Темники та кишенькові політологи: як влада роздає вказівки потрібним інформаторам

поділитись
Очевидні речі більше не приховаєш: на жаль, така практика досі існує. Але про неї не прийнято говорити вголос

В країні, яка теоретично повинна жити за законами свободи слова та демократії, чинна влада досі роздає вказівки згори керівництву низки українських ЗМІ. Так звані "темники" розповсюджуються у першу чергу задля формування повістки на найближчі сім днів і вигідної вищих чинам подачі інформації.

Нещодавно у розпорядженні "Знай.ua" опинився документ, який це підтверджує. Під виглядом рекомендацій у ньому перераховані негласні правила, за якими повинні працювати журналісти. Кожен пункт, запланований на тиждень, називається умовно системним блоком. Наприклад, під кодовим словом "Ферма".

Очевидні речі більше не приховаєш: інструктаж передбачає тиск на опозиційні до влади сили та як наслідок – підвищення її рейтингів, маніпулювання термінами та економічними показниками (ВВП, статистика, зведені дані), окрему схему використання мемів та ключових слів.

Але найцікавіше навіть не це. Нижче можете побачити доказ фінансування впливових структур. Зокрема, плата за розміщення потрібних публікацій у соціальних мережах (у першу чергу "розкручені" акаунти приватних осіб – ред.), а також окремих сторінках пабліків.

Додається навіть перелік ресурсів, яким потрібно докинути грошенят і вказано, які саме суми.

Слід відзначити, що про існування "темників" в Україні вперше дізналися в 2001-2004 роках. Тоді закриті директиви розроблялися кремлівськими політологами, серед них найвідомішим був Михайло Погребинський. Сприймати ці документи в якості рекомендацій не наважувалися – це швидше були прямі накази, не виконати які було досить небезпечно.

Тоді питання існування редакції ставало риторичним. Замовлені сюжети виходили на телеканалах та друкувалися у газетах, адже керівники проектів знали – державні органи, особливо податкова, тримають руку на пульсі і погрози звільнення не за горами. У тих, хто і надалі не реагував на зауваження, просто відбирали ліцензію.

Висновок очевидний: ситуація повторюється, вже у новому, більш потужному руслі. І як десятиліття тому, навіть після європейських планів України, спекулювати на ЗМІ, які потрапили в зону інтересів влади, так і не припинили.

Дивіться: використання "темників" та "кишенькових політологів" 

Як повідомляв портал "Знай.ua",українські чиновники полегшили життя путінським хакерам. 

Автор матеріалу: 
Марина Лонская
Теги: 
Темники, тиск влади на ЗМІ, свобода слова
Як надавали секс-послуги в християнській Європі
0
0
19:14 21.02.2018
Таємниці найзагадковішого замку та приховані на дні океану скарби - цього не знайдеш у підручниках з історії
0
0
19:07 20.02.2018
Як колишній офіцер втопив столицю в крові
0
0
18:25 20.02.2018