Біографія

Юрій Кісєль: джерело: Facebook
Юрій Кісєль: джерело: Facebook

Юрій Григорович Кісєль народився 28 лютого 1963 року в Кривому Розі.

Знак зодіаку Риби

Народився в рік Кролика

Національність: українець

Розмовляє російською і українською мовами

Що пов'язує Кісєля і президента Зеленського? Чому його звинувачують в корупції і чи правда, що він торгує франшизою Слуга народу? - Відповіді, ви знайдете в цій статті.

Сім'я

Юрій Кісєль: джерело: Facebook
Юрій Кісєль: джерело: Facebook

Про особисте життя одного з найвпливовіших парламентаріїв України відомо мало. Повідомляється, що він перебуває у шлюбі. Дружина - Валентина Кісєль.

Освіта

Юрій Кісєль: джерело: Facebook
Юрій Кісєль: джерело: Facebook

Кісєль є випускником Криворізького гірничорудного інституту. Випускник кафедри Промислове та цивільне будівництво.

Кар'єра і бізнес

Юрій Кісєль: джерело: Facebook
Юрій Кісєль: джерело: Facebook

Згідно з офіційними даними, Юрій Григорович довгий час працював начальником виробничих цехів на підприємстві Крівбасбудіндустрія.

Також у трудовій біографії політика є дані про роботу директором в компанії Растро, а також управління своєю долею в компанії Биант.

У 2015 році отримав орден За заслуги перед містом III ступеня.

Політичну кар'єру Кисіль починає тільки в 2019 році. Стає кандидатом в депутати від політичної партії Слуга народу. Займає в передвиборному списку №43. Виграє вибори і стає народним депутатом України.

У парламенті займає пост заступника голови фракції Слуга народу. Також є головою Комітету Верховної Ради з питань транспорту та інфраструктури. Активно займає розвитком міжпарламентських зв'язків з Казахстаном, Вірменією, Таїландом, Австрією, Катаром, Кубою і Японією.

Кісєль не приховує свої доходи від громадськості. Декларація нардепа має дані про те, він має будинок площею 349.9 кв. м в Кривому Розі, а також земельну ділянку площею 1000 кв. м. Також нардеп має право власності ще на дві квартири в рідному місті.

Юрій Григорович також зазначив, що має право проживати в київській квартирі, площею 119,4 кв. м. Також родині Киселів належить авто марок Toyota і Mercedes,

Будучи власником будівельного бізнесу, Кісєль має цілий парк будівельної техніки вартістю сотні тисяч доларів: бетономішалки, тягачі та багато іншого.

В якості підприємця Кісєль за рік заробив близько 1 мільйона гривень, ще близько 300 тисяч - в якості нардепа.

Нардеп має солідні банківські накопичення: 281 тис. 412 грн. та 5 031 євро та запаси готівки: 275 тис, 225 тис євро і 7 млн ​​500 тис грн.

Компромат і чутки

Юрій Кісєль: джерело: Facebook
Юрій Кісєль: джерело: Facebook

Юрій Кісєль - молодий, але вже скандальний політик. Перші суперечки навколо фігури депутата виникли ще влітку 2019 року. Тоді в мережу просочилася інформація, що саме Кісєль стане заступником глави монобольшінства у Верховній Раді. Тоді нардепа звинуватили, що він користується чужим заступництвом і отримав таку високу посаду використовуючи кумівство.

Згідно з численними даними, Кісєль є давнім знайомим Сергія Шіфіра - соратника і бізнес-партнера президента Зеленського. Син останнього є помічником самого Кісєля. При цьому, син одного з найвпливовіших людей України працює за заробітну плату, а інші помічники Киселя - на громадських засадах.

Відзначимо, що Юрій Кісєль виріс і довгий час прожив в Кривому Розі - рідному місті президента і представників його оточення. Згідно з даними джерелом, Кисіль і Шефір разом вчилися і з тих пір зберегли ділові зв'язки, які, судячи з усього, виявилися для Юрія Григоровича вкрай вигідними.

У 2020 році Кісєля звинуватили в шахрайстві з державними тендерами. Є дані, що Юрій Григорович, користуючись підтримкою великого бізнесмена Араїка Амірханяна, намагається перехопити у переможців державних тендерів контракти на суму, що перевищує 10 мільярдів.

Ходили чутки, що реалізація масштабного дорожнього будівництва виявилася пд загрозою зриву, якраз завдяки зусиллям Кісєля і його соратників.

Кісєль і Амирханян нібито лобіюють зміни в правила проведення державних тендерів, використовуючи подконтольних їм депутатів і експертів, що дозволить патнерам захопити контроль над реалізацією наступних тендерних схем.

Відзначимо, що користуючись своїм становищем глави комітету з питань транспорту та інфраструктури, Юрій Кісєль навіть офіційно звернувся до Кабміну з вимогою змінити методологію щодо проведення закупівель в дорожній галузі.

Як стверджують джерела, активно працює над розширенням нелегального бізнесу і Араік Амирханян, який відвідує філії Укравтодору і загрожує чиновникам помстою від свого друга і партнера Киселя.

Юрія Григоровича також звинувачують в торгівлі брендом Слуга народу і використанні партії з метою особистого збагачення. Є дані про те, що Кисіль продає місця в партійному списку партії і управляє справами президентської політичної сили в рідному для обох Кривому Розі. Зокрема, місцеві ЗМІ звинувачують його в проведенні незаконної приватизації, незаконному обміні грошей і лобізмі на найвищому рівні. Крім того, є інформація про те, що заможний бізнесмен брав гроші з бюджету для підтримки власних підприємств.

Найбільший скандал за участю Киселя стався в 2019 році. Тоді в мережі з'явилися записи його розмови в одному з криворізьких ресторанів про кришування законного і незаконного бізнесу, який може стати доказом реалізації членами партії Слуга народу багатомільярдних корупційних схем.

Сам нардеп підтвердив, що зустріч нардепів все ж мала місце. Івент пройшов в криворізькому ресторані Околиця і зібрав за одним столом нардепів Юрія Корявченкова, Олену Кріворучкіну, Владлена Неклюдова, Володимира Захарченка і В'ячеслава Медяника. За словами Киселя розмови, які потрапили на скандальний запис скандальним нардепом Антоном Поляковим були частково сфабриковані і багато в чому були не вірно зрозумілі.

Юрія Григоровича також звинувачували в лобіюванні інтересів великих авіакомпаній, так як в в кінці 2019 роки він став співавтором законопроекту, яким пропонувалося знизити державний збір при організації перельотів членів парламенту та інших чиновників вищого рангу.

Окремий скандал в ЗМІ викликав той факт, що забезпечений політик, який згідно власною заявою має квартиру в Києві, забрав з бюджету солідну винагороду за оплату житла.

Має Кисіль зв'язок і з іншим скандальним політиком і ресторатором - Миколою Тищенко. Депутати числяться співавторами законопроекту №1182-1 Про внутрішній водний транспорт. Проти документа офіційно виступили Українська зернова асоціація, Асоціація фермерів і приватних землевласників України, Українська зернова конфедерація, Український союз промисловців і підприємців, Аграрний союз України, Рада Федерації роботодавців і Асоціація Укрсудпром. Бізнесмени та громадські діячі відкрито назвали законопроект корупційним і шкідливим.

Експерти відзначають, що члени парламентського комітету з питань транспорту та інфраструктури, який очолює Кисіль, є представниками корупційних кланів. Так, 6 депутатів прямо або побічно пов'язані з компаніями та приватними особами, які щорічно заробляють на угодах з державними компаніями мільярди гривень.

Влітку 2020 року чутки про кумівство між Киселем і президентом Зеленський побічно підтвердилися. Президент продав земельну ділянку і нерухомість дружині заступника голови фракції Слуга народу Валентині Кисіль.

Згідно з офіційними даними, за результатами угоди Зеленський отримав 13,47 мільйона гривень від продажу зазначеного майна.

Зазначено, що Кисіль купила у Зеленського земельну ділянку за 1 мільйон 356 тисяч гривень і нерухоме майно за 12 мільйонів 114 тисяч гривень.

Фотографии

Юрій Кісєль: джерело: Facebook
Юрій Кісєль: джерело: Facebook

Юрій Кісєль: джерело: Facebook
Юрій Кісєль: джерело: Facebook

Відео

Посилання

Посилання на сторінку нардепа в соціальній мережі Фейсбук.