Останки його були знайдені в Іспанії, Франції, Німеччини, Греції та Туреччині. Amphicyonidae, або ведмедесобаки, стали першими представниками великих мисливців на планеті. Поява собаковедмедей та інших справжніх хижих почало витісняти креодонтів - колишніх головних хижаків.

Вони тісно пов'язані з цими собаками (Canidae) і трохи рідше пов'язані з ведмедями (Ursidae).

Середня вага самців Амфіціонідів становив 210 кг, а самок — 120 кг (майже як у сучасних львів).

Розміри амфіціонідів перевищували розміри бурого ведмедя. Дорослий самець виростав до півтонни вагою, 3 метрів довжиною і висотою в півтора.

Популярні новини зараз
Депутат облради привітав з днем народження колегу, який помер торік: "Позитивних емоцій" Янукович із "Квартал 95" Олександр Пікалов показав, у якому "спецназі" перебуває: "Патруль, десь під Києвом" Оля Цибульська розповіла, чому після 30 років відпадає необхідність у камасутрі: "У які б пози..." Оформлення субсидії 2023 року: українцям доведеться повторно подавати документи
Показати ще

Ці дивовижні звірі поєднували в собі якості найбільш небезпечних сучасних хижаків: були швидкі, розумні і сильні.

Амфіціонід був активним хижаком, а його зуби були добре пристосовані для розгризання кісток. Амфіціоніди жили від 16.9 до 9 млн. років тому.

Череп схожий на собачий, на ведмежі лапи, хвіст, як у котячих. Спосіб життя у собаковедмедів був різноманітний. Частина вела себе як хижі вовчі, а частина як всеїдні ведмеді (або навіть як панди).

Просто дивовижно, що людина в принципі змогла зблизитися з хижаками таких розмірів і такої лютої вдачі.

Спробуйте тільки уявити собі цю махину, заточену на полювання на величезних, існуючих в ту пору звірів!

Неясно, звідки взялися амфиціоніди. Вважалося, що вони могли перекочувати з Європи в Північну Америку в епоху міоцену.

Амфіціоніди почали вимирати в кінці міоцену і в значній мірі зникли в пліоцені.

Причини цього не зрозумілі: можливо, це було пов'язано з конкуренцією з іншими хижаками, але прямих доказів цьому не було знайдено.

Найостаннішими відомими останками амфіціонідів є зуби, знайдені в Дхок Патхан на півночі Пакистану, відносяться до пізнього пліоцену, класично званого Arctamphicyon lydekkeri, який насправді може бути синонімом виду Amphicyon.

Нагадаємо, на 800-літніх цеглинах знайшли сліди домашніх тварин.

Як повідомляв портал "Знай.uа", вчені з'ясували, яких котів гладили вікінги.

Також "Знай.uа" писав, як людство одомашнило дикого кабана.