Валерій Миколайович Давиденко – український політик, народний депутат восьмого і дев'ятого скликань, бізнесмен. У березні 2020 року його знайшли мертвим у власному офісі. Про кар'єру, компромат, скандали і доходи – читайте в нашому матеріалі.

Біографія

Коли народився – 16 березень 1973 року

Коли помер – 23 березень 2020 року

Скільки років – 47 років

Де народився – Носівка, Чернігівська область

Як національність – українець

Який знак зодіаку – Овен

Сім'я

Валерій Миколайович виріс в родині працівників колгоспу. Він був одружений, дружину звуть Тетяна Нестеренко. У нардепа залишилися дві доньки – їх звуть Ольга і Євгенія.

Освіта

Середнє освіту здобув в одній із київських шкіл. У 1995 році почав навчання в Українському університеті харчових технологій на відділенні харчових виробництв.

Кар'єра і бізнес

Працювати Давиденко почав дуже рано, ще до навчання в університеті – в останні роки існування СРСР він був різноробочим в місцевому колгоспі. Також був пастухом, а в відділенні Ніжинської консервного заводу - на рухомій стрічці відбирав маленькі корнішони.

Після закінчення вузу Валерій Миколайович різко став главою компанії "Агропроф". Як розповідав сам політик, його колишні викладачі відкрили ковбасний цех на Чернігівщині, а його запросили очолити проект.

У цій сфері Давиденко попрацював два роки. У 1998 році пішов на посаду інженера-механіка в Український дім зв'язку.

На початку 2000-х років займав посаду фахівця зі страхування в компанії "Саламандра-Схід" і "Українська страхова група". Пізніше їздив в інші країни на заробітки.

У 2004 році Давиденко запросили очолити новостворене підприємство "Агродім".

У 2004 році разом з Юрієм Колобовим і Борисом Приходько стає власником "Терра Банку". Однак за сім років справи фінансової установи тільки погіршувалися. У підсумку в 2014 році в банк була введена тимчасова адміністрація.

Політична кар'єра

Після обрання Віктора Януковича президентом Валерій Давиденко був призначений заступником міністра аграрної політики. Також він очолював наглядову раду Державної продовольчо-зернової компанії.
Як пишуть ЗМІ, результатом діяльності політика стали мільярдні претензії з боку КНР. А отримавши кредит в розмірі трьох мільярдів від Китаю, компанія поставила зерно тільки на 153 мільйони.

У 2014 році стався Євромайдан, а нова влада звільнила Давиденка з усіх посад.

Влітку того ж року чиновник був вже радником директора з розвитку перспективних програм "Інституту інноваційного провайдингу Української академії аграрних наук".

У 2014 році Давиденко брав участь в парламентських виборах, ініційованих новим президентом Петром Порошенком в складі партії "ЗАСТУП" ( "Всеукраїнське аграрне об'єднання "ЗВСТУП" - "За соціальну трудову українську перспективу").

Цікаво, що після початку роботи в парламенті політик перейшов до складу фракції "Блок Петра Порошенко". Давиденко був "тихим" нардепом: він практично не виступав з трибуни, а також не подавав законопроекти. Крім того, за даними видання "Слово і діло", депутат не виконав жодної своєї передвиборчої обіцянки.

У 2019 Давиденко знову брав участь в парламентських виборах. У підсумку зміг пройти до Верховної Ради дев'ятого скликання як самовисуванець. А в грудні минулого року увійшов до депутатської групи "Довіра".

У парламенті Давиденко був членом груп з міжпарламентських зв'язків з такими країнами, як Чехія, Угорщина, Бразилія, ОАЕ і Аргентина. Також входив до комітету, який займається питаннями економічного розвитку.

З травня 2013 по березень 2014 року Валерій Давиденко займав посаду заступника міністра аграрної політики.

Компромат і чутки

Аграрний скандал

Як пишуть ЗМІ, Давиденко і його колега Борис Приходько були учасниками кримінального провадження про розкрадання коштів Аграрного фонду. За версією слідства, в лютому 2014 року заступник голови Нацбанку Приходько, за попередньою змовою з головою правління "Аграрного фонду" та посадовими особами "Брокбізнесбанку", незаконно заволодів грошима Аграрного фонду в розмірі двох мільярдів гривень. А Давиденка, який працював у той час в Міністерстві аграрної політики, назвали бізнес-партнером Приходько.

Застрелився або застрелили?

23 березня 2020 року у власному офісі був знайден труп депутата Давиденка, у нього була прострелена голова. Згідно з попередніми даними поліції, політик вчинив суїцид. Однак остаточних висновків ще не зробили, слідство триває.

У той же час, експерти вважають, що все не так очевидно, як здається. Деякі деталі вказують на те, що це міг бути не суїцид, а вбивство. Зокрема, це стосується положення правої руки і пістолета нардепа на підлозі: постріл був зроблений в праву скроню, тоді рука повинна була висіти праворуч від корпусу, а не між ніг як на фото.

Крім того, тіло політика виявила прибиральниця в туалеті, він сидів в офісному кріслі. Але виникає питання, що робило крісло в туалеті? На той момент в будівлі майже нікого не було, тому якби депутат вирішив накласти на себе руки, то заважати йому ніхто б не став. Версія про те, що на суїцид Давиденко зважився спонтанно, після розмови по телефону, відпадає саме через крісло.

Крім того, додаткові питання виникають у зв'язку з тим, що в місці, де було знайдено труп, було відкрито вікно.

Декларація

Згідно з декларацією про доходи за 2019 рік, Валерій Миколайович володів квартирою площею 44 квадратних метра в Бахмачі, земельною ділянкою в Новоселовці, його площа становить 39 тисяч квадратних метрів. При цьому основне майно було зареєстровано на інших членів сім'ї політика. Зокрема, на дружину Людмилу Нестеренко оформлені квартири в Києві, земельні ділянки в області – Козині і Нових Безрадичах.

Сім'я політика пересувається на декількох автомобілях – TOYOTA LAND CRUISER 200 2017 року випуску (вартість - 2,4 мільйона гривень), INFINITI FX50 2012 випуску (вартість - 730 тисяч гривень).

Також у Давиденко була ціла колекція годинників і прикрас люксових брендів - Ulysse Nardin, Maurice Lacroix, ROLEX, Audemars Piguet. Цікаво, що вартість цього майна політик не вказав, мабуть, щоб не шокувати своїх виборців.

За рік Валерій Миколайович заробив 943 тисячі гривень. При цьому депутатська зарплата склала 465 тисяч. Мати політика декларує дохід в розмірі 3,3 мільйона гривень, а дружина – 1,6 мільйона гривень.

Фотографії

Валерій Давиденко, фото: Facebook
Фото 1 из 6. Валерій Давиденко, фото: Facebook
Фото 2 из 6.
Фото 3 из 6.
Фото 4 из 6.
Фото 5 из 6.
Фото 6 из 6.

Відео

Посилання

Офіційна сторінка Валерія Давиденко в соціальній мережі Фейсбук

Офіційний сайт політика

Офіційна сторінка депутата в соціальній мережі Інстаграм