Біографія
Анатолій Кінах народився 4 серпня 1954 року.
Знак Зодіаку: Лев
Народився в рік Дерев'яного Коня
Розмовляє українською і російською мовами
Віросповідання: православний
Правда, що Анатолій Кінах є одним з найбільш скандальних політиків України? У чому його звинувачують нинішні покоління і кому він служив? - Відповіді в нашому матеріалі.
Сім'я
Один з найбільш впливових політиків минулого, біографія якого має безліч спірних моментів, народився в селі Братушани, що знаходиться на території сучасної Молдови.
Політик, досьє на якого все ще цікавить багатьох, є вихідцем з простої радянської родини. Його батьками були робочі. Відзначимо, що Анатолій Кирилович неохоче ділиться інформацією про минуле і не розповідає про обставини власного дорослішання, виховання і становлення.
Сім'я політика зараз складається з другої дружини Марини Володимирівни Кінах. Дружина колишнього прем'єра народилася в 1960 році і займає чільне місце в його житті і роботі. Марина Володимирівна є видним журналістом і зараз займає місце голови прес-служби ПППУ. Також вона є почесним президентом громадської організації під назвою «Культура і всесвіт - 2000».
Крім того, у Анатолія Кириловича є три дочки. Старша Наталя народилася в 1980 році, середня Зоя - в 1984 році, а молодша Софія - в 2000 році.
Докладної інформації про першу дружину Кінаха в відкритих джерелах не знайдено. На даний момент невідомо, з якої причини видатний політик приховує дані про свій перший шлюб від громадськості.
Також Кінах не любить поширюватися про те, чим займаються його дочки, які не люблять з'являється перед громадськістю.
Освіта
Анатолій Кирилович Кінах, посади якого займають безліч місця в біографічних довідках про нього, є випускником Ленінградського СПТУ-6. Даний навчальний заклад політик закінчив з червоним дипломом.
Кінах також є випускником Ленінградського кораблебудівного інституту. Має спеціалізацію інженера-кораблебудівника.
Кар'єра і бізнес
Професійний шлях Кінах почав в кінці 1970-х років. Політик отримав місце на суднобудівному заводі в Талліні, де він працював на військовому заводі. Анатолій Кирилович значився доковим майстром.
Уже в 1981 році Кінах повернувся в Україну, де жив в тодішньому корабельному центрі - Миколаєві. У місті він працював майстром, а через кілька років доріс на начальника виробничого і диспетчерського відділу на місцевому заводі Океан.
Політичну кар'єру Кінах, фото якого добре відомі всім, хто стежить за українською політикою, починає лише в 1989 році. Тоді він стає членом Комуністичної партії і обирається головою трудового колективу заводу Океан.
У 1990 році Анатолій Кінах успішно бере участь у виборах народних депутатів до Верховної Ради 1 скликання. Представляє Корабельний округ №284 від рідного Миколаєві.
У першому українському парламенті Кінах працює в Комісії з питань економічної реформи.
Уже в 1992 році Кінах отримує нову посаду і стає представником тодішнього президента Леоніда Кравчука в Миколаївській області.
Новий пік чекає Анатолія Кінаха в 1995 році, коли він входить в новий уряд і стає віце-прем'єром з питань промислової політики.
Уже в наступному році Кінах стає президентом Союзу підприємців і промисловців України.
Кінець 90-х також стає успішним для Анатолія Кириловича. Він займає високі посади в Народно-демократичній партії.
У 1998 році політик стає членом третьої версії українського парламенту, вигравши вибори по округу №128 (Миколаївська область). Головує в Комітеті з питань промислової політики і працює в Комітеті з питань економічної політики.
В уряд Кінах, досьє на якого відрізняється подробицями, повертається в 1999, отримавши посаду першого віце-прем'єра.
На наступний рік Анатолій Кирилович зайняв пост глави Партії промисловців і підприємців.
Піком кар'єри Кінаха є 2001 - 2002 роки, коли він є прем'єр-міністрів України під час президентства Леоніда Кучми.
У 2002 році Кінах знову повертається в парламент, в четвертому скликанні якого представляє блок за Єдину Україну.
У 2004 році Анатолій Кирилович балотується на пост президента України, проте не витримує конкуренції з Віктором Януковичем і Віктором Ющенком, що вийшли до другого туру перегонів.
Після програшу на виборах Кінах публічно підтримує Ющенко, який дякує йому вже в 2005 році, надавши місце віце-прем'єра в Кабінеті Тимошенко.
У період 2006 - 2007 році Анатолій Кінах, діти якого завжди залежали від його положення, обирається в п'ятий і шостий скликання Верховної Ради. У той час політик представляв блок Наша Україна. Також в цей час він був Секретарем Комітету Національної безпеки і оборони України.
У 2007 році Кінах зі скандалом залишає свого колишнього благодійника Віктора Ющенка і переходить в Партію Регіонів. Від політичної партії Януковича від засідає в Комітетах національної безпеки і оборони, промислового комплексу та військово-технічного співробітництва.
Протягом усього неповного президентського терміну Януковича Кінах був його радником, а також засідав у Верховній Раді від фракції Партії Регіонів.
Анатолій Кінах, компромат на якого в Мережі не доведеться довго шукати, є представником старої генерації політиків і не поспішає розкривати інформацію про своїх даних. У декількох податкових деклараціях, доступних громадськості, Кінах вказує, що має квартиру, дві земельні ділянки і об'єкти нежитлової нерухомості. Також політик має автомобілі марок Тайота і Лексус.
За заявою політика він жив на одну депутатську зарплату, в той час, як члени його сім'ї заробляли понад півтора мільйона гривень на рік.
Також Анатолій Кирилович і члени його сім'ї мали заощадження в розмірі, що перевищує дванадцять мільйонів гривень.
За роки кар'єри Кінах отримав безліч нагород. У його списку можна знайти Ордена За заслуги, Орден князя Ярослава Мудрого і різні медалі.
Компромат і чутки
Анатолій Кінах має імідж безпринципного політика, який діє виключно в цілях особистої вигоди. Саме його називають одним з людей, що сприяють падінню президента Віктора Ющенка і падінню популярності його політичної сили Наша Україна.
Кінаху приписують зраду тодішнього глави держави і переманювання депутатів до Партії Регіонів,що стрімко набирала популярність.
Анатолій Кирилович був одним з вірних прихильників і помічників президента-вткача Януковича, який відвернувся від нього лише в кінці лютого 2014 року.
Є версія, що Кінах зрадив Ющенко в обмін на грошову винагороду і місце міністра економіки в другому уряді Януковича 2007 року. Існує версія, що саме Анатолій Кирилович спровокував парламентську кризу в Україні, яка в результаті привела до позачергових парламентських виборів.
Кінах назавжди увійде в історію як депутат, який голосував за пакет диктаторських законів. У січні 2014 року режим Януковича просунув через парламент пакет антидемократичних законів, які спровокували ескалацію конфлікту в ході Революції гідності і привели до сотням загиблим в центрі Києва в період з січня по лютий 2014 року.
Анатоли Кінаха, як представника старої генерації українських політиків, звинувачують в корупції. Зокрема його називають учасником злочинної схеми по розкраданню коштів підприємств Нафтогазгеологія, Ітера і Єнакіївського металургійного заводу. Передбачається, що Кінах в числі інших вивів з рахунків компаній близько 40 мільйонів доларів.
Дратує громадськість і дружина Кінаха Марина, яка декларує мільйонні доходи, але публічно скаржиться на те, що колишнім чиновникам не надають пільги.
У числі іншого компромату варто відзначити статус Кінаха в якості одного з головних лобістів алкогольного і тютюнового бізнесу в попередніх версіях українського парламенту. Зокрема, існує думка, що за лобіювання інтересів великого бізнесу Анатолій Кирилович отримав мільйони доларів.
Крім того, Кінаха включають в число колишніх чиновників, які здали аеропорт Бориспіль в оренду сумнівній приватній фірмі.
Фотографії