Біографія

Віктор Король: джерело: скріншот з YouTube
Віктор Король: джерело: скріншот з YouTube

Віктор Король народився 3 березня 1948 року в Чернівцях.

Знак Зодіка: Риби

Народився в рік Земляного Щура

Віросповідання: православний

Розмовляє російською, українською

Яким саме чином колишній міліцейський генерал Король міг бути пов'язаний з криміналітетом? На які гроші він придбав майже 8 тисяч квадратних метрів землі і як він може бути пов'язаний з міжнародною работоргівлею? - Відповіді на ці та багато інших питань - у цьому матеріалі.

Сім'я

Віктор Король: джерело: скріншот з YouTube
Віктор Король: джерело: скріншот з YouTube

Віктор Король всіляко приховує особисте життя. Згідно з офіційною інформацією, нардеп перебуває у шлюбі, має доньку та онуків, але приховує їх від громадськості.

Освіта

Віктор Король: джерело: скріншот з YouTube
Віктор Король: джерело: скріншот з YouTube

У період з 1970 по 1972 року Віктор Миколайович навчався в школі міліції у Львові. Має політик і вищу освіту. У 1982 році отримує диплом Вищої школи МВС СРСР.

Кар'єра і бізнес

Віктор Король: джерело: скріншот з YouTube
Віктор Король: джерело: скріншот з YouTube

Працювати Віктор Король починає ще в кінці 1960-х. Спочатку влаштовується токарем, а після закінчення школи міліції переходить на службу в МВС. У період з 1967 по 1969 роки служить в армії СРСР, тимчасово перериваючи трудову кар'єру і освіту.

Відслуживши, влаштовується на роботу токарем у Львовкоммунтрас. Після дворічного навчання остаточно змінює напрямок кар'єри і життя, стаючи співробітником міліції.

З 1972 року служить в Кримінальному розшуку УВС Чернівецької області. Здобувши вищу міліційну освіту переходить на службу в Управління внутрішніх справ СРСР.

Піка кар'єри в правоохоронних органах Віктор Король досягає вже після розпаду Радянського Союзу. Так, в 1993 році отримує посаду начальника Головного управління карного розшуку МВС України.

У період з 1995 по 1996 роки - заступник міністра МВС і начальник кримінальної міліції України.

В кінці 90-х рр. знову змінює напрямок діяльності і стає чиновником Державної податкової служби, в результаті стаючи першим заступником начальника відомства.

У політику авторитетний міліціонер приходить в 1998 році. Балотується по мажоритарному округу №202 в рідній Чернівецькій області, виграє депутатський мандат.

У 2000 році приєднується до депутатської групи Солідарність. На даному етапі кар'єри активно працює в Комітеті щодо законодавчого забезпечення правоохоронних органів.

Протягом 2000-х років представляє політичну силу третього президента Віктора Ющенка - Блок Наша Україна. Зайнятий організацією роботи бюджетного комітету Верховної Ради України. На період виборчої компанії 2004 - 2005 років є довіреною особою Віктора Ющенка.

У 2007 році знову потрапляє до складу Верховної Ради від політичної сили Наша Україна - Народна Самооборона.

В даний період своєї кар'єри активно лобіює ідею створення нової структури - Національне бюро розслідувань, яке мало бути чисто цивільним органом. Ідею Короля не підтримали представники парламенту.

Стає членом Верховної Ради восьмого скликання в кінці 2014 року. Обирається від Блоку Петра Порошенка.

В ході довгої кар'єри в МВС і на державної служби отримує безліч нагород, зокрема, генерала міліції, а в 2016 році отримує звання генерала-майора першого рангу у відставці. Є кавалером ордена Ярослава Мудрого п'ятого ступеня і орденів За заслуги другого-третього ступеня. Має звання заслужений юрист України.

Віктор Король є досить забезпеченою людиною і не приховує цього. Так, будучи народним депутатом Верховної Ради восьмого скликання декларує дохід в розмірі 766 тис. 667 грн, отриманий в якості зарплати і від відсотків по раніше створеним банківськими вкладами.

Віктор Король має відразу ж п'ять земельних ділянок, загальна площа яких становить понад 8 тисяч квадратних метрів.

Декларував житловий будинок площею 489 кв. м, квартиру розміром 113 квадратних метрів, дача 80 квадратів, і один гараж.

Депутат має авто марки Land Rover Sport 2013 року, у його дружина - Toyota Camry 2013 року.

Компромат і чутки

Віктор Король: джерело: скріншот з YouTube
Віктор Король: джерело: скріншот з YouTube

Протягом трьох останніх десятиліть Віктора Миколаєвича звинувачують у неналежному виконанні службових обов'язків, зокрема, щодо виконання обов'язку в якості начальника кримінальної міліції України.

Ходять чутки, що ще будучи авторитетним міліціонером в Чернівцях він не відзначився жодною гучною справою або арештом впливових представників кримінального світу. Багато хто стверджує, що Віктор Король в 90-ті не тільки нічого не робив по відношенню до представників кримінального світу, але і знаходився з ними в змові. Окремі ЗМІ відкрито пишуть, що Король особисто створив злочинну мережу з міліціонерів і бандитів, які контролювали не тільки його рідні Чернівці, а й всю Україну.

На піку кар'єри Король переважно оточував себе представниками криміналітету.

Так, в рідних Чернівцях він обзавівся розкішною нерухомістю та землею, кошти на які Король звичайно ж не міг отримати отримати в якості зарплати нехай і високого, але міліцейського чину.

Зокрема, довгі роки в мережі обговорювали триповерховий особняк нардепа-депутата в селі Непоротов в Сокирянському районі, на будівництво якого дозвіл було отримано нелегально.

Саме в даному особняку політик проводив час зі своїм давнім другом і партнером по нібито нелегальному бізнесу - колишнім начальником обласного управління лісового господарства Чернівецької облдержадміністрації В. Дарчуком.

Також протягом довгої кар'єри Віктора Короля звинувачували в митному шахрайстві, в результаті якого він імовірно завдав державі збитків в розмірі 6 тисяч доларів.

У число можливих гріхів Короля окремі журналісти називали отримання нелегальних часткок в оптових магазинах з продажу будівельних матеріалів (на вулицях Хотинській та Чкалова в Чернівцях), магазині з торгівлі пивом виробництва Львівського пивзаводу, Біозаводу (вулиця Лугова; розфасовка фарб). Крім того, він нібито незаконно отримав 10% акцій найбільшого підприємства регіону - Черновецького машинобудівного заводу.

Крім того, Король нібито отримував чималий дохід від лобіювання та кришування на місцевому і столичному рівнях бізнес-інтересів власника ринку Буковинський та готельно-туристичного комплексу Буковина члена ОЗУ Білого - В.Чінуша від бізнесу колишнього заступника глави Чернівецької облдержадміністрації В.Харабари.

Віктора Короля звинувачували в кришуванні бізнесу по торгівлі людьми, яким нібито займалася його дочка. В якості генерала міліції він прикривав незаконну діяльність дочки, забезпечуючи дах її туристичним фірмам Вокруг света, Буковина-Інтур, Супутник-Сервіс і Буковина-Байкал.

Звинувачували Короля в потуранні корупції свого зятя С. Горбатюка, який перебуваючи на посаді голови відділу по боротьбі з наркотиками не тільки отримував хабарі від торговців наркотиками, а й займався незаконною торгівлею і сам.

Протягом довгої кар'єри в парламенті Віктора Короля багаторазово ловили на кнопкодавстві. За роки у Верховній Раді нардеп і колишній міліціонер встиг кілька десятків разів порушити регламент.

Фотографії

Віктор Король: джерело: скріншот з YouTube
Віктор Король: джерело: скріншот з YouTube

Віктор Король: джерело: скріншот з YouTube
Віктор Король: джерело: скріншот з YouTube

Віктор Король: джерело: скріншот з YouTube
Віктор Король: джерело: скріншот з YouTube

Відео

Посилання