Віктор Куртєв - скандальний бізнесмен, який під час парламентських виборів 2019 зазнав фіаско: так і не став нардепом від політсили президента «Слуга народу». Його бізнес-структури - фігуранти цілого ряду кримінальних проваджень. А тепер «смотрящий» за енергобізнесом відомого олігарха налаштувався на посаду міністра енергетики та захисту навколишнього середовища України. Читайте про це та багато іншого докладніше.

Біографія

Дата народження: 5 вересня 1979 року.

Знак Зодіаку: Діва. За східним гороскопом: рік Земляної Кози.

Національність: українець.

Віросповідання: православний.

Вік: 40 років.

Під час позачергових парламентських виборів 2019 виборці України цікавилися питанням: хто ж такий Віктор Куртєв, який висунувся по 143-му мажоритарному округу кандидатом у народні депутати від політсили «Слуга народу»? Зазнавши фіаско у політиці, сьогодні Віктор Владислав мітить на посаду міністра енергетики та захисту навколишнього середовища України.

Віктор Куртєв є генеральним директором ТОВ «НТК Метрополія». Згідно із даними відкритих джерел, він працює на колишнього народного депутата Василя Хмельницького, одного із найбільших власників столичної нерухомості, якого ЗМІ прозвали «засланим олігархом».

Віктор Куртєв керує сонячними електростанціями, які Василь Хмельницький зводить у південній частині Одеського регіону. Видання Izmacity повідомляє, що фірма ТОВ «ІЦКК-СОЛАР» будує сонячну електростанцію на землях Старої Некрасівки. І її борг цьому населеному пункту понад більше 700 тис. грн.

Аналогічна сонячна станція зводиться компанією київського бізнесмена і у Василівці (Кілійський район, Одеська область). Після того, як кандидат у депутати програв вибори, виборці про нього більше нічого не чули. Однак майже за рік після цих подій він знову націлений потрапити у владні структури.

Перед виборами кандидат вніс 1,5 млн. грн. у якості пожертви до виборчого фонду політсили «Слуга народу». І увійшов до складу групи радників із енергетики. На той момент Володимир Зеленський був кандидатом на пост головнокомандуючого країни.

Про те, що Віктор Куртєв пожертвував до виборчого фонду фракції 1,5 млн. грн., він сам говорив, - про це пише видання Focus. Віктор Владиславович назвав себе «експертом із енергетики». І заявляв тоді, що «повірив Зеленському».

Віктор Куртєв: біографія і досьє, компромат, скрін - Bessarabia
Віктор Куртєв: біографія і досьє, компромат, скрін - Bessarabia

У минулому 2019-му році ЗМІ припускали, що на посаду заступника міністра його активно лобіює покровитель-мільйонер Василь Хмельницький. Тим часом за плечима кандидата - цілий ряд кримінальних проваджень. Читайте про це та багато іншого докладніше.

Сім'я

Дитинство пройшло у селі Криничне (Болградський район, Одеська область). Згідно із даними Cvk.gov, v, протягом останніх п'яти років мешкає на території України.

Коли йому було 3 роки, батьки розлучилися. Із того часу він із батьком практично не зустрічався. Мати (Ганна Панасівна) поїхала підкорювати столицю. Вона влаштувалася у Києві на посаду наукового співробітника Інституту ядерних досліджень Національної академії наук України.

Віктор Куртєв у дитинстві з мамою, скрін - Bessarabia
Віктор Куртєв у дитинстві з мамою, скрін - Bessarabia

Виховували Віктора бабуся із дідусем. Мама приїжджала навідувати сина двічі-тричі на рік. Коли він перейшов до 5-го класу, мама нарешті забрала сина до себе у столицю. Про це повідомляє Bessarabia, пафосно розповідаючи про те, що Віктор Куртєв «має намір рятувати Україну» і є «одним із найавторитетніших фахівців у енергетичній сфері України».

До речі, Віктор Куртєв - співзасновник «Центру розвитку Бессарабії». Веб-ресурс повідомляє, що він «вступив у штаб майбутнього глави держави Володимира Зеленського у якості експерта, запропонувавши просту й водночас реальну систему ефективного використання енергетичних ресурсів країни, що дозволить сформувати адекватні тарифи для населення».

Втім, більшість інших ЗМІ так не вважають, докладно описуючи, як київський бізнесмен і екс-кандидат від політсили «Слуга народу» заборгував бюджету сотні тисяч гривень. Однак знайшов на агітацію 1,5 млн. грн. А також оповідають про низку кримінальних проваджень - читайте далі докладніше.

Сімейний стан, дружина, діти - у відкритих джерелах інформація відсутня.

Освіта

1985-1996 рр. - роки навчання у школі. Спочатку навчався у сільській школі. Із 5-го класу - у школі №286 міста Київ.

1996-2001 рр. - із червоним дипломом закінчив Київський національний університет ім. Т. Шевченка. Освоєна спеціальність - «теоретична фізика».

Кар'єра і бізнес

Свою трудову діяльність розпочав, будучи студентом 2-го курсу інституту. Як повідомляє видання Bessarabia, заробляв «своїм інтелектом».

Віктор Куртєв: біографія і досьє, компромат, скрін - Bessarabia
Віктор Куртєв: біографія і досьє, компромат, скрін - Bessarabia

2001-2005 рр. - інженер ПАТ «Київенерго».

2005-2008 рр. - екс-заступник директора ДП «НЕК «Укренерго».

Із 13 квітня 2006 року по теперішній час - генеральний директор ТОВ «НТК Метрополія».

2019 р. - на позачергових виборах до Верховної Ради України балотувався у народні депутати по 143-му округу від партії «Слуга народу», але безуспішно.

Компромат і чутки

Відкриті джерела повідомляють, що Віктор Куртєв вирішив потрапити у владні структури іншим шляхом. Так і не ставши народним депутатом від фракції президента «Слуга народу», він спочатку налаштувався на посаду заступника міністра енергетики та захисту навколишнього середовища України.

А сьогодні є кандидатом на посаду міністра енергетики та захисту навколишнього середовища України. Швидше за все, неофіційний представник партії «Слуга народу» у Одеській області не залишає спроб потрапити до владних структур.

Деякі ЗМІ уже встигли охрестити Віктора Владиславовича «смотрящим слугою» олігарха Василя Хмельницького або «великим комбінатором» у енергобізнесі. І повідомляють, що він так і не став нардепом, але проводить зустрічі з сільськими головами у Одеській області (Ізмаїльський, Болградський райони). І дає зрозуміти, що є тут неофіційними представником фракції «Слуга народу», із яким можна вирішувати будь-які питання.

У червні 2019 року портал Dumskaya писав, що кандидат від «Слуги народу» заборгував бюджету населеного пункту на території південної частини Одеської області сотні тисяч гривень. Однак 1,5 млн. грн. на агітацію знайшов.

Видання відзначало тоді, що фірма, пов'язана із його ім'ям, кілька місяців не платила орендну плату за земельну ділянку. Цей факт підтверджувався документально: відповідь на інформаційний запит сільради Старої Некрасовки.

За документом фірма «ІЦКК-СОЛАР» орендувала у цьому селі земельний наділ площею 20 га. Організація повинна була щомісяця платити 141 тис. 864 грн. 95 коп. У підсумку за 1-й місяць оренди оплату було внесено, щоправда, не у повному обсязі. А за два наступних гроші взагалі не перераховувалися.

Один із засновників ТОВ «ІЦКК-СОЛАР» - фірма «Метрополія» ЛТД, яку очолює Віктор Куртєв. До речі, за реєстрами, кандидат у міністри енергетики - директор ПП «Управляюча компанія «Метрополія», ТОВ Керуюча компанія «Метрополія», ТОВ НТК «Метрополія». Їх кінцевий бенефіціар - Елені Антіміаду (керуюча компанія «Метрополія» ЛТД, Кіпр).

Віктор Куртєв: біографія і досьє, компромат, скрін - Bessarabia
Віктор Куртєв: біографія і досьє, компромат, скрін - Bessarabia

Інші ЗМІ влітку 2019 року повідомляли, що «виявили неодноразово судимого кандидата-мажоритарника від «Слуги народу». Виявляється, Віктор Куртєв дійсно був неодноразово судимий.

І напередодні парламентських виборів перебував під слідством. Видання повідомляло, що фірми, які очолює Вікторє Владиславовичє, налічують сотні судових справ, постанов і судрешеній.

У період із 2013-го по 2019-тий йому висувалися звинувачення через ухилення від сплати податків у особливо великих розмірах. Крім цього, кримінальні виробництва інкримінували йому підробку документів, укладання фіктивних договорів та незаконне заволодіння бюджетних коштів у особливо великих розмірах.

Віктор Куртєв: біографія і досьє, компромат, скрін - Bessarabia
Віктор Куртєв: біографія і досьє, компромат, скрін - Bessarabia

Веб-ресурс Kompromat докладно розповідає про це. Відзначається, що 4.07.2011 року було накладено штраф за порушення порядку ведення податкового обліку. Серед прикладів - цілий ряд кримінальних проваджень на мільйони гривень.

Видання повідомляє, що «експерт із енергетики», за плечима якого - широкий спектр кримінальних справ, прагнув потрапити до Верховної Ради України, «щоб сховатися там за депутатською недоторканністю».

ЗМІ пишуть, що у діловодстві йдетьься про підробку податкових декларацій та податкових накладних ТОВ НТК «Метрополія», яку очолює Віктор Владиславович Куртєв. До речі, це кримінальне провадження було відкрите напередодні позачергових парламентських виборів, 2 квітня 2019 року.

Ресурс Fbi.media повідомляє, що Віктор Куртєв - «кримінальник і аферист», який «перейнявся зачисткою своєї злочинної біографії». І він «із усіх сил прагне примазатися до влади».

Видання Antikor називає Віктора Куртєва «кримінальником». І пише про «нові обличчя» команди «Зе!» Зокрема, про те, що Віктор Владиславович - фігурант ряду кримінальних справ. І надає відгуки незадоволених працівників ГК «Метрополія», взятих із форуму.

Екс-співробітники називають його «злочинцем», «останнім покидьком», «безсовісною людиною», а підприємство під його керівництвом - «жахливим». Один анонім зазначив на одному із таких форумів: «Забавно бачити, як серія однотипних позитивних відгуків з'явилася водночас. Таке вже було, коли Куртєв зобов'язував співробітників наповнювати форум свого сайту. Глобально у компанії нічого не змінилося!..»

Віктор Куртєв: біографія і досьє, компромат, скрін - Neorabote
Віктор Куртєв: біографія і досьє, компромат, скрін - Neorabote

Фотографії

Віктор Куртєв: біографія і досьє, компромат, скрін - YouTube
Віктор Куртєв: біографія і досьє, компромат, скрін - YouTube

Віктор Куртєв: біографія і досьє, компромат, скрін - YouTube
Віктор Куртєв: біографія і досьє, компромат, скрін - YouTube

Віктор Куртєв: біографія і досьє, компромат, скрін - Metropoliya
Віктор Куртєв: біографія і досьє, компромат, скрін - Metropoliya

Віктор Куртєв: біографія і досьє, компромат, скрін - Bessarabia
Віктор Куртєв: біографія і досьє, компромат, скрін - Bessarabia

Віктор Куртєв: біографія і досьє, компромат, скрін - Bessarabia
Віктор Куртєв: біографія і досьє, компромат, скрін - Bessarabia

Відео

Посилання

Фейсбук - на момент виходу публікації серед його передплатників було 86 осіб.