Біографія

Сергій Кіраль: джерело: скріншот з  Facebook
Сергій Кіраль: джерело: скріншот з Facebook

Сергій Іванович Кіраль народився 21 березня 1975 року в місті Сокаль Львівської області.

Знак зодіаку: Овен

Народився в рік Дерев'яного кролика

Національність: українець

Розмовляє російською, українською, англійською

У яких корупційних угодах звинувачують Сергія Кіраля? Як саме він пов'язаний з одіозним мером Львова і на яку саме суму грошей він обдурив українських громадян? - Про це і про багато іншого можна дізнатися в цьому матеріалі.

Сім'я

Сергій Кіраль: джерело: скріншот з  Facebook
Сергій Кіраль: джерело: скріншот з Facebook

Про особисте життя політика мало що відомо. Згідно з даними джерел, Сергій Кіраль перебуває у шлюбі. Дружина - Наталія Ободзенко. Має трьох дітей: двох дочок і сина.

Освіта

Сергій Кіраль: джерело: скріншот з  Facebook
Сергій Кіраль: джерело: скріншот з Facebook

Середню освіту Кіраль отримав в Сокальській середній школі з поглибленим вивченням англійської мови. Отримавши атестат з відзнакою, вступив до Львівського державного університету імені Івана Франка. Отримує диплом в 1997 році. Є професійним викладачем англійської мови і літератури.

Здобуває другу вищу освіту в 2002 році. Закінчив першу бізнес-школу в Україні - Львівський інститут менеджменту. Отримав сертифікат МВА як фахівець в менеджменті організацій. Захистив роботу на тему міжнародного бізнесу та фінансів.

В офіційній біографії Кіраля відзначено, що дві вищі освіти він підтверджував частим участю в міжнародних семінарах і за результатами стажувань, зокрема, в Іспанії та Канаді.

Кар'єра і бізнес

Сергій Кіраль: джерело: скріншот з  Facebook
Сергій Кіраль: джерело: скріншот з Facebook

Трудовий шлях Кіраль почав в 2000-х роках. Майбутній нардеп працював перекладачем і виконував приватні замовлення. У 2002 році стає приватним підприємцем. Пізніше стає співробітником компанії Буг, в якій працює менеджером. У мережі також можна знайти інформацію, що в юності майбутній політик також працював в декількох американських компаніях.

В даний період також працює в сферах консалтингу, обробки бізнес-планів, інвестування, бере участь у створенні маркетингових стратегій для підприємств і різних організацій.

У період з 2004 по 2005 року обіймає посаду директора маркетингового департаменту на ВАТ Концерн Хлебопром.

У 2005 році переїздить до Харкова. У другому за масштабами українському місті працював в представництві холдингу Сканагрі (Швейцарія). Зайнятий розвитком аграрного бізнесу в регіоні.

Кіраль займався розвитком проекту, пов'язаного з аграрним бізнесом.

У 2008 році стає начальником управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій, а також виконує обов'язки заступника директора департаменту економічної політики при Львівській міській раді.

У 2010 році бере участь у виборах до Львівської міської ради від Республіканської-Християнської партії.

Восени 2014 рік стає народним депутатом України восьмого скликання від об'єднання САМОПОМІЧ. Протягом усієї каденції працював в Комітеті з питань промислової політики і підприємництва.

У період з 2014 по 2019 року активно працює в українській делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи, входить до групи міжпарламентських зв'язків з США, Ізраїлем, Іспанією, Кувейтом, Великобританією.

Є одним з найбільш відповідальних і дисциплінованих депутатів Верховної Ради восьмого скликання, коли вони присутні на 70% засіданнях парламенту.

Відзначимо, що Кіраль є одним з найбільш активних борців з поширенням туберкульозу в Україні. Раніше очолював Парламентську платформу боротьби з туберкульозом.

Склавши повноваження нардепа, Кіраль почав працювати на свого шефа по Самопомочі - мера Львова Андрія Садового. Є радником львівського міського голови.

Згідно з офіційними даними податкової декларації екс-нардепа, він жив на одну лише зарплату народного депутата України. Так, його річний дохід не перевищував 235 тисяч гривень, отриманих в якості зарплати члена парламенту. Традиційно для української політики, дружина нардепа є багатшим за своїх чоловіків. Так, дружина Кіраля Наталія Обозненко заробляла за рік майже 800 тисяч гривень і реєструвала право власності на дві квартири в Ялті та Львові.

Компромат і чутки

Сергій Кіраль: джерело: скріншот з  Facebook
Сергій Кіраль: джерело: скріншот з Facebook

Сергій Кіраль, як і багато інших українських парламентарії, замішаний в скандалах з нецільовим використанням бюджетних коштів. Зокрема, лише на закордонні відрядження Кіраля з казни було виділено майже 400 тисяч гривень. При цьому, практична користь від дорогих відряджень нардепа оскаржувалася, як і експертами, так і користувачами мережі.

У 2015 році Кіраль потрапив в скандал з можливим отриманням хабара за лобіювання інтересів лоукостера Ryanair у Львові. Ходили чутки, що за простій вихід компанії на український ринок і старт роботи в західній столиці України, Сергій Іванович отримав хабар в розмірі 150 тисяч доларів.

Масової критики Кіраль піддавався під час роботи нардепом. Зокрема, профільна преса критикувала його за дачу невиправдано великої кількості обіцянок, більшість з яких він не виконав.

За час каденції нардеп дав 33 обіцянки, з яких 17 виконав (52%), а 3 - провалив. Зокрема, невдалими для Кіраля виявилися ініціативи про налагодження роботи суддів. Так, він збрехав про те, що буде домагатися вдосконалення механізмів дисциплінарної відповідальності суддів, усунення президента і парламенту від формування суддівського корпусу, а також удосконалення механізмів відбору суддів.

Суспільство також критикує Кіраля за його підтримку одіозного і скандального мера Львова Андрія Садового. Сергій Іванович публічно заступився за шефа, коли Садовому пред'явили підозру у справі будівництва індустріального парку в Рясному під Львовом. Слідство впевнене, що міськрада за вказівкою мера невиправдано дешево продав землю індустріальний парк - за 52 мільйони гривень, хоча ринкова ціна цієї ділянки становила 140 мільйонів гривень.

Кіраль публічно заявив, що Садовий не винен в корупції, а справа проти нього є політично мотивованою.

Фотографії

Сергій Кіраль: джерело: скріншот з  Facebook
Сергій Кіраль: джерело: скріншот з Facebook

Сергій Кіраль: джерело: скріншот з  Facebook
Сергій Кіраль: джерело: скріншот з Facebook

Сергій Кіраль: джерело: скріншот з  Facebook
Сергій Кіраль: джерело: скріншот з Facebook

Відео

Посилання

Сторінка нардепа в соціальній мережі Фейсбук