Напередодні Нового року українці знову зіткнулися з питанням, який саме фільм вважати традиційним для зимових свят. Існують два непримиренні табори. Одні кажуть, що нашим головним новорічним фільмом залишається «Іронія долі», інші вже бачити його не можуть. Чим же замінити обридлий фільм? Давайте розглянемо кандидатів з інших країн.

США

Сполучені Штати багаті новорічним та різдвяним кіно. «Чудо на 34-ій вулиці», «Різдвяна історія», «Крамничка за рогом» і багато інших кінострічок американці давно звикли дивитися під час зимових свят. Але головним різдвяним і новорічним фільмом для них залишається «Це прекрасне життя», зняте ще в далекому 1946 році. З початку 1970-х цей фільм включений до Національного реєстру фільмів США, а багато американських телеканалів щороку показують його в кінці грудня. І не дивно, адже «Це прекрасне життя» - це добра мелодрама про дружбу, кохання, взаємодопомогу і про те, що ніколи не варто опускати руки. Це і є різдвяний дух.

Великобританія

Популярні новини зараз

Нардепи вже почали святкувати 8 березня: сотні троянд, "квіткові" тендери і кулуарний івент

Колишня Олександра Пономарьова розкрила несподіваний секрет: "Ми з його дружиною - подруги"

Тіна Кароль вирушила підкорювати російську сцену: "Скандал" на міжнародному рівні

Чотири дружини Григорія Чапкіса: як виглядали кохані жінки легендарного хореографа

Показати ще

У британців досить довго не було свого одного зимового фільму. Тобто фільми-то були, і чимало, але ось знакового кіно, що відображало би дух британського різдва, не було. Таким фільмом стала «Реальна любов» з Х'ю Грантом, що складається з десяти новел, дія яких розвивається якраз під Різдво. Різні люди, від прем'єр-міністра до письменника, переживають несподівані ситуації, щоб в результаті прийти до розуміння чогось дуже важливого. Не обійшлося, звичайно, і без специфічного британського гумору.

Мексика

Дивно, але популярність американського фільму «Один вдома», який ми всі, звичайно, не раз бачили, в Мексиці навіть більше, ніж в США. Можливо, це пов'язано з мексиканськими сімейними традиціями. І саме той факт, що сім'я для будь-якого мексиканця завжди на першому місці, і робить цей фільм особливим саме в цій країні. Адже «Один вдома» - це не просто набір жартів та гегів. Це фільм, який щороку нагадує нам про важливість родинних зв'язків. А ще про те, що на Різдво треба бути з рідними поруч.

Італія

Дивно було б, якби у таких святкових і активних людей, як італійці, не було свого новорічного фільму. Це, без сумніву, «Різдво, яке майже не сталося» 1966 року. Легка різдвяна комедія про самого Санта-Клауса, у якого злий бізнесмен вирішив, висловлюючись сучасною мовою, «віджати» фабрику з виробництва іграшок. І, само собою, Різдво треба рятувати, чим головні герої фільму і займуться.

Німеччина

Німці - народ своєрідний, зі специфічним почуттям гумору. Тому традиційним різдвяним кіно для них є... переробка британського комедійного скетчу. «Вечеря для одного» - це коротка сценка про літню жінку, яка хоче відсвяткувати Різдво зі своїми друзями. Але вони вже померли, тому її дворецький повинен зображувати кожного з них по черзі. Така невелика трагікомедія про дружбу, яка просто нагадує нам, що іноді треба бути з друзями поруч.

Норвегія

Норвежці так люблять фільм «Подорож до Різдвяної зірки» 1976 року, що у 2012 його ще раз перезняли. Це казка про принцесу на ім'я Гюльтопп, яка в пошуках тієї самої різдвяної зірки йде зі свого палацу. Злий і жадібний граф вирішує скористатися ситуацією та сісти на трон, погубивши принцесу. Вважаючи зірку причиною події, король проклинає Різдво, від чого по всій країні починається сніжна буря. Але дух свята так просто не вбити, так що все закінчиться добре. Не без допомоги добрих духів, лісових ельфів і групи бродячих акторів. Спокійний і незворушний, але роматнічний народ ці норвежці.

Фінляндія

А ось сусідам норвежців по Півночі, фінам довго не вдавалося знайти свій новорічний фільм. При тому, що Новий рік - це майже національне свято для них, що не менше ніж для нас. Адже саме в Фінляндії знаходиться Лапландія, де і живе той самий Дід, який дарує всім подарунки, хоч і звуть його всюди по-різному. Але в 2007 році такий фільм з'явився. Joulutarina, або «Різдвяна історія» - це дуже фінський фільм про хлопчика, у якого загинули батьки. І він вирішує дарувати людям радість на Різдво, беручи на себе роль Йоулупуккі, фінського Санти. Сумний і дуже добрий фільм, про те, як важкі обставини не псують людей, а відкривають в них нові грані, про які вони самі ніколи не підозрювали.

Ірландія

Ірландці - народ релігійний. І Різдво для них - одне з головних свят у році. А головним фільмом про Різдво для них уже багато років є мультфільм «Сніговик». Історія про хлопчика, який зліпив сніговика, і той раптом ожив. Разом вони відправляються в подорож через ніч і зиму, щоб хлопчик під кінець зрозумів дещо дуже важливе.