На початку I тисячоліття нашої ери, а саме, в 79 році, відбулася одна з найбільш руйнівних вивержень вулкана Везувію. Міста, поховані під багатометровим шаром вогненної лави і попелу, майже на 18 століть були забуті людьми. Загинули і Помпеї - місто сонця і вина, акторів і гладіаторів, таверн і публічних будинків. Недарма згодом археологи, даючи найменування провулкам, один з них назвали провулком Лупанаре.

Лупанарій - публічний будинок в Стародавньому Римі, розміщений в окремій будівлі. Назва походить від латинського слова "вовчиця" (лат. Lupa) - так в Римі називали повій.

Під час перших розкопок в Помпеях, які почалися в середині XVIII ст., Лупанаріїв в 20-тисячному місті нарахували 35. Правда, цнотливі археологи віднесли до публічних будинків всі будинки, де були знайдені "непристойні розписи".

Популярні новини зараз
Гороскоп на тиждень 22-28 липня для всіх знаків Зодіаку: вороги Тельців, радості Дів та ізоляція Скорпіонів Українців, які відкладали долари чи євро змусять сплатити штраф: 20% від суми Українці отримають рахунки за світло з несподіваними сумами: підвищення тарифу відчують не всі Платити за електроенергію потрібно по-новому: постачальник послуг попередив споживачів
Показати ще

Згодом вчені підкоригували ці дані, визнавши, що фресок із зображенням ерегованного фалоса (і тим більше "профільного" божка Приапа) вистачало і в цілком пристойних будинках.

Тому в кінцевому підсумку було встановлено, що борделів в Помпеях було приблизно десять.

З них дев'ять - окремі кімнати, де повії приймали клієнтів, і один - головний лупанарій, будинок, спеціально зведений саме з цією метою.

У передпокої лупанарію Помпей стіни були покриті фресками еротичного характеру. Судячи з ним римляни могли скласти змагання з Кама- Сутрой.

Крім того, малюнки розповідають, що при вході відвідувач отримував "бордельну марку" - особливу монету, на якій була зображена якась любовна позиція. Історики сумніваються, чи носили ці "членські квитки" рекомендаційний характер, адже на них були зображені не тільки люди, але і тварини.

Умови в Борделі були простими. Мешканки лупанарію приймали гостей в невеликих кімнатах, розписаних фресками еротичного змісту. В іншому обстановка цих крихітних кімнат була гранично проста, по суті, це було одне вузьке кам'яне ложе довжиною близько 170 см, яке зверху застеляли матрацом. На вимогу влади всі жінки легкої поведінки носили підняті до грудей і зав'язані ззаду червоні пояси, звані mamillare.

У Помпеях подібні місця намагалися не афішувати. З вулиці в лупанарій вели низькі і непримітні двері. Однак знайти лупанарій не представлялося складною справою навіть для заїжджих торговців і моряків. Лупанарій завжди легко було знайти за вказівниками на дорогах вказують напрямок.

Відвідувачі орієнтувалися по стрілках у вигляді фалічного символу, вирубаних прямо на каменях мостової. Вони пробиралися в лупанарій після настання темряви, прикриваючись низько насунутими капюшонами. Спеціальний гострий головний убір, званий cuculus nocturnus (нічна зозуля), приховував обличчя благородного клієнта борделя. Згадка про цей предмет є у Ювенала в оповіданні про пригоду Мессаліни.

Розкопана в 1862 році двоповерхова будівля лупанарію прекрасно збереглася, і навіть фрески тут переважно залишили на місці, тоді як зі стін інших будинків їх зняли і перевезли в неаполітанський Музей археології.

Багаті люди лупанарії не відвідували - для відповідних задоволень у них були власні рабині або наложниці. І повію в разі потреби можна було викликати додому.

У лупанарії ж вартість обслуговування становила від 2 до 8 асів - приблизна ціна 2-8 склянок вина в місцевій кав'ярні-термополіумі.

Борделі відкривалися о 3 годині пополудні - так наказував античний закон. Влада міста дбала про те, щоб молодь не нехтувала гімнастикою і не починала вже з ранку тягатися по злачних місцях. Час пік у трудівниць любовного фронту припадав на пізній вечір - початок ночі. Задоволена публіка розходилася по домівках зранку.

Нагадаємо, в італійському місті Помпеї під час розкопок археологи виявили скелет, що належав чоловікові. Біля скелета не виявилося голови, але вчених ошелешив не сам факт, а причина, по якій нещасний загинув.

Як повідомляв портал "Знай.uа", сексуальне життя Древнього Риму відоме нам в основному з фільмів, але все далеко не так, як у фільмах. Яким було насправді їх інтимне життя, давайте дізнаємося.

Також "Знай.uа" писав, в Італії на розкопках в Помпеях в приватному будинку Casa di Giove ("Будинок Юпітера") археологи виявили таємничі і добре збережені артефакти.