На території муніципії Тсімоль в північно-східному мексиканському штаті Чьяпас археологи виявили добре збережені скам'янілі останки мухи, вік яких становить 90 млн років. Про це повідомляють зарубіжні ЗМІ.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа словами співробітника музею палеонтології штату Херардо Чанона, скам'янілі останки комах, які існували мільйони років тому, рідко знаходять в такій мірі збереження. Виявлений екземпляр належить до сімейства bombyliidae - мух-дзижчал із загону двокрилих, що існували ще в крейдяний період, який почався 145 мільйонів років тому і закінчився 66 мільйонів років тому.
"Рідко вдається знайти добре збережені скам'янілі останки комах, які існували мільйони років тому", - зазначив мексиканський дослідник Херардо Чанона, який працює в Музеї палеонтології штату.
Також, за словами директора Музею палеонтології Марко Коутиньо, скам'янілості не покажуть публіці через їх археологічну цінність. Однак незабаром відвідувачам експозиції продемонструють фотографії викопної комахи.
Нагадаємо, археологи знайшли стародавнього жука, який жив 99 млн років тому і назвали його "Ясоном". Дослідження в чиказькому Музеї полів проводили професор Шухей Ямамото з США і Василь Гребенников. Інформацію про це повідомляють американські ЗМІ.
Так, стало відомо, що вчені виявили в бурштині жука часів динозаврів. Комаха непогано збереглася в смолистій речовині.
Як повідомляють зоологи, даний жук є ровесником динозаврів. За зовнішнім виглядом стародавньої комахи можна говорити про те, що воно не дуже відрізняється від своїх сучасних родичів.
Існують деякі зміни в покритті, але в цілому жук виглядає так само, як і нинішні представники цього виду. Зараз зоологи вивчають будову виявленої комахи.
На думку фахівців, жук добре зберігся завдяки смолистій основі бурштину. Це дає можливість експертам проводити дослідження і порівнювати знайдений зразок з сучасними комахами. Розмір стародавнього жука дорівнює половині міліметра. Назвати його вирішили на честь грецького крадія Золотого руна Ясона.
Як повідомляв портал "Знай.ua", археологи виявили в Кенії найдавніше поселення, яке колись змогло пережити виверження індонезійського вулкана. На цій стоянці людей були виявлені унікальні інструменти, які фахівцями датують 78 000 років тому.
Групі вчених на чолі з директором Інституту людського розвитку Товариства Макса Планка Николем Боівіном вдалося знайти, відкопати і вивчити стоянку древніх людей в Кенії. Експерти впевнені, що цим людям вдалося пережити глобальну катастрофу - виверження індонезійського вулкана Тоба, яке відбулося 74 000 років тому.
Саме виверження цього вулкана послужило поштовхом до настання холоду в Африці, в зв'язку з чим сильно скоротилася чисельність населення. Вважається. Що через 6000 років чисельність населення в цьому регіоні почала стрімко зростати і людство неухильно продовжило технічний розвиток.