Під час вивчення могильника Итколь II в Хакасії археологи виявили дитячи іграшки, зроблені понад 4,5 тисячі років тому.

На території поховань знайдено понад 60 пагорбів, серед них можна виявити культури від епохи неоліту до пізньоскіфського часу. Дослідники підозрюють наявність у цій місцевості поховань інших культур.

Могильник пов'язаний з окуневською культурою, яка існувала в епоху ранньої бронзи в степових регіонах Середнього Єнісею (XXV—XVIII століття до нашої ери). Розкопки були проведені ИИМК РАН і Російським географічним товариством у рамках проекту "Таємниця давніх художників Сибіру".

В період дослідження похоронного інвентарю знайдені дивні вироби дитячі іграшки. Вони виглядають, як голова собаки або вовка, зроблені з рогу.

Серед поховань була невелика фігурка з обличчям жінки, виконана з мінералу стеатит. Можна припустити, що це перша барбі. Майстер настільки професійно зробив риси обличчя, що через стільки часу на ній видно вії.

Популярні новини зараз
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Показати ще


Археологи вважають, що майстри того часу створювали голови іграшок з міцних матеріалів дерева, кістки або рогу, а оббивку робили нетвердою зі шкіри і тканини.

На думку дослідників, іграшки належать простій дитині, так як немає ознак, що поховання належало будь-якій еліті.

Нагадаємо, вчені з Європейського синхротронного центру в Греноблі, з'ясували, що археоптериксы, вважаються найдавнішими птахами на Землі, могли літати приблизно так само, як сучасні курки. Раніше багато дотримувалися думки, що ці стародавні істоти злітати в повітря не вміли в принципі.

Археоптериксы жили 150 мільйонів років тому. А вчені всього світу продовжують сперечатися, тваринам або птахам вони були ближче.

У ході нового дослідження фахівці за допомогою синхротрона вивчили структуру кісток даних тварин. Як виявилося, за їх будовою археоптериксы були значно ближче до сучасних летючим птахам, ніж до динозаврів або тим птахам, які не вміють літати зовсім — наприклад, страусів.

Головною відмінністю є той факт, що у істот, "народжених літати", кістки значно більш тонкі і легкі, ніж у інших, і це дозволяє їм проводити багато часу в повітрі. Також фахівці, посилаючись на більш раннє дослідження, відзначають, що м'язи археоптериксов кріпилися до їх кістках так само, як у птахів.

Як повідомляв портал "Знай.uа", уявіть, що ви живете в 19 столітті, і на кожній вашій дитячій фотографії мама замаскована під стілець. Це виглядає досить страшно, але цьому є пояснення. Сучасні фотографи з'ясували, чому їх колеги, колись приховували обличчя матерів.