Генпрокуратура розслідує ухилення від сплати податків низкою підприємств, які входять до бізнес-групи Group DF українського олігарха Дмитра Фірташа, шляхом використання страхового ринку України.

Цю інформацію повідомляє Лариса Сарган, прес-секретаря глави ГПУ.

Відповідно до цього, члени організованого злочинного угрупування, протягом 2015-2017 років, з метою ухилення від сплати податків низкою підконтрольних Фірташу підприємств (ПРАТ "СЄВЄРОДОНЕЦЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ АЗОТ", ПАТ "АЗОТ", ПАТ "РІВНЕАЗОТ", ДП "ХІМІК" ПАТ "АЗОТ" та іншими), організували діяльність низки фіктивних підприємств та підконтрольних страхових компаній.

"З метою виводу коштів у тіньовий сектор економіки, протягом 2015-2017 років між вищезазначеними підприємствами та страховими компаніями ПРАТ "СК "САЛАМАНДРА-УКРАЇНА", ПРАТ "СК "ДІМ СТРАХУВАННЯ" та ін., що входять в бізнес-групу Group DF, укладено договори страхування, на підставі яких страховим компаніям перераховано фіктивні страхові внески. Тобто, застраховано завідомо непотрібні страхові випадки, які фактично не настали і не мали настати, про що достовірно було відомо членам злочинного угрупування", - заявляє Сарган. 

Департаментом з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки ГПУ, за оперативного супроводження ДЗЕ...

Posted by Лариса Сарган on Tuesday, 20 March 2018

Виведення коштів, начебто, здійснювалось шляхом страхування цими ж підконтрольними страховими компаніями фіктивних кредитних договорів та договорів купівлі-продажу "сміттєвих" цінних паперів інших фіктивних підприємств та підставних фізичних осіб.

"Отже, страховими компаніями здійснювалось страхування ризиків у разі неповернення кредитів, які видані фінансовою компанією в адресу фіктивних підприємств та підставних осіб", - зазначили в ГПУ. 

За планами злочинного угрупування, кредити повертати не планувалося. Пізніше страховики повністю відшкодували такі ризики фінансових компаній, з подальшим виведенням готівки через банківські установи.

Уся готівка, вилучена в результаті злочинної діяльності, направлялася до підприємств реального сектору економіки. Орієнтована сума ухилення від сплати податків складає понад 500 млн грн.

Сарган додала, що в офісних приміщеннях підприємств реального сектору економіки та торгівців цінними паперами, які причетні до вчинення злочину, вчора, 19 березня, було проведено обшук.

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", український журнал "Фокус" опублікував рейтинг найвпливовіших українців. За інформацією видання, 55 фігурантів - нові обличчя в списку, що свідчить про значну ротацію в політичній, громадській і бізнес елітах України.