Головною метою проекту "Таємничі підземелля Рівного" є збереження та популяризація історії та культурної спадщини міста Рівне.

Розроблений управлінням культури і туризму виконавчого комітету Рівненської міської ради проект отримав фінансову підтримку Європейського Союзу.

Через два роки в Рівному з'явиться унікальний багатофункціональний архітектурний комплекс. Крім оглядового вікна на місці знайдених таємничих підземель, він буде включати в себе дві квест-кімнати для проведення пізнавальних ігор і наземну частину з фонтаном, обладнану для проведення світломузичних шоу.

В рамках здійснення проекту пройшла спеціалізована конференція, в якій взяли участь фахівці туристичної сфери.

Популярні новини зараз
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа Десятки тисяч українців залишилися без "броні" від мобілізації: за які порушення призиватимуть Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

"Головною метою проекту "Таємничі підземелля Рівного" є збереження та популяризація історії та культурної спадщини Рівного. За допомогою квестової гри залучити до вивчення історії та культури міста якомога більшу кількість його жителів", - йдеться в повідомленні за підсумками коференції.

Спорудження архітектурного комплексу має видатне наукове значення, адже воно дозволить зберегти для наступних поколінь історичний пам'ятник, окремі елементи якого попередньо датуються X-XII ст.

Нагадаємо, систему тунелів, які йдуть углиб землі є печери Гомантонг.

І причина всіх страхів - це місцеві мешканці, Чорну і Білу частини печери окупували таргани, змії і літаючи миші.

Існує легенда, згідно з якою якийсь християнський проповідник вирішив знищити Гомантонг, визнавши, що саме звідси Ворог роду людського відправляє свої нечестиві полчища. Але що ж чекає безстрашного мандрівника в цих похмурих глибинах.

Глибоко в жарких, вологих джунглях Борнео мандрівник, при належному рівні везіння, може наштовхнутися на масивну каверну. Ніби разверстое рот мертвого велетня, веде вона в віковічну темряву, перетворюючись в цілу систему похмурих печер. Тут не місце слабкими нервами. Недосяжний погляду стелю вкривають мільйони кажанів, а стіни і підлога покриті величезними тарганами, жуками, щурами та іншим створінням.

Крім того, печеру облюбували змії. Цим тваринам припав до душі мікроклімат земного провалу, ну а їжі - згадуємо велику кількість щурів і тарганів - тут досить.

Розташовані на пагорбі Гомантонг, що в центрі національного парку Департаменту лісового господарства Сабах, печери прославилися ще в середні століття. У похмурих глибинах оселилися салангани, чиї гнізда вживали в їжу китайські вельможі. Суп з гнізд саланганов досі є рідкісним делікатесом. Вартість кілограма якісних гнізд доходить до 2500 $.

Тому в печери, які по праву вважаються чи не найбільш неприємним на Землі місцем, постійно приїжджають сезонні робітники. Вони змушені, за вельми невелику плату, трудитися в абсолютно жахливих умовах, зрізуючи пташині гнізда в антуражі, що нагадує полотна Борхеса.

Як повідомляв портал "Знай.uа", на індонезійському острові Сулавесі вчені знайшли сліди стоянки, яка, імовірно, належала невідомого раніше виду людей.