Андрій Борисович Віленський – український лікар, педіатр і державний діяч, який в 2020 році став головою Національної служби здоров'я. Про кар'єру, компромат, доходи і сімейний стан – читайте в матеріалі.

Біографія

Місце народження – Київ, Україна

Сім'я

Андрій Борисович одружений, його дружину звуть Віленська Людмила Василівна. Сім'я виховує сина Дениса.

Освіта

Середню освіту отримав у столичній школі № 164. Потім, після дев'ятого класу, вступив до Першого Київського медичного коледжу.

Андрій Борисович має вищу медичну освіту – в 1994 році він закінчив Національний університет імені О.О. Богомольця.

У період з 2006 по 2009 роки навчався в Національній академії державного управління.

Кар'єра і бізнес

Після закінчення медичного вузу Віленський довгий час працював в декількох дитячих поліклініках Києва, обіймав посади завідувача та головного лікаря.

Пізніше він отримав посаду головного лікаря мережі приватних клінік "Добробут", а згодом став директором приватної клініки ISIDA. Там він працював разом з колишнім главою і засновником НСЗУ Олегом Петренком, з яким і перейшов в державний сектор.

У НЗСУ Андрій Борисович спочатку займався договорами з надання медичних послуг з аптеками. За його участю тисячі лікарень і аптек уклали договори і отримали мільярди гривень фінансування.

Цікаво, що Віленський два рази намагався стати главою організації, але кожного разу його кандидатуру відкидав міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Андрій Борисович – прихильник медичної реформи в Україні.

"Хочу застосувати свій досвід для розвитку і впровадження медичної реформи", – заявляв він.

Крім того, Віленського називають одним з найбільш популярним педіатрів столиці. Як зазначається, медик впровадив сучасні стандарти надання медичної допомоги, які в підсумку стали еталоном на ринку.

Компромат і чутки

Скандал з призначенням глави НСЗУ

Навесні 2020 року розгорівся скандал, який стосувався призначення голови Національної служби здоров'я України. Тоді міністр Максим Степанов проігнорував офіційний конкурс, який відбувся взимку. Глава МОЗ провів співбесіди з переможцями цього конкурсу, але після відхилив всіх кандидатів.

Після цього член уряду запропонував на посаду голови організації свою людину. Однак через критику громадськості і політиків Степанов вирішив все-таки провести чесний відбір, в якому і переміг Віленський.

Що таке НЗСУ?

Національну службу здоров'я створили у 2018 році – цей орган повинен займатися реалізацією медичної реформи. Зокрема, організація займається підписанням договорів з лікарнями і перерахуванням грошей на лікування українців.

У 2019 НЗСУ розпоряджалася бюджетом в кілька десятків мільярдів гривень, а в поточному році ця сума склала майже 80 мільярдів.

Національна служба перераховує гроші через електронну казначейську систему в лікарні, де лікувався пацієнт. Інформацію пщодо перерахунків в кожну лікарню вона публікує у себе на сайті.

Тобто завдання організації – чесно і відкрито розподіляти державні грощі. Саме з цієї причини дуже важливо, щоб глава НЗСУ був незалежним від МОЗ і різних політичних сил – таким чином вдасться уникнути корупційних ризиків.

Декларація

Згідно з декларацією про доходи за 2019 рік, Віленський володіє частиною квартири площею 106 квадратних метрів в Києві і земельною ділянкою площею 1500 квадратів у Бориспільському районі. Тесть чиновника реєструє тільки земельну ділянку в Київській області.

Пересувається новий глава НЗСУ на Тойота Камрі 2012 випуску (вартість – 327 тисяч гривень), його дружина – на Мітсубісі ASX 2017 року випуску (вартість – 666 тисяч).

Також Андрій Борисович реєструє авторські права на кілька книг: "Гастроентерологія діятчого та підліткового віку", "Вибрані питання дитячої та підліткової кардіології", "Кишеньковий довідник з амбулаторної педіатрічної практики", "Кишеньковий довідник дільнічного педіатра".

Офіційна зарплата Віленського в клініці "ІСІДА-IVF" склала 1,1 мільйон гривень. За роботу в НЗСУ він отримав 361 тисячу. Дружина Людмила декларує дохід в розмірі 150 тисяч гривень.

На банківських рахунках сім'я зберігає – 684 тисячі гривень. Готівкою – 100 тисяч гривень.

Фотографії

Андрій Віленський, фото: Facebook
Фото 1 из 3. Андрій Віленський, фото: Facebook
Фото 2 из 3.
Фото 3 из 3.

Відео

Посилання

Офіційний сайт Національної служби здоров'я України

Офіційна сторінка Андрія Віленського в соціальній мережі Фейсбук