Напевно, це вічна тема, але деякі ідеали краси минулого дійсно змушують здригатися сучасну людину. І дивлячись на дівчат минулих століть, думаєш, як таке могло стати еталоном.

У нас є добірка, в якій зібрані дикі стандарти краси за всю історію людства.

Жінки епохи Ренесансу голили волосся по лінії їх росту на голові

Високі вигнуті лоби були важливими показниками краси. Жінки виривали або голили волосся по лінії росту, щоб збільшити ширину лоба.

Популярні новини зараз
Українців почнуть жорстоко перевіряти: кому варто приготуватися Нові правила мобілізації: кому треба готуватися до ВЛК Тарифний "сюрприз" для мешканців багатоповерхівок: травневі платіжки заберуть ще більше грошей Українцям кардинально змінять правила оплати комуналки: до чого готуватись
Показати ще

Брови і вії, також, вважалися зайвими в епоху Ренесансу

В епоху Відродження жінки не зупинялися на тому, що вискубували брови. Вії вважалися ознакою зайвої сексуальності. Жінки повністю позбавлялися від них. Це навіть звучить шалено боляче.

Пофарбовані ноги були поширеним явищем в роки Другої Світової війни

Через брак нейлону був дефіцит жіночих колготок. Однак жіночі ноги повинні були виглядати засмаглими, тому на ринок потрапили десятки лакофарбових виробів, призначені для імітації зовнішнього вигляду нейлону. Згідно з виданням 1942 року журналу LIFE, при правильному застосуванні сама уважна пара чоловічих очей не зможе відрізнити такі ноги від ніг в колготках.

Неймовірно маленька стопа була "писком моди" в Китаї

Бинтування ніг в Китаї вважається однією з найбільш сумно відомих практик модифікації тіла. Вона була поширена серед дружин і дочок аристократичного походження в 13 столітті. Однак потім практика отримала повсюдне поширення в Китаї. Бинтування ніг починалося у віці від 5 до 7 років і полягало в тому, що всі пальці стопи згинали і туго прив'язували шматком матерії до підошви. У такому положенні кістки ламалися. Ця калічить хвороблива практика була заснована на сексуальній і естетичної привабливості маленької стопи.

Формування черепа новонароджених дітей було звичайною справою у древніх Майя

Починаючи від 1000 до н.е., стародавня майя почали модифікувати черепа своїх немовлят. Голова дитини прив'язувалася до дошки або різним знаряддям, змушуючи череп приймати спотворену форму. Вважається, що це не пов'язано з соціальним статусом, а є ознакою краси. Представники багатьох інших народів по всьому світу вдавалися до подібних практик.

Всі чоловіки прагнули мати м'язисті гомілки в Середні століття

Сьогодні все захоплюються жіночими ногами, а в середні віки і на протязі 18 століття все заглядалися на чоловічі гомілки. Чоловіки носили панчохи, а деякі навіть набивали їх тканиною, щоб поліпшити форму.

Японські жінки хотіли мати чорні зуби

Протягом сотень років японські жінки починали чорнити свої зуби відразу після заміжжя. Це тривало протягом 19 століття і вважалося ознакою подружньої вірності.

Стародавні китайські жінки фарбували брови в різні кольори

Вони малювали свої брови чорною, синьою або зеленою фарбою і надавали їм форму відповідно до трендом того часу. У якийсь період в моді були загострені брови. В інший період в моду увійшли короткі і високі брови. І так далі.

Мода англійок в 17 столітті

В Англії сімнадцятого століття стандарти краси вимагали від жінок відкривати шию і зону декольте. У той же час в моді була крайня блідість, оскільки вона передбачала багатство і аристократизм. Щоб зробити свої обличчя і тіла ще більш блідими, жінки застосовували спеціальні порошки і малювали блакитні вени на грудях, щоб імітувати напівпрозору шкіру.

Нагадаємо, як змінювалися еталони жіночої краси за останні 100 років.

Як повідомляв портал "Знай.uа", цими винаходами стародавніх єгиптян користується сучасні люди.

Також "Знай.uа" писав, як гонитва за вічною молодістю перетворила графиню Баторі у втілення диявола.