В результаті досліджень геномів давніх жителів континентальної Греції з'ясувалося, що більшість предків і мінойців, і мікенців прийшли з Малої Азії. А мала частина — через євразійські степи, з Кавказу або з Ірану.

Міжнародна група вчених порівняла гени сучасних людей з різних частин світу з генами жителів Греції часів мікенської цивілізації (XVI–XI ст. до н. е..,) та ворогуючої з нею мінойської цивілізації. Відповідна стаття опублікована в Nature.

З'ясувалося, що три чверті генів мінойцев і мікенців в точності збігаються з генами сучасних їм жителів Малої Азії.

Вчені вважають, що це сліди ранньої колонізації першими землеробами — неолитичними фермерами з Малої Азії — прилеглої до їх регіону частині Європи.

Також гени чверті людей збіглися з генами людей, що жили в стародавності і живуть сьогодні на Кавказі і в Ірані.

Популярні новини зараз
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Показати ще

Дослідники вважають, що вони могли прийти в регіон в ході військового вторгнення з причорноморських степів. Серед мікенців цих генів більше, ніж серед мінойців.

Міграційні шляхи древніх народів не просто відстежити. Адже в ті часи жінок на війні не вбивали, а брали в полон або в дружини. Так гени завойованих популяцій могли зберегтися, навіть якщо майже всі місцеві чоловіки були перебиті в ході вторгнення.

У статті наголошується, що якщо брати до уваги тільки Y-хромосомні гаплогрупи (вони передаються тільки по чоловічій лінії), то четверо з п'яти вивчених давніх чоловіків мікенської і мінойської цивілізації, також як і з Малої Азії, належать до гаплогруппе J. До бронзового століття вона була відсутня в регіоні, зате була поширена на Кавказі і в Ірані. По всій видимості, ці чоловіки були нащадками завойовників, що походять з цих регіонів.

Гаплогруппа J переважає серед чоловіків Кавказу, Аравії, і регіонів Ефіопії. В Ефіопії, за даними більш раннього дослідження, ця гаплогруппа популярна серед бігунів. 43% місцевих марофонцев належать до неї, хоча серед населення в цілому їх всього 25%.

Як раніше повідомляв інформаційний портал Знай. ua, вчені наблизилися до розкриття стародавньої таємниці.