Важко уявити великого художника і вченого в одній особі. На думку спадає хіба що Леонардо да Вінчі. Однак, як показує історія, світ сповнений унікальних особистостей, які зуміли поєднати творчість і науку.

Семюел Морзе

Однією з найвідоміших постатей XIX століття був американський винахідник Семюел Морзе, який розробив телеграфну систему. Це пристрій забезпечував майже миттєвий зв'язок на великих відстанях.

Популярні новини зараз

Пішов із життя Юрій Лужков: екс-мер Москви помер у Мюнхені

Із залицяльником доньки Заворотнюк трапилося лихо: колишній Корольової примчав на допомогу

Улюблена страва українців: експерти розповіли, яку рибу не можна їсти у жодному випадку

На Україну суне аномальна зима: синоптики стривожили прогнозом на грудень

Показати ще

Також він відомий, як творець міжнародної кодової системи зв'язку — азбуки Морзе.

Але перш ніж Морзе змінив спосіб спілкування зі світом, він був відомим художником, який навчався в Королівській академії мистецтв у видатних майстрів того часу.

Галерея Лувру

Він писав портрети видатних американців в художній студії, якою він керував у Бостоні. Одного разу, коли Морзе створював портрет маркіза де Лафайєта у Вашингтоні, він отримав телеграму, що його дружина смертельно хвора.

Семюель кинувся додому в Нью-Хейвен, штат Коннектикут, але дружина померла, перш ніж Морзе встиг добратися. Спустошений, він вирішив, у що б то не стало, змінити спосіб передачі новин і важливих повідомлень.

Хеді Ламарр

Австралійська кінозірка, відома за головними ролями у фільмах "Алжир", "Самсон і Даліла", була не тільки неймовірно красива, але й розумна.  

Однак ті, хто сидів в кінотеатрі навряд чи могли уявити, що в 1941 році Ламарр разом з Джорджем Антеїлом старанно працювала над створенням нового методу перемикання частот радіозв'язку для захисту радянських торпед від виявлення їх нацистськими радиодетекторами.

Як і у випадку з численними жінками-винахідниками Ламарр не отримала ніякого визнання і грошей за свій винахід, навіть незважаючи на те, що її модулятор радіохвиль ліг в основу багатьох технологій, таких як GPS, Bluetooth й інше.

Сантьяго Рамон-і-Кахаль

В юності майбутній вчений був пристрасним художником, впевненим, що присвятить все своє життя живопису. Він опублікував унікальний медичний атлас. Його ілюстрації мікроскопічних клітин будуть виставлятися в художніх галереях і музеях по всьому світу.

Тоді він навіть не мріяв, що стане володарем Нобелівської премії з фізіології і медицині і батьком нейробіології, який був першим, хто вивчив взаємодію нейронів один з одним.

Беатріс Поттер

Беатріс дуже любила тварин і вивчала їх все життя. До тридцяти років Поттер стала завзятим і досвідченим натуралістом і була в числі перших жінок, хто зайнявся збереженням природи Англії.

Через стать і відсутність освіти мало хто всерйоз сприймав наукову роботу Беатріс в області зоології, тим не менш, англійська письменниця внесла істотний внесок у цю науку.

Сьогодні вона одна з найвідоміших дитячих письменниць у світі. Найвідомішим твором письменниці вважається "Повість про кролика Пітера", яку вона також і проілюструвала.

Всього Поттер написала 28 книг, які були продані накладом понад 100 мільйонів примірників. На жаль, всесвітнє визнання Поттер знайшла вже після смерті.

Нагадаємо, ім'я однією з найрозумніших жінок початку XIX століття стало відомим лише через десятиліття після її смерті. Досі вона залишається в тіні своїх колег-чоловіків. Між тим, внесок Ади Лавлейс, уродженої Байрон, в розвиток програмування можна по праву вважати великим.

Як повідомляв портал "Знай.uа", Марія Кюрі єдина жінка, яка отримала Нобелівську премію одразу в двох дисциплінах: хімії та фізики. Вона зробила безцінний внесок у науку.

Також "Знай.uа" писав, Мод Вагнер стала першою татуювальницею, зайнявши місце в "чоловічий" професії в XX столітті.