На Нюрнберзькому процесі другим за значимістю пунктом звинувачення після євреїв стали медичні експерименти. Всі вони були спрямовані на поліпшення боєздатності армії.

Ми розповімо, за допомогою яких експериментів нацисти збиралися створити ідеального солдата.

1. Розріджене повітря

Досліди, що проводилися з обмеженням повітря або його відсутністю. Такий експеременту був потрібний для польотів на великих висотах, чим займалося відомство Вернера фон Брауна.

Популярні новини зараз
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
Показати ще

Ракетникам необхідно було знати, як поведе себе організм людини в розрідженому повітрі або при низькому тиску. Тому своїх піддослідних доктор заганяв в барокамеру і починав планомірно відкачувати кисень. Результати були жахливими. Під час дослідів померло приблизно 200 чоловік.

Один зі свідків, описував дії доктора такими словами: "Я на власні очі бачив через наглядову вічко камери, як один ув'язнений перебував в розрідженому просторі до тих пір, поки у нього не лопнули легені. Деякі експерименти викликали у людей такий тиск в голові, що вони сходили з розуму і рвали на собі волосся, намагаючись звільнитися від цього тиску. У своєму божевіллі вони розривали собі обличчя і голову нігтями в спробі покалічити себе, вони розбивали собі голови об стіни, вони кричали, намагаючись полегшити біль у вухах від тиску".

Нацистам потрібно було знайти спосіб боротися з проблемою, якщо льотчики страждали від падіння або підвищення тиску, спочатку потрібно зрозуміти, що з людським організмом в таких умовах відбувається. Інакше чим досвідченим шляхом цього не зрозуміти.

Сухою науковою мовою доктор Гіммлер Рашер пояснював на Нюрнберзькому трибуналі: "Досвід проводився в умовах відсутності кисню, відповідних висоті 8820 метрів. Піддослідним був єврей 37 років в хорошому фізичному стані. Дихання тривало протягом 30 хвилин. Через чотири хвилини після початку випробуваний став покриватися потім і крутити головою. П'ять хвилин по тому з'явилися спазми; між шостою і десятої хвилинами збільшилася частота дихання, випробуваний став втрачати свідомість. з одинадцятої по тридцяту хвилину дихання сповільнилося до трьох вд хов в хвилину і повністю припинилося до кінця терміну випробування. Через півгодини після припинення дихання почався розтин".

При розтині черепа під водою виявлялася з надлишком повітряна емболія в судинах головного мозку. Щоб довести це, окремі випробовувані після відносного відпочинку перед поверненням свідомості під водою були доведені до летального результату. Відкриття черепа, грудної та черевної порожнини проводились теж під водою і доводили в результаті присутність великої кількості повітряних емболій в коронарних судинах, судинах головного мозку, у печінці, кишечнику.

2.Холодна вода

Не менш важливі досліди він проводив для ВМФ і полярної авіації. Основна біда моряків і полярних льотчиків була в переохолодженні. Якщо моряк або льотчик виявлялися в крижаній воді, не дивлячись навіть на теплий костюм, який миттю промокав наскрізь, переохолодження вело до неминучої смерті.

Військові зажадали від Рашера інструкцій, як вести себе потерпілим аварію корабля або аварію літака, щоб врятувати собі життя.

Перш ніж дати інструкцію, Рашер взявся глибоко вникати в питання. Йому важливо було зрозуміти, скільки часу людина в крижаній воді залишається живий, коли починає втрачати свідомість, яким чином можна запобігти загибелі.

Тому досліди поділили на кілька етапів.

Перший можна назвати "умови смерті". Людей поміщали в ємності з крижаною водою і неупереджено протоколювати всі процеси, які передують загибелі. Для експериментів вибиралися люди різної ваги, віку, національності. Всі дані супроводжувалися графіками і були оброблені статистично.

У першій серії випробувань задня частина щік і основу черепа перебували під водою. У другій - занурювалися задня частина шиї і мозочок. За допомогою електричного термометра була виміряна температура в шлунку і прямій кишці, яка становила відповідно 27,5 градуса і 27,6 градуса за Цельсієм. Смерть наступала лише в тому випадку, якщо довгастий мозок і мозочок були занурені в воду.

При розтині після смерті в зазначених умовах було встановлено, що велика маса крові, до півлітра, накопичувалася в черепній порожнині. У серці регулярно виявлялося максимальне розширення правого шлуночка. Випробовувані при подібних дослідах неминуче гинули, не дивлячись на всі зусилля з порятунку, якщо температура тіла падала до 28 градусів за Цельсієм.

Другу серію дослідів можна назвати дослідами з пожвавленням. У цих експериментах людей доводили до граничного стану і пробували застосувати різні засоби порятунку - відігрівали повітрям, водою, теплими речами, тілами інших людей. Найвищі результати дали спроби відігрівати вмираючих іншими тілами, найчастіше жіночими, і статевим збудженням.

3.Біль

Берта Оберхейзер, доктор табору Равенсбрук, яку боялися всі ув'язнені, потрапити на досліди до неї означало повільну і страшну смерть, експериментувала з тілесними ушкодженнями, завдаючи своїм ув'язненим глибокі рани і реєструючи, коли починається гангрена, або пересаджувала кісткові тканини, від чого її жертви, природно, гинули.

Доктор Менгеле в Освенцімі проводив дослідження над близнюками. Особливо Менгеле цікавило, чи відчуває другий близнюк біль, якщо її завдавати першому, вміщеної в іншій кімнаті. Його також цікавило, в яких випадках народжуються близнюки, і яким чином влаштувати так, щоб у нордичного солдата народжувалися двійнята або трійнята.

На ув'язнених проводилися досліди по впливу рентгенівського або ультрафіолетового опромінення, на них тестували препарати, які повинні були битися з невиліковними хворобами, на них випробувати бактеріологічну і хімічну зброю.

Нагадаємо, Йозеф Менгеле, його ім'я наганяло страх на ув'язнених у концтаборах. Історія найжорстокішого лікаря-вбивці.

Як повідомляв портал "Знай.uа", щелепа фюрера видала страшну таємницю.

Також "Знай.uа" писав, як японці породили страшну сторінку історії.