Юрій Веніамінович Гусєв – український державний і політичний діяч, екс-заступник Міністра оборони України. У 2019 був призначений головою Херсонської обласної державної адміністрації. Про кар'єру, компромат, доходи і особисте життя – читайте в нашому матеріалі.

Біографія

Дата народження – 15 листопада 1979 року

Вік – 40 років

Місце народження – місто Коростишів, Житомирська область, Україна

Національність – українець

Знак зодіаку – Скорпіон

Сім'я

Юрій Веніамінович одружений, його дружину звуть Гусєва Ольга Олександрівна. Сім'я виховує двох дітей – сина Михайла і доньку Марію.

Освіта

Середню освіту політик отримав у рідному місті. Потім переїхав до Херсона і вступив до Державного технічних університет на спеціальність "фінанси".

Також Гусєв закінчив магістерське відділення в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Був учасником двох програм в Harvard Kennedy School.

У 2014 році захистив дисертацію з економіки в Центрі індустріальних проблем Національної академії Наук (м.Харків). У 2018 році захистив дисертацію з історії церкви в Чернівецькому православному богословському інституті.

Закінчив програми в Aspen Institute Kyiv і Українській школі політичних студій.

Кандидат економічних наук, доцент, запрошений професор Військового університету Нуева Гранада (Колумбія), доктор богословських наук.

Політик вільно володіє кількома мовами: українською, російською, англійською та французькою.

Кар'єра і бізнес

Свою політичну кар'єру почав ще в студентські часи – тоді Гусєв був студентським мером Херсона, а також головою Херсонської обласної молодіжної громадської організації "Молода нація".

У 1999 році отримав посаду радника голови Херсонської обласної державної адміністрації – відповідав за питання молодіжної політики.

У тому ж році став консультантом і радником міжнародних і українських фінансових інститутів (IFC, EBRD, ПриватБанк).

У 2002 році Юрій Веніамінович намагався пройти до Верховної Ради в складі партії "Команда озимого покоління". Однак безуспішно.

До 2009 року очолював комерційні компанії.

2009-2014 – працював у різних органах державної влади: керував групою радників Міністра економіки, очолював департамент національних проектів, був радником Міністра фінансів.

У 2014 році почав працювати в Міністерстві оборони. Спочатку керував департаментом економічної активності, а після перейшов на посаду заступника Міністра та Головою Ради реформ. Крім того, Гусєв був одним з ініціаторів "волонтерського десанту".

У 2015 році Юрій Веніамінович отримує посаду радника Міністра інфраструктури. Через два роки переходить на посаду радника Міністра екології та природних ресурсів.

Прізвище Гусєва значилося в передвиборних списках партії "Слуга народу" на парламентських виборах в 2019 році. Однак Юрій Веніамінович прийняв рішення припинити участь в передвиборній гонці.

У липні минулого року був призначений головою Херсонської обласної державної адміністрації.

Декларація

Згідно з декларацією про доходи за 2019 рік, чиновник володіє квартирою площею 55 квадратних метрів у Києві, половиною земельної ділянки площею 504 квадрата в Херсоні, а також 50% садового будинку там же.

Також Гусєв декларує недобудовану квартиру площею 135 квадратних метрів в Києві.

Згідно з документом, дружина політика і його діти нерухомого майна не мають.

Пересувається сім'я Юрія Веніаміновича на декількох автомобілях - Toyota Camry 2007 року випуску (вартість – 126 тисяч гривень) та INFINITI Q30 2017 року випуску (вартість – 960 тисяч гривень).

Ольга Олександрівна володіє корпоративними правами в компанії Юкрейніан Фешн Груп на суму 600 тисяч гривень.

За рік Гусєв заробив 1,2 мільйона гривень. При цьому офіційна зарплата в ОДА склала лише 214 тисяч гривень. Дружина політика декларує дохід в розмірі 140 тисяч гривень.

На банківських рахунках сім'я чиновника зберігає – 2,4 тисячі гривень і 6 доларів. Готівкою – 50 тисяч доларів і 300 тисяч гривень.

Фотографії

Юрій Гусєв, фото: Facebook
Фото 1 из 6. Юрій Гусєв, фото: Facebook
Фото 2 из 6.
Фото 3 из 6.
Фото 4 из 6.
Фото 5 из 6.
Фото 6 из 6.

Відео

Посилання

Офіційна сторінка Юрія Гусєва в соціальній мережі Фейсбук

Офіційний сайт Херсонської обласної державної адміністрації