Середні століття були для жінок дуже важким часом. Це був період необгрунтованих звинувачень. Будь-який перехожий міг звинуватити будь-кого в чаклунстві і найчастіше порожні слова долітали до вух тих, хто вважав себе людиною, яка вершить людські долі і може стратити. У період з XIV по XVIII століття в Європі спалили приблизно 10 мільйонів так званих "відьом". Найчастіше масово (Салемський суд, наприклад) істерія починалася з конкретних персон - ось цих жінок.

Мелін Матсдоттер

У Стокгольмі вірили, що відьми викрадають дітей. Мелін Матсдоттер, нещасну пралю, звинуватили в чаклунстві і засудили до спалення живцем - страшна кара, звичайна для Європи, але ніколи ще не застосовувалася в Швеції. На суді Мелін відмовилася каятися, оголосила себе невинною і до стовпа пішла з гордо піднятою головою. Вона стала першою і останньою жінкою, спаленої заживо на території Швеції. Подейкують, так було вирішено тому, що муніципалітет просто злякався: навіть згораючи на багатті Мелін не вимовила жодного слова - але ж всі знають, відьми не бояться болю.

Популярні новини зараз
Обладнання зламалося: в "Укренерго" заявили, що вимкнення світла будуть довшими Синоптики прогнозують нову хвилю спеки в Україні: як вберегтись "Країна під водою, люди тікають": у пророцтві Баби Ванги виявили прогноз на 2025 рік Виплати ВПО змінюються: що чекає переселенців з 1 серпня
Показати ще

Бріджет Бішоп

Знаменитий Салемський суд над відьмами почався саме з цієї жінки. У 1692 році Бріджет володіла відразу двома тавернами, носила провокаційні наряди і, як з'ясувалося пізніше, на дозвіллі справді займалася чаклунством. Під час обшуку в будинку Бріджет виявили ляльок для псування, вкритих голками. Одна зображувала недавно померлого чоловіка - доказ, що приголомшило жителів Салема. На суді Бріджет поводилася вкрай зухвало, що швидко привело її до страти. Криваве видовище викликало в суспільстві напад масової істерії - в короткі терміни на багаття вирушило ще 70 "відьом".

Анна Колдінгс

Ткалю Колдінгс звинувачували в тому, що вона викликала шторм, щоб згубити корабель королеви Анни, яка подорожувала з Копенгагена до Шотландії. Каравела і справді мало не затонула при найсильнішому штормі і була змушена зупинитися в Норвегії. Анну, що названа "Мати Диявола", заарештували за звинуваченням мера Кронборга, який вирішив вислужитися перед королем. На тортурах Анна не тільки зізналася у всьому, але і назвала ще п'ять імен своїх спільниць - дружину мера в тому числі. Раннім весняним ранком всіх дівчат спалили прямо біля стін Кронборга.

Ентьен Джілліс

У 1613 році відьом в Нідерландах спалили більше, ніж в більшій частині Європи. Першою на вогнище пішла Ентьен Джілліс, повитуха, звинувачена в прокляття новонароджених дітей. Ентьен вже була за гратами, коли в містечку Страелен почався справжній мор, що забрав життя сотень немовлят. Після чергових тортур дівчина вказала "помічниць", відбувся знаменитий Рурмондскій суд, на якому спалили 63 "відьми".

Мерга Бін

Німецький мисливець за відьмами, а за сумісництвом абат і мер міста Фульда, Бальтазар фон Дернбах, заарештував Мерго Бін за звинуваченням у вбивстві власного чоловіка чаклунством. Вагітну вдову від тортур не звільнено - інквізиція визнала батьком майбутньої дитини самого диявола. Мерго швидко судили і спалили, після чого Дернбах увійшов у смак і наступні три роки ганявся за відьмами по всьому Гессені, в результаті чого стратили ще 250 чоловік. Що увійшли в історію Суди над відьмами Фульда закінчилися лише зі смертю самого абата.

Відомо, найпоширенішим знаряддям змовників завжди була отрута, тому що в більшості випадків він дозволяє отравителю залишатися в тіні. Ми зібрали самі гучні отруєння у світовій історії.

Як повідомляв портал "Знай.uа", трохи більше трьохсот років тому, в Бостоні, штат Массачусетс, повісили першу обвинувачену у справі про так званих салемских відьом. Цей епізод в американській історії, жертвами якого стали двадцять п'ять чоловік, чия невинуватість згодом було встановлено, став настільки болючим уроком для жителів Нової Англії, що про нього там пам'ятають до сих пір.