Ірина Володимирівна Микичак – державний діяч, заслужений лікар України, колишня глава департаменту охорони здоров'я Львівської обласної державної адміністрації. У березні 2020 року її призначили першим заступником міністра охорони здоров'я. Про кар'єру, компромат, скандали і доходи – читайте в матеріалі.

Біографія

Дата народження – 11 червеня 1961 року

Вік – 59 років

Місце народження – Львів, Україна

Національність – українка

Знак зодіаку – Близнюки

Сім'я

Ірина Володимирівна заміжня, її чоловіка звати Богдан Пилипович Микичак. Чоловік є співзасновником компанії "Ірокс" (організація займається торгівлею), а також працює головним лікарем в стоматологічній поліклініці.

За відкритою інформацією, дітей у пари немає.

Освіта

Середню освіту Микичак отримала в рідному місті. Першу вищу освіту вона отримала у Львівському державному медичному університеті імені Данила Галицького – лікар-педіатр.

Також Ірина Володимирівна є магістром державного управління.

Кар'єра і бізнес

Про ранні роки кар'єри Микичак відомо мало – до 2003 року жінка була співробітницею центральної лікарні в Перемишлі.

У 2003 році Ірина Володимирівна почала працювати в департаменті охорони здоров'я у Львівській обласній державній адміністрації. Через десять років вона зайняла пост заступника директора, а в 2017 році – очолила організацію.

З 2017 року по 2019 роки була головою Департаменту охорони здоров'я при Львівській ОДА.

Крім того, Микичак є співзасновницею і координатором проектів Всесвітньої організації охорони здоров'я, Світового банку, Дитячого Фонду ООН ЮНІСЕФ, а також інших організацій, що працюють в сферах перинатальної допомоги, сімейної медицини, онкопревенціі і громадського здоров'я.

Має звання заслуженого лікаря України.

18 березня 2020 року Микичак була призначена на посаду першого заступника міністра охорони здоров'я Іллі Ємця.

Компромат і чутки

Згідно з інформацією ЗМІ, коли Ірина Володимирівна була головою департаменту охорони здоров'я ЛОДА, стався скандал, який в результаті привів до її звільнення.

У керівництві організації порахували, що Ірина Микичак перевищила свої повноваження щодо подачі зі своїм підписом проектів рішень до Львівської облради і їх відкликання.

Як пише "ZAXID.net", Микичак була ініціатором ліквідації Львівської обласної дитячої клінічної лікарні ОХМАТДИТ. Згідно з планами, установу планували приєднати до Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру.

В результаті ситуація викликала широкий громадський резонанс – колектив медиків і батьки провели пікет біля будівлі Львівської ОДА проти закриття медичного закладу.

Як пишуть журналісти, політичні партії "Самопоміч", "Громадянська позиція" та ВО "Свобода" зажадали відставки глави департаменту. У підсумку після розслідування Микичак була звільнена.

Але 28 березня 2020 року суд відновив Ірину Микичак на посаді, проте фахівець залишилася працювати в МОЗ.

Декларація

Згідно з декларацією про доходи за 2019 рік, Ірина Володимирівна володіє частиною квартири площею 82 квадратних метрів у Львові та гаражем площею 32 квадрата. Її чоловік декларує земельну ділянку площею 700 квадратних метрів в селі Славське, а також квартиру площею 66 квадратів у Львові.

Також сім'я Микичак має пакети акцій кількох компаній, серед яких "Словважмаш", "Кримський содовий завод" і "Галбуд".

Згідно з декларацією, власного автомобіля ні у чиновниці, ні у її чоловіка немає.

За рік Ірина Володимирівна заробила 444 тисячі гривень. Її чоловік декларує дохід в розмірі 304 тисячі гривень.

На банківських рахунках сім'я зберігає 102 тисячі гривень, 57 тисяч євро і 125 тисяч доларів.

Фотографії

Ірина Микичак, фото: facebook
Фото 1 из 3. Ірина Микичак, фото: facebook
Фото 2 из 3.
Фото 3 из 3.

Відео

Посилання

Офіційна сторінка чиновниці на сайті Міністерства охорони здоров'я.