Недалеко від арабського села Абу-Гош, в районі Моца археологи виявили руїни неолітичного міста. Повідомляють місцеві ЗМІ.

Унікальність в тому, що він існував приблизно 9000 років тому.

Зазвичай вважається, що неолітичні поселення ще не мали достатньої "культури".

Але, знайдене місто повністю спростовує цю думку. Через 400 років після заснування місто було покинуте з невідомих причин, і відновлений аж через 6000 років.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам дадуть знижку на продукти 20%: що потрібно взяти в магазин Нові тарифи на воду для трьох категорій споживачів: як зміняться платіжки Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

На протяжності приблизно п'ятисот метрів тут стояли десятки кам'яних житлових будинків, розкішні будови, імовірно, що служили храмами.

Під час розкопок також виявили людські скелети. Археологи відзначають, в період розквіту тут жило близько тисячі чоловік.

Ізраїльтяни добре знають про цю область, де розташоване неолітичне місто. Він лежав прямо на небезпечному, крутому повороті шосе між Тель-Авівом і Єрусалимом (сьогодні ця ділянка нарешті замінений транспортним мостом).

Місто було побудоване на злитті двох струмків. Будівельники міста 9000 років тому були одними з перших прихильників осілого способу життя. Хоча перші спроби по культивації сільськогосподарських культур в Леванте почалися ще 23 000 роки тому, потрібні були тисячоліття, щоб люди перейшли від полювання до землеробства.

Нещодавно, також, було виявлено ​​неолітичне село біля Шуафат, якої не менше 7000 років. На місці села дослідники виявили кам'яні будинки, які використовувалися протягом сотень років.

Доктор Хамуді Халайлі з Управління старовини повідомляє, що знайдені кілька подібних міст, в тому числі і на території сьогоднішньої Йорданії, але жоден з них ще не був повністю розкопаний.

"Неолітичні поселення процвітали в той час, - розповідає доктор Халайлі. - Люди, які раніше тільки збирали зерно і полювали на щурів, отримали вільний час, і використовували його на будівництво не тільки приватних будинків з каменю, а й громадських монументальних будівель", - говорить доктор.

Долина Моца була населена з самої зорі людського існування, так як її грунт була родючою. Судячи по залишках знайденого міста, воно було найбільшим центром людської діяльності в регіоні. Органічні знахідки показують, що мешканці моці їли газелей, кабанів, борсуків, зайців і взагалі будь-яких гризунів, яких могли зловити.

У той час люди ще тільки переходили від натурального господарства, заснованого на полювання і збирання, до фермерства. Одомашнення як рослин, так і тварин, ще тривало. Наприклад, одомашнення козла відбулося порівняно недавно - 11 000 років тому в Месопотамії. Вівці ж були одомашнені 10-11 тисяч років тому в Анатолії.

Археологи також виявили залишки культивованої пшениці і ячменю, бобів і сочевиці. Це було родючий час, коли можна було перейти від полювання і збирання до сільського господарства.

Вчені не знайшли кераміки - очевидно, що мова йде про до-гончарної неолітичної культури. Серед кам'яних знарядь, знайдених під час розкопок, є серпоподібні клинки, наконечники стріл, наконечники копій і сокир. Зламані обсидіанові леза, схоже, прибули з Анатолії. На деяких лезах виявлені залишки бітуму - смоли, що видобувається в районі Мертвого моря.

Нагадаємо, археологи розкопали біблійне місто.

Як повідомляв портал "Знай.uа", вчені знайшли залишки найдавнішої істоти.

Також "Знай.uа" писав, українські археологи випадково розкопали могилу "відьми".