Олександр Георгійович Сова – український політичний і державний діяч, народний депутат, який володіє відомим ювелірним брендом "SOVA". Про кар'єру, компромат, доходи і сімейний стан – читайте в матеріалі.

Біографія

Дата народження – 29 травня 1972

Вік – 48 років

Місце народження – місто Мена, Чернігівська область

Національність – українець

Знак зодіаку – Близнюки

Сім'я

Олександр Георгійович одружений, його дружину звуть Людмила Сова. Сім'я виховує доньку Неллі.

Також у політика є два брата: 41-річний Юрій – партнер Олександра по бізнесу і 34-річний Сергій, який також займається ювелірною справою, але на батьківщині.

Освіта

Середню освіту Сова отримав в рідному місті. Потім він переїхав до Києва і вступив до Національного політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського.

Кар'єра і бізнес

Інформації про ранні кар'єрні роки Олександра Георгійовича у відкритому доступі немає. Відомо, що він займається бізнесом. Зокрема, очолює торгову марку «Сова Олександр Георгійович» і ТОВ «Сова-Консалтинг» – обидві організації спеціалізуються на діяльності агентств з працевлаштування та на торгівлі.

Крім того, Сова також займається продажем ювелірних прикрас – володіє брендом SOVA. Працює на ринку ювелірних виробів з 2000 року.

Ювелірні магазини "SOVA" відкриті в Києві (дев'ять магазинів), Дніпрі (два), Львові (три), Харкові (три), Одесі (три), Миколаєві та Кривому Розі (по одному).

Політична кар'єра

У 2019 новообраний президент Володимир Зеленський призначив позачергові парламентські вибори. Олександр Георгійович брав участь в голосуванні в складі партії "Слуга народу". За результатами виборів його сімдесятий номер виявився прохідним. Входить до складу комітету, що займається питаннями фінансів, податкової та митної політики.

Компромат і чутки

За короткий період перебування в українському парламенті Олександр Сова вже встиг потрапити в кілька великих скандалів. Розповідаємо про них.

Так, в 2019 році журналісти зняли листування нардепа, в якому він хвалився планами на Новий рік.

"Слуга народу" Олександр Сова зустріне Новий рік в Мексиці за 13 тисяч доларів. Бажаємо приємного відпочинку і чистого, білого як сніг кокаїну", – написав блогер Всеволод Філімоненко.

За інформацією ЗМІ, Олександра Георгійовича призначили куратором по місцевим виборам від "Слуги народу" в Одеській області. Відзначається, що тепер політик буде допомагати в підборі кандидатів і нести відповідальність за підсумковий результат.

Згідно з інформацією видання "Слово і діло", на даний момент політик виконав лише дев'ять обіцянок, даних виборцям під час передвиборної кампанії. Решта ж 87 – в процесі.

Журналісти з'ясували, що депутат Сова є одним з найбагатших членів фракції "Слуга народу" – він задекларував 79 мільйонів гривень. У список самих "забезпечених" також увійшли: Олег Воронько, який відзвітував про 123 мільйони, і Андрій Герус – з 38 мільйонами.

Декларація

Згідно з декларацією про доходи за 2019 рік, Олександр Георгійович володіє трьома земельними ділянками в Києві – їх загальна площа становить 1320 квадратних метрів, а вартість – 1,8 мільйона гривень.

Також політик декларує житловий будинок площею 507 квадратів в Києві (вартість – 2,1 мільйона гривень), квартиру площею 62 квадратних метрів у Києві (вартість – 1,1 мільйона), житловий будинок площею 115 квадратів в Києві (ціна – 1,1 мільйона).

Дружина політика внесла в документ інформацію щодо двох паркувальних місць, квартири в Києві з площею 198 квадратів і офісу площею 101 квадрат (вартість – 739 тисяч).

Також народний депутат має об'єкти незавершеного будівництва – два будинки в Києві площею 155 і 160 квадратних метрів.

Сім'я Олександра Георгійовича також реєструє колекцію ювелірних прикрас і наручних годинників відомих брендів – Breguet і JEWELRY HOUSE. Їх загальна вартість становить понад 24 мільйонів.

Пересувається "слуга народу" і члени його сім'ї на кількох автомобілях: Mercedes-Benz S 500 4Matic 2016 року випуску (вартість – 3,8 мільйона), BMW Х6 2016 року випуску (вартість – 2,2 мільйона гривень). Також зазначений водний засіб Sea doo JET SKI 2012 випуску.

Дохід політика за 2019 рік склав 5,6 мільйона гривень. Його дружина Людмила заробила – 4,9 мільйона гривень.

На банківських рахунках сім'я зберігає: 131 тисячу гривень і чотири долари. Готівкою значно більше – 2,7 мільйона доларів, 450 тисяч євро, 14 мільйонів гривень.

Фотографії

Александр Сова, фото: Facebook

Александр Сова, фото: Facebook

Відео

Посилання

Офіційна сторінка Олександра Сови в соціальній мережі Фейсбук

Офіційний сайт партії "Слуга народу"

Офіційний сайт компанії "SOVA"