Кожен рік єврейський народ відзначає скорботний і пам'ятний день - День пам'яті геноциду єврейського народу під час Другої світової війни. Так, у 1941 році, через кілька днів після вступу німецьких військ у Ригу, були спалені вісім синагог разом із тисячами євреїв. Ця подія більш відома, як «кришталева ніч».

Шокуючі факти про Кришталеву ніч

Нагадаємо, що перша «Кришталева ніч», вона ж ніч розбитих вікон, була організована нацистами 9 листопада 1938 року. Тоді вони вбили сотні євреїв, зруйнували всі синагоги в Німеччині, а також знищили і пограбували більше семи тисяч єврейських магазинів. Після цієї трагедії близько тридцяти тисяч євреїв стали бранцями у фашистських концтаборах.

У той день у латвійській столиці так звана «команда безпеки», обливши заздалегідь заготовлене клоччя і стіни синагоги бензином, безжально підпалила священний обитель євреїв. Велика хоральна синагога (головна синагога Латвії) також була знищена разом із 500 віруючими, які перебували там.

Далі «акція» була перенесена фашистами в Ригу 1 липня 1941 року. Також відомо, що в основному добровольцями були старшокласники та студенти Латвійського університету. Однак варто виділити головного винуватця – Віктора Арайса — 31-річний молодий і красивий інтелігент, за рік до цього отримав радянський диплом юриста. Згідно джерелу, саме він очолив «операцію фашистів з винищення євреїв» у ту злощасну ніч.

Проте 10 липня 1975 року, через 34 роки після скоєння злочинів, німецькі власті знайшли того самого Віктора Арайса, який на той момент працював складачем у друкарні у Франкфурті-на-Майні.

Популярні новини зараз
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Показати ще

Уточнимо, що цей «орач» (прізвище Арайс з латиської мови - «орач») і його підручні особисто вбили сотні тисяч людей, але на суді він шкодував лише про одне: йому не вдалося розстріляти живих свідків. У 75-му році його засудили до довічного ув'язнення у в'язниці Кассау, де Арайс помер у віці 78 років у січні 1988 року.

Як повідомляв портал "Знай.uа", нацисти подорожували у часі.