Євген Павлович Кравцов – юрист, топ-менеджер і державний діяч, екс-голова правління "Укрзалізниці", колишній заступник міністра інфраструктури України, який фігурував в справах ГБР. Про кар'єру, компромат, скандали і доходи – читайте в нашому матеріалі.

Біографія

Дата народження – 31 травень 1986 року

Вік – 34 роки

Місце народження – Київ, Україна

Національність – українець

Знак зодіаку – Телець

Сім'я

Євген Петрович перебуває у шлюбі, дружина – Олена Кравцова. Сім'я виховує двох синів – Павла і Льва.

Освіта

Середню освіту здобув у рідному місті. Потім вступив до КНУ імені Тараса Шевченка на юридичне відділення. Через деякий час закінчив Європейський університет за спеціальністю менеджера.

Крім того, Кравцов пройшов курс з міжнародного комерційного права програми Фулбрайта і торговельної політики та комерційної дипломатії у Центрі розвитку міжнародної торгівлі.

Кар'єра і бізнес

Працювати Кравцов почав ще в студентські часи. У 2006 році влаштувався в Міжнародну торгову палату на посаду консультанта. На цьому місці пропрацював лише рік.

Потім перейшов у відому юридичну компанію "Астерс". У 2014 році Євген Павлович доріс до старшого партнера фірми.

У 2015 році Кравцов перейшов в "Укрзалізницю". Перший час фахівець займав пост радника глави компанії. Але через деякий час був призначений головою департаменту, який відповідав за питання реформування і корпоративного розвитку. Короткий час працював директором з реформування, майнової і правової політики.

До 2016 року Євген Павлович був членом правління "Укрзалізниці". А з березня по травень 2016 року тимчасово виконував обов'язки глави компанії.

Протягом року (з 2016 по 2017 роки) Кравцов очолював наглядову раду АТ "Укрзалізниця".

У 2016 році Кабінет міністрів Гройсмана призначив Євгена Павловича першим заступником міністра інфраструктури. На цій посаді він пропрацював до літа наступного року.

У 2017 році Кравцов повертається в "Укрзалізницю" – спочатку був виконуючим обов'язків голови правління, а після став керувати українською залізницею.

У січні 2019 року Наглядова рада УЗ розірвала контракт з головою правління Кравцовим. 29 січня Кабінет міністрів схвалив звільнення Євген Павлоавіча з посади голови правління компанії.

З чуток, за це звільнення Кравцов отримав близько 7 мільйонів гривень компенсації.

Компромат і чутки

У 2019 під стінами Офісу Президента України відбувся протест співробітників залізниці, які вимагали підняття зарплати, поліпшення умов праці, а також недопуск скорочення працівників. Також одним з головних вимог залізничників було звільнення глави компанії Кравцова.

З критикою на адресу Євгена Павловича виступили і члени парламентського комітету, що займається транспортними питаннями. Депутати висловили своє обурення тим фактом, що "Укрзалізниця" не інвестує в рухомий склад, а тільки звітує про прибуток і свою ефективність.

Крім того, викликав обурення і значний перекіс у розмірах заробітних плат рядових співробітників і центрального апарату. Зокрема, працівники УЗ отримують максимум вісім тисяч гривень. У той час як платня менеджерів становить кілька десятків тисяч. А з приходом Кравцова розмір зарплат центрального апарату тільки зростав.

У 2019 Кравцовим зацікавилося Державне бюро розслідувань – слідчі відкрили кримінальне провадження за фактом зловживання владою або службовим становищем.

Як пишуть ЗМІ, керівництво УЗ любить шикувати за рахунок простих українців.

"Фігуранти кримінальної справи Шевки і Кравцов витрачають державні гроші на розваги катаючись на службовому кораблі, замовляючи кейтеринг від 200.000 грн. купуючи за гроші укрзалізниці елітні сигари і алкоголь!", - передають медіа.

Згідно з підрахунками журналістів, "один такий вихід судна в плавання з забезпеченням розваг обходиться Укрзалізниці в середньому від 500.000 грн. За п'ять годин ходу по Дніпру!".

Також Євгенія Павловича підозрювали в ДТП. У 2011 році правоохоронці порушили кримінальну справу, проте через деякий час її закрили. За інформацією ЗМІ, в 2019 році поліція почала повторне розслідування інциденту.

Як пишуть ЗМІ, Кравцов порушив правила дорожнього руху та скоїв смертельний наїзд на мотоцикліста. Вина глави УЗ була доведена, проте з родичами загиблого було досягнуто мирову угоду, а сам Кравцов з винуватця перетворився чи не в потерпілого.

Декларація

Згідно з декларацією про доходи за 2019 рік, Кравцов власного нерухомого майна не має. Юрист орендує або безкоштовно користується квартирою в Києві площею 121 квадратний метр, паркувальний місцем, а також заміським будинком в Новосілках, його площа складає 180 квадратів.

Дружина колишнього глави УЗ декларує земельну ділянку площею 1715 квадратних метрів в селі Рожни (вартість – 90 тисяч), нежитлове приміщення площею 77 квадратних метрів у Києві (вартість – 2,9 мільйона).

Сім'я топ-менеджера реєструє прикраси та аксесуари люкосвих брендів, а також наручний годинник Omega і Rolex (вартість кожного перевищує 100 тисяч гривень).

Пересуваються члени сім'ї Кравцова на декількох автомобілях і мотоциклах – BMW 430I 2018 року випуску (вартість - 1,6 мільйона), VOLVO XC90 2019 року випуску (вартість - 1,7 мільйона гривень), Harley-Davidson FLFB 2018 року випуску (вартість - 510 тисяч), Suzuki Intruder 400 2008 року випуску (вартість - 104 тисячі), BMW R nineT Scramler 2018 року випуску (вартість - 430 тисяч).

За рік Євген Павлович отримав дохід за основним місцем роботи – понад 13 мільйонів гривень. Ще 216 тисяч – відсотки від банківських депозитів.

Дружина юриста декларує дохід в розмірі 1,9 мільйона гривень. Ще 975 тисяч – дохід від відчуження майна.

Окрему увагу варто приділити заощадженням Кравцова, а їх, як виявилося, чимало. На банківських рахунках вони члени сім'ї зберігають – майже 7 мільйонів гривень. Готівкою – 31 тисяч доларів і 300 тисяч гривень.

Фотографії

Євген Кравцов, фото: Facebook
Фото 1 из 6. Євген Кравцов, фото: Facebook
Фото 2 из 6.
Фото 3 из 6.
Фото 4 из 6.
Фото 5 из 6.
Фото 6 из 6.

Відео

Посилання

Офіційна сторінка Євгена Кравцова в соціальній мережі Фейсбук