Історія знає не мало жінок, які зробили воістину найбільші відкриття. Журнал BBC History Magazine створив рейтинг "100 жінок, які змінили світ". Учасниць відібрали експерти, а розставили по місцях читачі голосуванням.

Ми розповімо про п'ять з них і покажемо, хто увійшов у двадцятку.

Перше місце в рейтингу займає Марія Кюрі.

Кюрі – французький вчений-експериментатор польського походження. Перша в історії жінка, яка стала дворазовим лауреатом Нобелівської премії по фізиці і хімії. Займалася дослідженням радіоактивності. Разом з чоловіком відкрила елементи радій і полоній. Завдяки їй ми користуємося рентгеном.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Показати ще

Другий виявилася Роза Паркс.

Вона - засновниця руху за права чорношкірих у США, "мати сучасного руху за громадянські права".

Роза відмовилася на вимогу водія уступити своє місце білому пасажирові в секції автобуса для кольорових. Її заарештували, а громадська реакція на арешт Паркс призвела до бойкоту автобусних ліній міста, що тривала 381 день. Завдяки їй, в 1956 році Верховний суд США виніс постанову, згідно з якою расова сегрегація при наданні послуг автобусного транспорту є порушенням Конституції.

Третя - Еммелін Панкхерст.

Лідер британського руху суфражисток. Завдяки їй, 1918-му закон про виборчі права Британии був змінений; право на голосування отримали чоловіки у віці від 21 року і жінки старше 30 років.

Четверте - Ада Лавлейс.

Англійський математик ХІХ століття, перший програміст в історії. Відома насамперед створенням опису обчислювальної машини. Ввела у вжиток терміни "цикл" і "робоча комірка".

Закриває п'ятірку Розалінд Франклін.

Англійський біофізик і вчений-рентгенограф. Займалася вивченням структури ДНК.

А ось перелік двадцяти найвидатніших жінок.

Цікавим є те, що в двадцятці - чотири жінки, відомі своєю науковою роботою, троє найактивніших учасниць руху феміністок, три королеви (включаючи Боудикку - полумифическую королеву кельтів) і всього одна письменниця: Джейн Остін, яка займає тринадцяте місце. Діва Марія, згідно з опитуванням, посіла 12 місце рейтингу найвпливовіших жінок, відразу після Аліенори Аквітанської. Ось такі вони, жінки, що змінили світ.

Нагадаємо, чому предмети Марії Кюрі не можна чіпати ще 1500 років.

Як повідомляв портал "Знай.uа", внесок Ади Лавлейс, уродженої Байрон, в розвиток програмування можна по праву вважати великим. Давайте дізнаємося більше про нього.

Також "Знай.uа" писав, що історія Марії-Терези де Філіппис, першої жінки-пілота Формули-1.