Біографія

Ірина Валентинівна Венедіктова – професор юридичних наук, завідувач кафедри цивільно-правових дисциплін інституту ім. В. Н. Каразіна в Харкові. Венедіктова стала експертом з питань проведення судової реформи в команді новоспеченого президента Володимира Зеленського.

Сім'я

Ірина Венедіктова одружена з Денисом Колесніковим. Він є співробітником кіберполіції України. Сім'я виховує сина Данила і дочка Аделіну.

Освіта

Середню освіту отримала в одній з харківських шкіл. Потім навчалася на юридичному факультеті в ХНУ імені Каразіна, де зараз і працює.

Пройшла курс, присвячений міжнародного комерційного арбітражу, в Chartered Institute of Arbitrators.

Кар'єра і бізнес

Про кар'єрний шлях Ірини Венедіктової відомо мало. У відкритому доступі вдається знайти лише те, що вона працює в Харківському університеті імені В.Н. Каразіна, завідує кафедрою цивільно-правових дисциплін.

Експерт Зеленського входить до редакційної колегії журналів "Приватне право", "Медичне право". Є віце-президентом Фонду медичного права та біоетики України, а також головою спеціалізованої вченої ради юридичного факультету.

Венедіктова – суддя третейського суду за медичними справах. Займає посаду радника з питань юридичного аудиту в угодах по злиттю і поглинанню в юридичній фірмі "Arbitis".

З 2005 року і по сьогоднішній день – очолює кафедру цивільно-правових дисциплін юридичного факультету Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна.

Венедіктова займалася супроводом діяльності інвестиційних фондів, вирішенням корпоративних конфліктів, проведенням юридичних аудитів та реструктуризацією бізнесу, готувала проекти законодавчих нормативних актів, керувала міжнародними юридичними проектами (в тому числі - структуризація IT-бізнесу в різних юрисдикціях).

Працює суддею діючого третейського суду при ВГО "Фундація медичного права та біоетики України". Є членом в таких організаціях, як CIArb і АПУ. Написала і опублікувала близько 150 наукових робіт.

З 2018 року входить до складу команди експертів і радників новоспеченого президента Володимира Зеленського.

7 серпня 2019 року увійшла до складу Комісії з питань правової реформи.

27 декбаря 2019 року Ірина Венідиктова була призначена виконуючою обов'язки глави ДБР.

13 березня 2020 за указом Президента Ірина Венедиктова була призначена членом РНБО.

Після відставки Руслана Рябошапки Володимир Зеленський порекомендував на посаду генерального прокура Ірину Венедіктову. 17 березня 2020 року Верховна Рада затвердила її кандидатуру, набравши 269 голосів депутатів.

Компромат і чутки

Кілька років тому Венедіктова намагалася отримати посаду судді у Верховному суді України. Однак не змогла набрати достатньої кількості балів на профільному іспиті. У підсумку – вибула з конкурсу.

Декларація

У відкритому доступі є тільки декларація за 2015 рік. Згідно з документом, Ірина Валентинівна має не маленький капітал як для викладача в університеті. Про про це розповімо далі.

Так, наприклад, в документі сказано, що Венедіктова володіє такими об'єктами нерухомості: офісним приміщенням площею 150 кв. метрів, паркувальним місцем. Дітям юриста належать дві земельні ділянки і два житлових будинки.

Ірина Венедіктова любить дорогі годинники. Мабуть тому у неї в колекції цілих дві пари – Hublot вартістю 115 тисяч гривень і Rolex, оцінений в 100 тисяч гривень.

Пересувається Венедіктова на Порше Кайен 2014 року, його вартість становила 867 тисяч гривень. Також юрист володіє автомобілем ВАЗ 21213 2003 року і Хюндай Акцент 2011 року.

Її чоловік в 2015 році володів автомобілем Мазда СХ-7 2006 року випуску. Батько – Тойота Камрі 2012 року.

Венедіктова тримала на банківському рахунку 20 тисяч доларів, 5 тисяч євро і 32 тисяч гривень, готівкою тримає 550 тисяч гривень. Її чоловік тримає в банку, згідно з декларацією, 20 тисяч доларів і 250 тисяч гривень.

Крім цього є декларація за 2018 рік, де майна у Ірини Венидіктової помітно більше.

Фотографії

Фото 1 из 4.
Фото 2 из 4.
Фото 3 из 4.
Ірина Венедиктова
Фото 4 из 4. Ірина Венедиктова

Відео

Посилання

Сторінка Ірини Венедіктової в Фейсбук