 887 тис грн. Ще 94,6 тисяч він отримав в якості пенсії. Від Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню виплат Сергій Борисович отримав близько 9 тисяч соціальної допомоги. А пенсія його дружини за 2019 рік склала 19,8 тис грн.

На банківських рахунках новий міністр зберігає 101 тис грн і трохи більше 1 тисячі доларів США. Готівкою генерал задекларував по 4 тисячі євро і доларів. Алла Бессараб, згідно декларації чоловіка, фінансовими коштами не володіє.

Фотографії

Сергій Бессараб
Сергій Бессараб, скрін

Сергій Бессараб
Сергій Бессараб, скрін

Сергій Бессараб
Сергій Бессараб, скрін

Відео

Посилання

Сергій Бессараб на порталі Генерали України