Альберт Васильович Кононенко – український політичний і державний діяч, депутат Харківської міської ради, який не раз потрапляв в скандальні ситуації. Про кар'єру, компромат, скандали і сімейний стан – читайте в матеріалі.

Біографія

Дата народження – 17 березня 1968 року

Вік – 52 роки

Місце народження – місто Майкоп, Краснодарський край, Росія

Національність – росіянин

Знак зодіаку – Риби

Сім'я

Альберт Васильович одружений, його дружину звуть Валерія Анатоліївна Кононеко. Сім'я виховує доньку Луїзу.

Освіта

Середню освіту Кононенко отримав в рідному місті. Потім його сім'я переїхала в Україну, а майбутній політик вступив до Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна на економічне відділення.

Також Альберт Васильович має другу вищу – юридичну, яку він отримав в Юридичній академії імені Ярослава Мудрого (Харків).

Кар'єра і бізнес

Про професійну діяльность харківського політика відомо мало. Згідно з інформацією з реєстрів, в 2003 році він почав займатися приватним бізнесом, а саме – наданням послуг.

У 2006 році він стає депутатом Харківської районної ради. На цій посаді він пропрацював до 2010 року.

У парламенті шостого скликання Альберт Васильович обіймав посаду помічника народного депутата від партії "Блок Юлії Тимошенко" Павла Костенка. А в період з 2012 по 2014 роки харків'янин працював у Андрія Пінчука з Партії регіонів.

У 2015 році Кононенко став депутатом Харківської обласної ради від політичної сили "Відродження".

Політик був членом комісії, що займається питаннями аграрної політики, земельних відносин та природокористування.

Крім того, він очолював тимчасову комісію з питань моніторингу ефективного і раціонального використання природних ресурсів та здійснення контролю за використанням та охороною надр, дотриманням законодавства про охорону навколишнього природного середовища області.

Альберт Васильович є членом Харківської міської громадської організації "Центр соціальної реабілітації "Нарконон".

Компромат і чутки

У 2017 році невідомі облили автомобіль політика кислотою. В результаті сильно постраждав капот, дах і двері машини. За даним фактом правоохоронці відкрили кримінальне провадження.

У 2018 році прокуратура повідомила Кононенку про підозру в земельних махінаціях на 400 мільйонів гривень. Йдеться про так звану "корпоративну схему". Слідство з'ясувало, що харків'янин був одним з творців кооперативу, який безкоштовно отримав землю для забезпечення житлом учасників цього ж кооперативу. Так все було на папері.

А насправді, як з'ясувалося, видану землю незаконно поділили і розпродали під приватну забудову. Збитки, завдані державі, склали понад 400 мільйонів.

Цікаво, що після вручення підозри харківський політик покинув Україну і виїхав до Росії.

Обласна прокуратура направила інформацію про Кононенка в Інтерпол з метою оголошення підозрюваного в міжнародний розшук. Також ім'я політика було внесено в скандальну базу Миротворець.

Влітку 2019 року на своїй сторінці у Фейсбук Альберт Васильович підтвердив пред'явлення йому підозри.

А в 2020 році Кононенко заявив, що відкриті проти нього кримінальні провадження вже закриті.

"У відношенні мене було порушено три кримінальні справи. Всі ці справи закриті за відсутністю складу злочину", – сказав він.

Він також звинуватив в безпідставності даних з боку депутата облради Дмитра Булаха, на основі показань якого, як стверджує Кононенко, силовики клопотали про його затримання.

Виступ Кононенка прокоментував депутат Дмитро Булах. Він повідомив, що дійсно надав свідчення з приводу "корпоративної схеми".

"Кооператив, засновниками якого були близькі люди, родичі Альберта, отримав кілька гектарів в Лісопарку безкоштовно. Цю землю розділили на ділянки і просто продали", – зазначив Булах.

За даними громадського руху "Чесно", під час роботи депутатом Кононенко часто прогулював сесії обласної ради.

Декларація

Згідно з декларацією про доходи за 2018 рік, політик володіє тільки частиною квартири площею 55 квадратних метрів в Харкові. Дружина Валерія декларує два паркувальних місця, квартиру площею 135 квадратів в Харкові, а також ще дві квартири меншої площі.

Сім'я харківського депутата також має колекцію наручних годинників люксових брендів – Patek Phillipe, Audemars Piguet, Richard Mille, Chronoswiss, Jaeger-LeCoultre. Цікаво, що вартість аксесуарів в документі не вказана. Мабуть, щоб не шокувати своїх виборців.

Пересувається політик на декількох автомобілях – TOYOTA CAMRY 2013 року випуску (вартість – 338 тисяч гривень), MERCEDES BENZ ML 350 CDI 2010 року випуску (вартість – 720 тисяч), SKODA FABIA SEDAN 2002 року випуску (вартість – 23 тисячі), LEXUS LX 470 2004 року випуску (вартість – 335 тисяч).

За рік Кононенко заробив 35 тисяч гривень. Ще 16 мільйонів – дохід від продажу нерухомості.

На банківських рахунках політик зберігає 103 євро, 15 тисяч гривень, 1,3 тисячі доларів. Готівкою – 37 тисяч доларів.

Фотографії

Фото 1 из 5.
Фото 2 из 5.
Фото 3 из 5.
Фото 4 из 5.
Альберт Кононенко, фото: facebook
Фото 5 из 5. Альберт Кононенко, фото: facebook

Відео

Посилання

Офіційна сторінка Альберта Кононенка в соціальній мережі Фейсбук

Офіційна сторінка політика на сайті Харківської обласної ради.