Біографія

Сергій Миколайович Шкарлет родом з Узбекистану (місто Коканд). Відомий як заступник міністра освіти та науки України з питань євроінтеграції, а також тимчасовий виконувач обов'язків міністра освіти та науки.

У вузьких колах раніше був відомий як ректор Чернігівського технологічного університету.

Сім'я

Одружений (дружина – Тетяна Олегівна Бобришева-Шкарлет). У пари є дочка Ганна.

Освіта

У 1989 році здобув середню освіту в місті Ніжин, закінчивши школу з відзнакою.

У тому ж році поступив до Київського політехнічного інституту на математичний факультет (спеціальність – математичне забезпечення автоматизованих систем). Вивчився на інженера-математика.

У 1996 році отримав другу вищу освіту – економічну. Вивчився у Фінансово-економічному інституті при Чернігівському технологічному університеті (спеціальність – Облік і аудит).

Через чотири роки отримав науковий ступінь кандидата економічних наук, захистивши в КНЕУ дисертацію на тему «Економічне управління інноваційною підприємницькою діяльністю у сфері створення ПЗ».

У 2003 році став доцентом на кафедрі економетрії, обліку та аудиту.

Через п'ять років здобув черговий науковий ступінь – доктор економ.наук. Захистив дисертаційну роботу на тему «Формування економічної безпеки підприємств шляхом активізації інноваційного розвитку підприємств» (КНЕУ).

У 2008 році став професором на кафедрі менеджменту.

Кар'єра і бізнес

Одержавши першу вищу освіту, влаштувався в ДП НВК "ПРОГРЕС" інженером-конструктором.

Отримавши другу вищу освіту, влаштувався помічником у Чернігівський тех.університет (кафедра менеджменту).

Буквально через місяць пішов на підвищення – обійняв посаду викладача економетрії. Пропрацював на посаді до 1998 року включно, потім по 2001 рік обіймав посаду старшого викладача економетрії.

По 2003 рік обіймав крісло заступника ректора з навчально-виховної роботи в Чернігівському інституті інформації, бізнесу і права МНТУ ім. Ю.Бугая.

Також, за сумісництвом, був доцентом економетрії в Чернігівській Політехніці (до 2003 включно).

З 2001 року – ректор ЧІІБіП МНТУ.

Через п'ять років стає професором кафедри управління в МНТУ.

У 2010 році призначений ректором Чернігівської Політехніки.

Політична діяльність

Шкарлет не приховує, що на президентських виборах у 2004 і 2010 роках підтримував Януковича, зокрема, Партію регіонів. Від партії у 2010 році висував свою кандидатуру на виборах у Чернігівську облраду Деснянський р-н). За підсумками голосування, став місцевим депутатом (до 2015 року).

Наступного разу знову виявив бажання служити в Чернігівській облраді, але вже від Блоку Порошенка. За результатами голосування, депутатом не став.

У червні 2020 року був призначений заступником міністра освіти та науки з питань євроінтеграції та т.в.о. міністра освіти.

Нагороди та досягнення

  • 2001 – став лауреатом конкурсу «Молодий вчений року» Чернігівської обласної держадміністрації.
  • 2008 – вшанувався подяки губернатора Чернігівської області.
  • 2012 – отримав звання заслуженого науково-технічного діяча України за значний внесок у становленні української науки, наукового потенціалу країни, за багаторічну працю.
  • 2016 – вшанувався нагороди «За заслуги» третього ступеня за вагомий внесок у становленні країни в галузях економіки, науки, освіти, культури, за високі досягнення та компетентність.
  • 2017 – отримав держнагороду освітньої галузі в номінації «Вища освіта» за наукову працю.
  • 2020 – вшанувався нагороди «За заслуги» другого ступеня за вагомий внесок у становленні країни в галузях економіки, науки, освіти, культури, за високі досягнення та компетентність.

Компромат і чутки

З огляду на знайдений плагіат в наукових працях Шкарлета, ряд вчених висловив невдоволення щодо призначення ректора університету міністром освіти.

Попри протести у червні 2020 року Денис Шмигаль, бувши прем'єр-міністром, подав до парламенту постанову про призначення Шкарлета на раніше згадану посаду. Як результат, у профільному комітеті парламенту не вистачило достатньої кількості голосів, щоб офіційно визнати Шкарлета міністром.

У тому ж місяці уряд все ж таки схвалив кандидатуру ректора як чиновника МОН, але як заступника міністра освіти та науки з питань євроінтеграції. Також Кабмін поклав на Шкарлета обов'язки тимчасового виконувача обов'язків міністра освіти.

На питання, чому Шмигаль пішов всупереч думці профільного комітету, прем'єр коротко відповів, що як такої відмови Верховної Ради не було, і відмовився відповідати на питання в подробицях. Але незабаром Шмигаль пояснив, що у Шкарлета поки що випробувальний термін, який буде тривати кілька місяців.

Декларація

У декларації за 2019 рік зазначено, що сімейство Шкарлет зберігає готівкою 62000 доларів і 85000 грн. На банківському рахунку лежать 61771 грн.

При цьому подружжя має лише одну квартиру в Чернігові (більше нерухомості не зареєстровано). Зате є автомобілі: у Володимира – Mitsubishi Pajero Wagon (2013) вартістю 288000 грн і Toyota Land Cruiser 200 (2011), а у Тетяни – Ford Kuga Titanium (2012).

Крім того, бувши ректором Чернігівської Політехніки, Шкарлет у 2020 році їздив на VW Amarok Volcano вартістю 60000 доларів, купленому університетом.

Фото

Сергій Шкарлет і Дмитро Табачник
Фото 1 из 5. Сергій Шкарлет і Дмитро Табачник / Фото: Фейсбук
Сергій Шкарлет
Фото 2 из 5. Сергій Шкарлет / Фото: Фейсбук
Сергій Шкарлет
Фото 3 из 5. Сергій Шкарлет / Фото: Фейсбук
Сергій Шкарлет
Фото 4 из 5. Сергій Шкарлет / Фото: Фейсбук
Сергій Шкарлет
Фото 5 из 5. Сергій Шкарлет / Фото: Фейсбук

Відео