У 1963 році Мехмед Алі ремонтував свій будинок і випадково пробив одну зі стін. Всередині виявилася давні сходи, що ведуть у справжнісіньке підземне місто. Так було знайдено Деринкую - величезне підземне місто, яке побудували задовго до народження Христа.

Археологи з'ясували, що Деринкую було збудовано ще в II тисячолітті до нашої ери. Багато століть люди рятувалися під землею від навали кочівників і релігійних переслідувачів.

Вісім ярусів міста йдуть під землю на 60 метрів. У давнину тут могли місяцями жити приблизно 20 000 чоловік.

Популярні новини зараз
Мобілізація у березні: ким зацікавиться ТЦК у першу чергу Пільговиків перевірятимуть за новими критеріями: у кого "злетить" знижка на комуналку У школах додадуть нові предмети: зміни торкнуться дев'ятих класів Мінімальна пенсія зросте до 7374 гривень: коли чекати підвищення
Показати ще

Площа Деринкую величезна - 4 квадратних кілометри.

На сьогоднішній день історики вивчили лише половину всієї території Деринкую. Стародавнє місто таїть ще багато загадок.

Раніше "Знай.uа" писав про те, що на Північному Кавказі, в районі поселення Заюково Карабардіно-Балкарії, археологи натрапили на стародавній підземний комплекс. Це була свого роду техногенна споруда, яка виглядала, ніби перекинута піраміда. Охрестили знахідку "старе місто".