Сергій Васильович Калинчук — депутатський син, колишній заступник губернатора Одеської області, який потрапив під люстрацію. У політиці ця людина знаходиться досить тривалий період. І в жовтні 2020 року він став претендентом на крісло мера Одеси. Більше про те, хто такий Сергій Калинчук, і в яких гучних скандалах він був замішаний, ви дізнаєтеся з даного досьє.

Біографія

Дата народження: 1 січня 1973 року.

Місце народження: село Петрівка, Іванівський район, Одеська область.

Знак Зодіаку: Козеріг.

За східним гороскопом: рік Водяного бика.

Національність: українець.

Віросповідання: православний.

Освіта: вища.

Вік: 47 років.

Сергій Калинчук
Сергій Калинчук: Facebook

Сім'я

Сергій Калинчук доводиться сином Василю Антоновичу Калінчуку, народному депутату 3-го і 4-го скликань Верховної Ради.

У Сергія є молодша рідна сестра Світлана (1964 року народження).

Сам "герой" даного матеріалу офіційно одружений. Дружину звуть Ольга Миколаївна Калинчук.

Освіта

У 1996 році закінчив Одеський медичний держуніверситет, ставши хірургом і фахівцем в "лікувальній справі". Закінчив також ординатуру та аспірантуру даного навчального закладу. У 2001 році захистив дисертацію на здобуття ступеня кандидата.

Має також другу вищу освіту держуправленця.

Кар'єра і бізнес

Сергій Калинчук
Сергій Калинчук: Facebook

Протягом трьох років (з 2002 по 2005 рік) майбутній кандидат в мери Одеси працював асистентом кафедри хірургічних хвороб Одеського медуніверситету.

З 2005 по 2010 рік — головний лікар Одеської обласної клінічної лікарні. Паралельно читав лекції в рідному університеті.

2011 року став вельми вдалим у кар'єрі Сергія Васильовича. Він був призначений начальником Управління охорони здоров'я Одеської міськради, а через рік — головою ТОВ "Будинок медицини".

У 2012 році також заснував го "медична правда".

Протягом 2013-2015 років працював заступником голови Одеської обладміністрації. Протягом цього періоду займався вирішенням гуманітарних і медичних проблем.

З 2015 року, не отримуючи заробітної плати, працював радником губернатора Ігоря Палиці. Пізніше Палиця поставив його керувати своїм благодійним фондом "тільки разом".

Сергій Калинчук
Сергій Калинчук: Facebook

На громадських засадах був також помічником народного обранця 6-го скликання Сергія Терещука та регіоналки Світлани Фабрикант (7-е скликання).

У 2016 році заснував громадську організацію "Одеська асоціація головних лікарів".

З 2018 року — власник, а потім і головний лікар в ТОВ "ДК І КО".

Після Сергій працював на керівних посадах у столичному МС "Добробут".

У 2019 році стало відомо, що Сергій Калинчук балотуватиметься в народні депутати від" Слуги народу " (партія Зеленського) на мажоритарному окрузі № 140.

У 2020 році працював у Луцькому базовому професійному медколеджі, читав лекції.

У 2020 році пан Калінчук став головою одеського осередку партії "За майбутнє".

Сергій Калинчук
Сергій Калинчук: Facebook

22 вересня 2020 року зареєстрований кандидатом від цієї політичної сили на посаду міського голови Одеси.

Компромат і чутки

Як передавати ЗМІ, з прізвищем "героя" даного матеріалу пов'язано кілька гучних корупційних скандалів. Цікаво, що, незважаючи на зіпсовану репутацію, Калінчуку дивним чином вдається "триматися на плаву". Він утримувався у владі навіть у період масових звільнень з посад при Януковичі і Порошенко.

Сергій Калинчук вважається людиною Одеського екс-губернатора Ігоря Палиці з команди Коломойського. Навіть після звільнення палиці медик залишився сидіти в кріслі заступника голови ОДА.

Сергій Калинчук
Сергій Калинчук: Facebook

Медик опинитися у числі тих, хто незаконним способом отримали право на ділянки "золотої" землі в чернечому лісі під Києвом.

У 2012 році Калинчук став фігурантом ще одного брудного скандалу. Він брав участь у корупційній технології оснащення клініки "Odrex". А після конфлікту з одним із засновників Центру Сергій Васильович припинив займатися приватним підприємництвом.

У грудні 2013 року, не встигнувши прийти до тями після гучних скандалів, завдяки підтримці батька Сергій був призначений заступником з гуманітарних питань новоспеченого голови Одеської ОДА Миколи Скорика. Нагадаємо, що останній був лідером одеського осередку "Партії регіонів". Міська преса в той час писала, що Калинчук-молодший знаходиться в тісних дружніх відносинах зі Скориком і навіть є його кумом.

Діяльність на новій посаді не ознаменувалася прогресом у розвитку медичної галузі в Одесі. Кардинальних змін не відбулося і в соціальній політиці. У довіру до нового господаря топ-чиновник купує шляхом неправдивих звинувачень на адресу свого колишнього керівника і його соратників.

Сергій Калинчук
Сергій Калинчук: Facebook

На новій посаді Калинчук контролював санаторії, на території яких в 2014 році до подій 2 травня жили сумнозвісні тітушки і прихильники так званого "русского мира".

Крім цього, пан Калинчук був основним очевидцем побиття протестувальників і представників ЗМІ в Одесі 19 лютого 2014 року. Як повідомляло видання "Одеса медіа", в 2016 він був змушений виїхати з України. Таким чином, Сергій уникнув явки до суду для дачі свідчень свідків.

Пізніше підозрюваний у цій справі колишній віце-губернатор і екс-нардеп Одеської міської ради від "Опозиційного блоку" Олександр Орлов в інтерв'ю ЗМІ розповідав:

"Цікаво, що відсторонити Калінчука-молодшого від годівниці не допомагали ніякі обставини: ні зміна влади, ні навіть зміна ідеології. Після гучного звільнення Немировського за події 2 травня, Сергій Васильович перекочував до нового голови ОДА палиці. І тільки прихід до влади грузинського реформатора з Грузії Саакашвілі, Калинчук був люстрований. Якби не остання обставина, він легко б влаштувався на роботу в команду наступного губернатора в якості досвідченого фахівця в області бюджетно-медичного фінансування".

У 2015 році завдяки пресингу з боку громадських активістів Ігор Палиця нарешті звільнив пана Калінчука від займаної посади. Примітно, однак, що у своїй команді палиця все-таки залишив топ-чиновника.

Фотографія

Сергій Калинчук
Сергій Калинчук: Facebook

Сергій Калинчук
Сергій Калинчук: Facebook

Сергій Калинчук
Сергій Калинчук: Facebook

Сергій Калинчук
Сергій Калинчук: Facebook

Сергій Калинчук
Сергій Калинчук: Facebook

Відео

Посилання

Сторінка в соціальній мережі Facebook