Юрій Миколайович Мороко - український політичний діяч, народний депутат восьмого скликання, який займався лобіюванням інтересів найбагатшої людини України в парламенті. Про кар'єру, компромат і доходи - читайте в нашому матеріалі.

Біографія

Дата народження - 6 травня 1953 року

Вік - 67 років

Місце народження - Сумська область, Україна

Національність - українець

Знак зодіаку - Телець

Сім'я

Юрій Миколайович одружений, його дружину звуть Тетяна Олексіївна Мороко. Сім'я виховує двох синів.

Освіта

Середню освіту здобув у рідному місті. Потім вступив до Харківського інженерно-економічного інституту і Краматорського індустріального інституту.

Кар'єра і бізнес

Свою кар'єру Мороко починав помічником майстра на Новокраматорському машинобудівному заводі. Потім фахівця підвищили до посади майстра, а через короткий час - до старшого майстра. У підсумку Юрій Миколайович за кілька років роботи зміг пройти кар'єрний шлях від звичайного помічника до глави виробництва.

Також політик входив до складу виконавчого комітету Краматорської міської Ради народних депутатів, де завідував відділом економічного розвитку. Згодом став заступником голови виконкому.

За роки своєї кар'єри Мороко змінив безліч підприємств і посад. Протягом деякого часу був директором центру «Техпром».

Пізніше зайняв пост заступника директора з економічних питань в телерадіокомпанії «СКЕТ». А через деякий час очолив організацію. Як пишуть ЗМІ, телеканал показував багато піратської продукції і був закритий у 2005 році.

Після цього Юрій Миколайович очолив компанію «ММДС-Україна», яка належить українському олігарху Рінату Ахметову.

У 2007 році Мороко приймає рішення балотуватися до Верховної Ради в складі Партії регіонів.

У 2014 році, після Революції Переваги, став народним депутатом від партії "Опозиційний блок". Входив до складу комітету, що займається питаннями інформатизації і зв'язку.

Компромат і чутки

У декларації про доходи політик вказав неправдиву інформацію. Про це заявили детективи НАБУ і почали перевірку за фактом можливого незаконного збагачення.

Цікаво, що в 2015 році на рахунку політика було 1,1 мільйона гривень. А вже через рік його активи збільшилися до 12 мільйонів гривень. Така ж тенденція була і в звіті подружжя депутата. Різниця між її активами в 2015 і 2016 роках склала 37 мільйонів гривень.

Ще на одну деталь в декларації нардепа звернули увагу в Національному агентстві з питань запобігання корупції. Під час перевірки звітності 2015 року з'ясувалося, що Мороко припустився помилки в назві офшору своєї дружини «Tom Legal & IT Consulting LTD». У НАВПК відзначили, що нардеп не написав перше слово «Tom».

Юрія Мороко називають одним з найбільш наближених людей в українській політиці до олігарха Ріната Ахметова. Нібито колишній народний депутат лобіював її інтереси під час своєї роботи в парламенті.

У двохтисячних роках Мороко працював в компанії «ММДС-Україна», яка належить Ахметову. А вже в рамках своєї роботи у Верховній Раді Юрій Миколайович остаівал інтереси компанії «Зеонбуд», яку називають монополістом на ринку цифрового телебачення в Україні та також пов'язують з Ахметовим.

У 2015 році народний депутат разом з іншими політиками з Опозиційного блоку просив взяти на поруки екс-регіонала Олександра Єфремова, якого звинувачували в зловживанні владою і фінансуванні тероризму.

Водночас, за інформацією журналістів, Мороко був противником закону, який зобов'язує розкривати структуру власності ЗМІ та забороняє громадянам Росії як країни-агресора тримати медіа в Україні. Мороко вважає, що таким чином влада посилює тиск на пресу.

ЗМІ називають політика кнопкодавом, а також злісним прогульником засідань комітету у Верховній Раді восьмого скликання.

Декларація

Згідно з декларацією про доходи за 2019 рік, Мороко володіє двома квартирами в Донецькій області - 53 і 134 квадратних метрів. Також політик декларує житлоплощу в столиці площею 140 квадратних метрів і паркувальне місце.

На дружину політика записані дві квартири в Києві, їх площа становить 140 і 118 квадратних метрів.

Пересувається сім'я Мороко на кількох елітних автомобілях - Лексус РХ 350 2007 року випуску (вартість - 175 тисяч), Фольксваген Мультівен 2013 року випуску (вартість - 480 тисяч), Вольво S80 2007 року випуску (вартість - 175 тисяч).

За рік народний депутат заробив 649 тисяч гривень. На банківських рахунках сім'я Мороко зберігає - 4,6 мільйона гривень і 24 тисячі доларів.

Фотографії

Юрий Мороко фото: скриншот Youtube

Відео