Олексій Іванович Літвінов – український політичний і державний діяч, депутат харківської обласної ради, який замішаний в конфлікті з ромами в Харківській області. Про кар'єру, компромат, скандали і доходи – читайте в матеріалі.

Біографія

Дата народження – 6 березня 1965 року

Вік – 55 років

Місце народження – селище Вільшани, Харківська область, Україна

Національність – українець

Знак зодіаку – Риби

Сім'я

Олексій Іванович одружений, його дружину звуть Валентина Літвінова. Жінка займається підприємницькою діяльністю.

Сім'я виховує двох дітей – сина Андрія та доньку Олену. Вони є членами Вільшанської селищної ради.

Освіта

Середню освіту політик отримав у рідному селищі. Потім переїхав до російського міста Бєлгород і вступив до місцевого технологічного університету імені В.Г. Шахова на інженерне відділення.

Літвінов проходив службу в рядах радянської армії. Брав активну участь в бойових діях на території Афганістану.

Кар'єра і бізнес

Після повернення з армії Олексій Іванович влаштувався на меблеву фабрику в рідному селищі. У підсумку пройшов шлях від звичайного робітника до керівника фірми.

У 2002 році Літвінова обрали головою селищної ради Вільшан. А через чотири роки, в 2006 році, він увійшов до складу Дергачівської районної ради.

У 2010 році Літвінов отримав пост заступника глави Богодухівського району.

У тому ж році харків'янина знову обрали головою Вільшан. На цій посаді він пробув п'ять років, а в 2015 році його змінив син Андрій.

У 2014 році Олексій спробував потрапити в парламент восьмого скликання в складі партії "Відродження". Однак безуспішно, кандидат зміг отримати лише 7,25% голосів виборців.

У грудні 2015 Літвінов був обраний депутатом Харківської обласної ради. Входить до складу комісії, що займається питаннями аграрної політики та земельних відносин.

Компромат і чутки

Як пишуть ЗМІ, в 2017 році Олексій Іванович потрапив в скандал, пов'язаний з масовою бійкою, в якій покалічили чотирьох осіб.

Як повідомляють в поліції, конфлікт розгорівся на грунті "тривалого побутового непорозуміння". У сутичці брали участь 20 осіб. В результаті один представник ромів помер в лікарні.

А ось за словами очевидців події, бійка була набагато масштабнішою – в бійці брали участь сотні людей – циган та місцевих.

За інформацією ЗМІ, постраждали тільки роми. Вони стверджують, що якраз Літвінов покликав їх на розмову. Це була зустріч чоловіків з серйозного приводу. А саме – конфлікту молодшого покоління: Андрія Літвінова з Русланом Каспіцкім, сином Миколи Каспіцкого, одного із старійшин громади ромів. Молоді люди нібито посварилися і побилися, і це змусило батьків втрутитися.

Микола Каспіцкій загинув від вогнепального поранення в спину. Олексій Літвінов – один з трьох затриманих поліцією.

"У понеділок у місцевій лікарні, дізнавшись про смерть старшого чоловіка, рому оголосили мало не криваву вендету своїм опонентам. Винним у смерті Миколи Каспіцкого вони вважають Олексія Літвінова особисто", – пише BBC.

Як повідомляє портал "2day", Літвінова заарештували, але потім відпустили під домашній арешт. З самим розслідуванням також відбувалося щось дивне. Його передали в Національну поліцію Полтавської області, через рік, в 2019-м, його передали в суд.

"Обвинувачені намагаються затягнути цю справу для того, щоб уникнути покарання", – сказано в матеріалі.

Як повідомляє "Newsroom", харківського депутата Олексія Літвінова випустили під нічний домашній арешт 25 серпня 2019 року.

За словами активіста Володимир Матюшенка, почалося все з того, що п'яний Літвінов зустрів на вулиці групу молоді, серед якої був син Каспіцького. В результаті політик його вдарив у розбив ніс. 17-річний хлопець зателефонував своєму батькові, а той скликав ромів, які прийшли під будівлю селищної ради.

Чоловіки говорили на підвищених тонах. Поруч з ними стояв джип, з якого несподівано вискочили якісь люди, вдарили одного з ромів ногою в голову, а потім почали стріляти.

Декларація

Згідно з декларацією про доходи за 2018 рік, Олексій Іванович власної нерухомості не має. Зате його дружина декларує житловий будинок площею 370 квадратних метрів у Вільшанах, дві земельні ділянки площею 1500 і 2665 квадратів, нежитлове приміщення площею 2222 квадрата в селищі Перемога, ще одне нежитлове приміщення площею 138 квадратів у Вільшанах і будівлю магазину площею 84 квадрата.

Особисто автомобіля, згідно з декларацією, у політика немає. Він реєструє сільськогосподарську техніку Т-150 "К" 1991 року. Дружина Валентина декларує ВАЗ 212140 2012 року випуску і фургон VONKSWAGEN TRANSPORTER 2002 року випуску.

У документі сказано, що на момент внесення до реєстру декларації Літвінов був офіційно безробітним. За рік він отримав дохід в розмірі 27 тисяч гривень (з них 20 тисяч – благодійна допомога).

Дружина депутата заробила 752 тисячі гривень.

Ні готівки, ні банківських заощаджень у сім'ї немає.

Фотографії

Олексій Літвінов, фото: Facebook
Фото 1 из 5. Олексій Літвінов, фото: Facebook
Фото 2 из 5.
Фото 3 из 5.
Фото 4 из 5.
Фото 5 из 5.

Відео

Посилання

Офіційна сторінка Олексія Літвінова соціальної мережі Фейсбук

Офіційна сторінка політика на сайті Харківської обласної ради.