Сьогодні корупція - велика проблема в нашій країні. Створюються антикорупційні проекти, платформи... Але чи відбудеться момент скасування усіх старих правил, за якими жила Україна до цього? Що вважає з цього приводу Галина Янченко, експерт штабу новообраного президента країни Володимира Зеленського із digital-маркетингу та боротьби з корупцією? Які її громадські позиції? Читайте подробиці її життєвого шляху. Дізнайтеся, які дієві інструменти боротьби з корупцією необхідно використовувати? Що потрібно для того, щоб в українській антикорупційній сфері все зрушилося з мертвої точки?
Біографія
Народилася 29 квітня 1988 року.
Знак Зодіаку: Телець. За східним гороскопом: рік Земляного Дракона.
Національність: українка.
Віросповідання: православна.
Вік: 31 рік.
Захоплення: подорожі, спорт (відвідує тренажерний зал).
Любить подорожувати, особливо просторами нашої країни. Об'їздила всі обласні центри. Любить дивитися архітектуру, захоплюватися українською природою, дізнаватися про людей та те, як вони бачать себе, свій регіон, свою країну.
Галина Ігорівна Янченко позиціонує себе як суспільно-політичного діяча. Дослідити антикорупційну сферу її надихнула «Києво-Могилянська академія», де вона свого часу навчалася.
Вважає, що фундаментальна проблема вищої освіти - в її виборі старшокласниками. Впевнена, що потрібно вводити програми, курси або інші ініціативи, які допомогли б їм зрозуміти, що означають ті чи інші професії, який нині попит на ринку праці, щоб зробити їхній вибір професії більш свідомим.
Хоче більше часу проводити з дітьми, тому що громадська діяльність забирає багато часу. Діти на її думку - насолода, щастя, величезний подарунок.
Сім'я
Дитинство та юність пройшли в Житомирі. Тут вона народилася й виросла. На даний момент живе в Києві.
Сімейний стан: одружена. Чоловік: Віктор Андрусів. Із соцмережі Фейсбук відомо, що він навчався в Київському Національному інституті стратегічних досліджень. До цього - у Львівському національному університеті ім. Івана Франка. Нині займає посаду генерального директора Українського інституту майбутнього.
Діти: дочка Афіна (2012 р.н.), син Аскольд (2016 р.н.)
Освіта
У 10 класі отримала стипендію. Поїхала на 1 рік навчатися до США.
Призер обласних олімпіад із англійської мови. Галину Янченко брали в кілька регіональних вузів на бюджет без конкурсу. Але вона обрала НаУКМА.
Диплом про закінчення Національного університету «Києво-Могилянська академія» отримала в 21 рік. Навчалася на факультеті «соціологія».
Щоправда, спочатку хотіла навчатися на факультеті «політологія», тому що пов'язувала своє майбутнє з політикою. Батьки спонукали подавати документи відразу на дві спеціальності. І проходити відповідне внутрішнє тестування.
У результаті не пройшла на «політологію», тому що не набрала достатньо балів із історії України. Математичні знання були набагато кращими, тому без проблем вступила на факультет «соціологія».
За даними відкритих джерел, у 2009-2013 рр. навчалася, як протидіяти корупції.
Кар'єра і бізнес
Трудову діяльність розпочала ще в студентські роки. Перше маркетингове замовлення отримала на другому курсі: дослідження від мережі швидкого харчування «Пузата хата». Менеджер закладу погодився надати кілька романтичних вечерь у подарунок для переможців у обмін на послугу: розклеїти оголошення та допомогти знайти їм соціолога для проведення маркетингового дослідження. Дівчина запропонувала свою кандидатуру. Так вона отримала своє перше замовлення та перший соціологічний досвід.
Після навчання в НаУКМА почала пробувати себе в прикладній сфері. Із 25 років протягом двох років була аналітиком ГО «Центр протидії корупції.
У 26 років стала співзасновником антикорупційного штабу Києва. Займала посаду керівника штабу. Після Майдану (2014-2015 рр.) обрана депутатом Київської міськради, де однією з основних її тем була боротьба з корупцією.
У минулому Галина Янченко - член і керівник київського осередку «Демократичного Альянсу». Пізніше на базі організації було створено партію, де вона працювала протягом 8 років. Ще пізніше відбулася Революція Гідності, в якій «ДемАльянс», і сама вона приймали активну участь.
Про її політичну діяльність відомо наступне: боротьба з корупцією, активна участь у подіях Євромайдану, критика столичної влади.
Як повідомляв UAportal, її кандидатуру новообраний президент Володимир Зеленський представив у рамках презентації своєї команди. Галина Янченко - експерт штабу із digital-маркетингу та боротьби з корупцією
Компромат і чутки
Ще під час навчання в США дивувалася тому, що ця країна, не маючи глибокої історії, змогла за кілька десятиліть побудувати розкішну інфраструктуру, створити демократичні практики тощо.
Галина вже тоді вирішила: якщо країна без історії та без будь-яких фундаментів може досягти такого результату, то й наша Україна однозначно має всі шанси. Просто потрібно, щоб правильні люди взялися за цю справу, і взялися самовіддано. Щоб їх метою було не набивання кишень, а суспільне служіння країні та народу.
Вважає: для того, щоб в українській антикорупційній сфері все зрушилося з мертвої точки, потрібно працювати над тим, щоб кількість та якість людей, які ведуть боротьбу з корупцією, росли. А сама діяльність була більш злагодженою та системною.
Команда Антикорупційного штабу вважає, що ключовим аспектом є забезпечення механізмів та можливостей для всіх бажаючих громадян долучатися до боротьби з корупцією. Більшість ініціатив мають на меті дати інструменти участі та впливу на зменшення корупції абсолютно всім активним громадянам.
Активна люстрація - це антикорупційна карта ремонтів Києва. Команда, в якій працювала Галина Янченко, першою виклала та візуалізувати всі витрати з міського бюджету на ремонт житлових будинків, садів, шкіл, лікарень тощо.
Вони показали киянам, скільки коштів витрачається на ремонт, відзначили перелік конкретних будинків, прописали кроки, які необхідно робити, якщо ремонт будинку не був проведений, а кошти вкрадені: «Долучись до боротьби з корупцією на прикладі свого будинку».
Дуже важливою ланкою в боротьбі з корупцією вважає просвітницьку діяльність. Впевнена, що необхідно залучати до боротьби максимум людей. А також використовувати спеціалізовані інструменти розслідування та антикорупційні реформи.
Проект «Приховані інтереси» спрямований на збір та систематизацію інформації з різних реєстрів про всі бізнес-інтереси чиновників та депутатів Київської міськради. База з досьє допоможе зрозуміти розклад прихованих інтересів депутатів: чиї інтереси вони захищають? Громадські чи власний бізнес?
Одним із найбільш дієвих інструментів боротьби з корупцією вважає відкритість інформації. Іноді корупціонерів порівнює з тарганами. Адже якщо в темній кімнаті включити світло, вони одразу почнуть розбігатися. Ось і з корупціонерами так само: якщо оприлюднити інформацію про них, почати публічно говорити про порушення, вони розбігаються та ховаються.
У людях цінує щирість, самовіддачу та професіоналізм. Не любить лицемірства. Вважає, що кожна людина повинна прагнути в своєму житті зробити не тільки щось для себе та своєї сім'ї, а й здійснити соціальний внесок. Галина Ігорівна впевнена: суспільство може змінитися, якщо кожна людина незалежно від виконуваної нею роботи викуватиме її добре.
Адже брудні вулиці, грубість водіїв у маршрутках, хамство в держустановах, корупція у владі - це все ланцюжок. Якщо в кожній установі всі добре виконуватимуть свою роботу та не братимуть хабарів - це призведе до порядку в країні та благополуччя.
Галина Янченко закликає людей ставати волонтерами Антикорупційного штабу. Організація відкрита й рада будь-якій допомозі: аналітичній, експертній, юридичній, IT, PR тощо. Зі свого боку, команда надає підтримку тим людям, які хочуть займатися антикорупційною діяльністю, але не знають, що потрібно для цього робити.
Антикорупційний штаб дає багато можливостей для розвитку. Проводяться різноманітні тренінги, виступи, навчання щодо того, як виявляти корупцію. Людям, які зіткнулися з корупцією, надається консультування та допомога. Галина Янченко вважає, що якщо кожен із нас буде прагнути та робити все по максимуму, наша країна дуже скоро зміниться в кращий бік.
Фотографії
Відео
Посилання
Фейсбук - на момент виходу публікації в її передплатниках було 6 тис. 240 осіб.