Національний музей старожитностей в Нідерландах оприлюднив сенсаційний знімок римського диктатора Юлія Цезаря. На зображенні голова правителя виявилася неприродно опуклою і роздутою. Голова була зроблена за допомогою 3D-моделювання. Про це повідомляє Fox News.

"Лікар сказав, що таке відбувається при важких пологах. Таке не придумаєш, як художник", — пояснила антрополог Майя Доллоси.

Реконструкція була виконана завдяки тривимірному скануванню мармурової скульптури Цезаря з колекції музею.

"Скульптура дуже пошкоджена, тому було вирішено доповнити зниклі частини, такі, як ніс і підборіддя, на основі іншого портрета правителя — так званого бюста з Тускула, який зберігається в італійському Турині", — розповіли в установі.

Популярні новини зараз
Вже у червні отримають більше: пенсіонерам нагадали важливий нюанс – як добитися перерахунку ПриватБанк скасував плату за важливу послугу: до кінця року не візьмуть жодної копійки Українці нарешті побачили Poch Tavria XL, яку збирали для Франції: навіть у таких журналах немає Українцям кардинально змінять правила оплати комуналки: до чого готуватись
Показати ще

Як відомо, зазвичай на скульптурних портретах Цезар зображується з великою, але загалом нормальною головою. Сучасники не відзначали її дивну форму, згадок про це немає, але більше уваги зверталося на лисину, якої диктатор соромився, дуже світлу шкіру і досить слабку статуру.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що археологи з Польщі виявили у храмі цариці Хатшепсут підтвердження того, що фараони Нового Царства влаштовували морські та сухопутні походи в Центральну або навіть Південну Африку. Про це повідомляє прес-служба Польської академії наук.

"Нам вдалося знайти поки єдині малюнки птиці-секретаря, вибиті на стіні в часи фараонів. Можна сказати, що ці птахи були найрідкіснішими "скарбами", які війська "владик двох царств" привезли назад в Єгипет з легендарної країни Пунт", — розповідає Філіп Татерка (Filip Taterka), керівник експедиції в Дейр-ель-Бахрі.

Як оповідають хроніки античних часів, Стародавній Єгипет відправляв численні військові та дослідницькі експедиції далеко за межі своїх кордонів. Його війська і мандрівники проникали на територію Лівії, Нубії і Синая, а кораблі древніх єгиптян, як вважають деякі історики, могли досягти мису Доброї Надії і вивчити велику частину узбережжя Африки.

Так, найбільш масштабна експедиція такого роду була організована за часів правління цариці Хатшепсут, що відправила військо на територію імовірно казково багатою і екзотичної країни, яку стародавні єгиптяни називали "Пунт", або "земля богів". Потрапивши на її територію, єгипетський експедиційний корпус налагодив торгові відносини з її мешканцями, закупивши чорне дерево, пахощі, шкури і екзотичних тварин.

Як повідомляв портал "Знай.uа", 10 фактів з життя стародавніх єгиптян, які ви навряд чи чули на уроках історії. Але вони дозволять подивитися на Єгипет, з іншого боку.