Юлія Юріївна Овчинникова – український біолог, вчена, яка в 2019 році стала народним депутатом від партії "Слуга народу". Про кар'єру, компромат, доходи і сімейний стан – читайте в матеріалі.

Біографія

Дата народження – 24 березеня 1985 року

Вік – 35 років

Місце народження – Донецьк, Україна

Національність – українка

Знак зодіаку – Овен

Сім'я

Батьків політика звуть Людмила і Юрій. Сім'я проживає в місті Сніжне. Також Юлія має сестру Марію.

Згідно з офіційною біографією, Юлія незаміжня, дітей не має.

Освіта

Середню освіту Овчинникова отримала в рідному місті. Потім вступила на біологічний факультет в Донецький національний університет, який закінчила в 2007 році.

У тому ж році Юлія стала стипендіаткою програми Завтра.UA. А в 2009-2010 роках отримала стипендію президента України.

У 2019 Юлія закінчила програму Open Science Ambassador. А в липні вона захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук.

Кар'єра і бізнес

Свою кар'єру Юлія Юріївна починала в якості педагога в Донецькому університеті. У підсумку змогла дорости до посади в.о. декана біологічного факультету Донецького національного університету імені Василя Стуса.

Цікаво, що політик викладає не тільки в українських вузах, а й у зарубіжних. Наприклад, вона працює в університеті Вітовта Великого в Каунасі.

Через деякий час Овчинникова була обрана членом Ради молодих вчених при Міносвіти України. Також політик була одним із засновників Координаційної Ради стипендіатів Фонду Віктора Пінчука.

За даними сайту YouControl, Юлія Юріївна – одна із засновників компанії «Аді Трейд», яка займається неспеціалізованій оптовою торгівлею.

Громадська і політична діяльність

Нардеп також відома своєю громадською діяльністю. Зокрема, вона заснувала Донецьку обласну громадську організацію "Молодіжна ініціатива міст".

Також політик брала участь в молодіжних освітніх проектах – Erasmus +, Youth in Action в Німеччині і Польщі.

Овчинникова займається ще і волонтерством – з 2013 року вона є головою організації "Волонтерський рух Донеччини". За свою діяльність політик отримала приз "Молода людина року".

В 2019 новообраний президент Володимир Зеленський призначив парламентські вибори, в яких Юлія Юріївна брала участь у складі партії "Слуга народу".

Компромат і чутки

Хоча Овчинникова має депутатський мандат лише рік, але і за цей час вона встигла потрапити у великий політичний скандал.

Так, в 2020 році Юлія Юріївна стала одним з ініціаторів скандального законопроекту про обов'язкову реєстрацію тварин. Увагу громадськості до можливої ​​корупційної схеми привернули активісти з Ліги антітраста.

У тексті законопроекту сказано, що ідентифікацією та реєстрацією тварин будуть займатися спеціальні агенти. Це означає, що процедуру можна буде проводити тільки в цих фірмах. Таким чином, гроші за реєстрацію йтимуть не безпосередньо державі, а через фірми-прокладки які в законопроекті називаються "Єдиними базами даних".

Крім того, законопроект не регламентує кількість організацій, що здійснюють таку діяльність, і не пояснює умови конкурсу, а також в ньому немає сформованої ціни на послуги реєстрації та ідентифікації.

Згідно з інформацією видання "Слово і діло", політик виконала лише 8 з 96 обіцянок, даних виборцям під час передвиборної кампанії.

Декларація

Згідно з декларацією про доходи за 2019 рік, Овчинникова володіє частиною житлового будинку площею 62 квадратних метрів в Донецькій області.

Ні автомобіля, ні дорогих аксесуарів у нардепа немає.

За роботу в Донецькому університеті Юлія Юріївна отримала зарплату в розмірі 203 тисяч гривень. Депутатський оклад становив – 162 тисяч. Всього за 2019 рік Овчинникова заробила – 448 тисяч гривень.

Згідно з документом, банківських рахунків у політика немає. Гроші вона зберігає готівкою – 55 тисяч гривень.

Фотографії

Юлія Овчинникова, фото: Facebook
Фото 1 из 6. Юлія Овчинникова, фото: Facebook
Фото 2 из 6.
Фото 3 из 6.
Фото 4 из 6.
Фото 5 из 6.
Фото 6 из 6.

Відео

Посилання

Офіційна сторінка Юлії Овчинниковой в соціальній мережі Фейсбук

Офіційний сайт партії "Слуга народу"