Археологи Кримського федерального університету (КФУ) імені в. І. Вернадського знайшли унікальну жіночу підвіску елліністичного типу з єгипетськими мотивами.

Цю інформацію повідомив журналістам керівник експедиції, декан історичного факультету КФУ Олександр Герцен.

"Підвіска елліністичну з єгипетськими мотивами було виявлено на плато Мангуп в Бахчисарайському районі буквально кілька тижнів тому, де знаходилася столиця середньовічного князівства Феодоро. Імовірно її датування можна віднести до IV-III століть до н. е. Як вона могла потрапити на середньовічне городище, поки незрозуміло", - зазначив він.

Крім того, Герцен підкреслив, що підвіску знайшли при розкопках на палацовому комплексі Мангупських князів XV століття. Вона невеликого розміру - близько двох сантиметрів. Експерти припускають, що підвіска виготовлена з литої бронзи. На підвісці зображено постать жінки, закутаної у довгу одежу.

За словами археолога, в Криму вперше знайшли щось подібне.

Популярні новини зараз
Головне за 24 квітня: бунт українців у Польщі, трагедія Каті Репяхової, важливий день та різке підвищення цін Виняток із правил: хто з українців може законно не платити за доставку газу Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Червень принесе не лише тепло, а й гроші: хто отримає нову пенсію
Показати ще

"Це перша така знахідка. Можливо, це зображення єгипетського божества", - зазначив декан істфаку КФУ.

Також Герцен розповів, що кримські вчені звернулися за допомогою до колег з Ермітажу і МГУ.

"Поки ніяких аналогів цієї підвіски знайдено не було", - підкреслив учений.

Повідомляється, що князівство Феодоро, або Мангупське князівство виникло в середині XIV століття і займало майже всю південно-західну частину Кримського півострова. Столиця знаходилася на ізольованому плато Мангуп на території нинішнього Бахчисарайського району півострова. Головне місто височило на прямовисних скелях висотою до 70 м, а фортечні стіни по периметру мали довжину до семи км.

Нагадаємо, що в понеділок, 20 серпня, з'ясувалося, що українські дослідники розкопали в Запоріжжі незвичайне поховання жінки-воїна. Вік знайдених останків становить більше двох тисяч років.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", нещодавно китайські вчені знайшли молотки, які були зроблені з кісток тварин. На думку дослідників, це найдавніші знаряддя праці, знайдені на території сучасної КНР.

Також портал "Знай.uа" повідомляв про те, що дослідники пролили світло на таємницю чорного саркофага. Так визначили, хто був похований в таємничому труні, знайденому при розкопках в Олександрії і розкритому 19 липня. Повідомляє Egypt Today.