Київська монопольна газорозподільча компанія "Київгаз" погрожує киянам відключеннями газу, якщо "Нафтогаз-Україна" вийде на прямі поставки населенню.

Відповідну заяву розмістив прес-центр "Київгазу".

"Маємо бажання зосередити увагу населення на потенційних загрозах впровадження такої реформи на ринку газопостачання", - сказано в заяві.

Так, "Київгаз" пояснює, що "Нафтогаз" хоче вийти на ринок поставок населенню, оскільки зараз облгази (до яких належить і "Київгаз") є величезними боржниками.

"При прямих поставках газу від НАК "Нафтогаз України" абонент-боржник буде отримувати письмове повідомлення з вимогою самостійно припинити споживання природного газу. Якщо абонент продовжить споживати газ, то фактично спожитий об’єм буде обліковуватись за ціною промисловою із коефіцієнтом 2. Наприклад, у травні 2017 така ціна становила 18,24 грн. замість 6.95 грн за 1м3", - відзначає "Київгаз".

Популярні новини зараз
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Показати ще

Окрім того, "об’єм газу, спожитий абонентом, після отримання письмового повідомлення, буде вважатися не проданим, а насанкціоновано відібраним. Це призведе до утворення небалансу, який буде компенсуватися за рахунок відповідного оператора газорозподільних мереж", - додали в "Київгазі".

"У результаті матимемо НАК "Нафтогаз України" із забезпеченими розрахунками, абонентів-боржників вимушених сплачувати за ціною в 2.5 – 3 рази вищою та фінансово знекровлених операторів газорозподільних мереж", - наголошує київська газорозподільча компанія.

"При прямих поставках газу населенню НАК "Нафтогаз України" зіткнеться з тими самими статтями витрат, на які зараз спрямовано надбавку облгаззбутів у 2.5%. Обов’язки покладені на постачальників будуть передоручені, а з боржниками по всій Україні почнуть працювати колектори", - резюмували в "Київгазі".

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що законність будівництва російського газопроводу "Північний потік-2" в обхід України поставили під сумнів у тринадцяти країнах Євросоюзу.