Вам тиснуть занадто вузькі джинси, а нові туфлі перетворюють побачення в пекло? Що ж, відставте підбори в бік, розслабтесь та ознайомтесь із справжніми "знаряддями тортур", які колись входили в список must-have будь-якої поважаючої себе модниці.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися1. Корсет
У ХХ столітті корсет був на піку популярності. Кожна поважаюча себе жительки Британської Імперії була зобов'язана його носити. Відсутність корсета розцінювалося як плювок в обличчя здоровому глузду і громадськості.
Наслідки використання корсета воістину жахливі – у деяких спостерігалося нетравлення їжі, запор, часта непритомність, викликана утрудненим диханням і навіть внутрішня кровотеча.
В 1874 році вперше було опубліковано список, що включає 97(!) захворювань, викликаних використанням корсета (серед інших вказані були також істеричний стан і меланхолія).
Найяскравішим доказом на користь заборони цієї деталі жіночого гардероба стала смерть 42-річної Мері Хеллідей, матері шістьох дітей: розтин показав, що жінка померла через проникнення двох сталевих прутів загальною довжиною до 9 дюймів, які становили каркас корсета.
2. Крінолін
У першій половині ХІХ століття жінки почали користуватися структурною нижньою спідницею-обручем для формування привабливого силуету.
У липні 1861 року з дружиною американського поета Генрі Уодсворта Лонгфелло трапилася "неприємність" через кринолін. Газета "Boston Daily Advertiser" розповіла про цю подію:
"Коли жінка сиділа за своїм письмовим столом і робила вручну дрібнички для дітей, шматочок тліючого паперу потрапив на її плаття і воно миттєво загорілося".
Дружина Лонгфелло померла на наступний день.
Дві зведені сестри Оскара Уайльда померли від отриманих опіків після того, як занадто близько підійшли до відкритого вогню в своїх бальних сукнях. У 1858 році в "New York Times" з'явилася стаття, в якій говорилося про те, що "три смерті в середньому за тиждень – невже такою має бути ціна краси і привабливості?".
На щастя, здоровий глузд переміг, і цей небезпечний елемент гардеробу назавжди перейшов у розряд музейних експонатів.
3. Крохмальні комірці
Ввійшли в моду в ХІХ столітті, крохмальні комірці спочатку були чимось на кшталт "ліки від усіх хвороб" - передбачалося, що цей знімний елемент позбавить представників сильної статі від необхідності міняти сорочку щодня. Але через деякий час крохмальний комірець стали називати "батьком-вбивцею". Вся справа в тому, що такий атрибут гардероба міг з легкістю заблокувати доступ крові до сонної артерії. Також чоловіки дуже часто просто задихалися – цей модний аксесуар при найменшому нахилі голови вперед блокував дихання.
4. "Божевільні капелюшники"
Виявляється, вираз "божевільний капелюшник" з'явився задовго до появи Керролівської "Аліси в Країні чудес". Отруєння ртуттю було професійним захворюванням для капелюшних майстрів в XVII-XIX ст.: хімікат використовувався при виготовленні фетру і тривалий контакт викликав так звану "хворобу божевільного капелюшника", симптоми якої включали нервовий розлад і підвищену збудливість. Що ж, у такому разі не дивує та точність, з якою Керролл описав одного з найбільш харизматичних персонажів – літературознавцям залишилося тільки знайти реальний прототип.
Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", читайте про те, як подружки Керрі Бредшоу змінили світ моди.