"Не торкайтеся до предметів мистецтва" - це просте правило, яке придумали не просто так, прийнято майже в кожній галереї і музеї в світі. Проте, з деяких причин, є люди, які вважають за краще ігнорувати це правило.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯкими б не були мотиви, в результаті світ позбавляється безцінних творів мистецтва.
Про 7 з них ми розповімо сьогодні.
Картина "Актор" Пікассо
Досить важко пройти повз майже 2-метрової картини "Актор" Пікассо, не звернувши на неї уваги. Але одна з відвідувачок Метрополітен-музею в Нью-Йорку в січні 2010 року занадто буквально сприйняла це твердження. Вона під час екскурсії втратила рівновагу і впала на картину, зробивши в творі мистецтва 1904 року 15-сантиметрову дірку. Процес реставрації зайняв три місяці.
Картина Пікассо, можна сказати, відбулася легким переляком, в порівнянні з іншими творами, про які піде мова далі.
Статуя короля Себастьяна
3 травня, 24-річний гість португальської столиці Лісабона піднявся на 125-річну статую, встановлену на фасаді вокзалу Россіо, щоб зробити Селфі. Статуя, яка зображала "короля-дитину" Себастьяна, який правив Португалією в 16 столітті, перекинулася на землю і розбилася. Турист, який намагався втекти, був спійманий поліцією і в кінцевому підсумку постав перед судом. Плани щодо відновлення статуї поки невідомі.
Статуя Геркулеса
Геркулес міг мати силу богів, але, на жаль, це властивість не передалося скульптурам. Рік тому двоє туристів під час відвідування палацу Лоджія Деї Міліто в італійській Кремоні пошкодили 300-річну Statua dei due Ercole (статую двох Геркулесів), коли піднялися на неї, щоб зробити Селфі. Туристи примудрилися відламати шматок корону в одній з двох мармурових фігур, після чого їм пред'явили звинувачення у вандалізмі.
Вази династії Цин
У лютому 2006 року Нік Флінн піднімався сходами всередину музея Фіцуільяма в англійському Кембріджі, коли раптово наступив на свій розв'язаний шнурок і втратив рівновагу. Мимоволі змахнувши руками і спробувавши вхопитися за щось, він зачепив три вази династії Цин 1600 - 1700 років.
Виявилося, правило номер один для відвідування будь-якого місця, де є безцінні твори мистецтва: завжди потрібно зав'язувати шнурки
Флінн залишився неушкодженим, але вази вартістю близько £ 500 000 розлетілися на дрібні шматочки. Флінн, якому довічно заборонили вхід в музей, назвав цю подію звичайним нещасним випадком. В результаті вази зуміли в серпні 2006 року склеїти з 113 частин, на які вони розбилися.
Се людина
Найвідомішою і веселою спробою "відновлення" предмета мистецтва в історії була спроба 80-річної парафіянки Сесілії Хіменес реставрувати фреску початку XX століття на євангельський сюжет "Ecce Homo" ( "Се людина"), яка перебувала в Храмі Милосердя в іспанському місті Борха. В результаті її робота була визнана найгіршою реставрацією в історії і стала знаменита на весь Інтернет під назвою "Пухнастий Ісус".
Це не дивно, оскільки зображення на фресці стало схожим не на оригінал, а на якусь пухнасту мавпу. Хоча церква спочатку планувала найняти професійних художніх реставраторів, щоб виправити фреску, до 2014 року вони передумали. Робота Хіменес стала головною туристичною визначною пам'яткою, внаслідок чого 150 000 відвідувачів з усього світу приїжджають в Борха, щоб за $ 1,25 подивитися на незвичайну фреску.
Статуя Діви Марії
У 2013 році американський турист з Міссурі відвідав з екскурсією Музей Опера дель Дуомо у Флоренції, Італія. Там він підійшов до 600-річної статуї Діви Марії роботи Джованні д'Амброджіо і для чогось спробував порівняти її мізинець зі своїм власним. В результаті палець скульптури зламався, але, на щастя, він виявився гіпсовим.
П'яний сатир
Доброю новиною є те, що ця статуя в Мілані, яка втратила свою ліву ногу через невідомих ентузіастів Селфі в 2014 році, була всього лише точною копією іншої статуї, яка датується 220-м роком до нашої ери. Погана новина полягає в тому, що репліка була дуже цінною і досить старовинною (робота 1800-х років).
Як повідомляв портал "Знай.uа", на аукціоні в Ліоні продали капелюха Наполеона, який був втрачений імператором під час битви при Ватерлоо, за 350 тисяч євро.