У Китаї в скельних породах в провінції Гуйчжоу дослідники виявили скам'янілості прадавньої черепахи, у якої не було панцира на спині і пластрона, що захищає живіт. повідомляє BBC.

Також учені зазначають, що останкам великої черепахи без панцира 228 млн років. Вчені не знайшли слідів панцира ні під скелетом, ні над ним.

Судячи з скелета, тулуб сягала 50 см і закінчувалося хвостом вдвічі довше тіла. У неї не було ні спинного щита, ні пластрона на животі. Замість панцира у черепахи були широкі плоскі спинні ребра, а також беззубий дзьоб.

Популярні новини зараз
Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків Спіймали на вулиці та примусово відвезли в ТЦК: українцям розповіли, як себе поводити Чому українцям необхідно заповідати майно вже зараз та як це зробити правильно Як в інших країнах звикли підтирати попу і чому на нас дивляться, як на дурнів: вся справа в культурі
Показати ще

Керівник природничих наук у Національному музеї Шотландії Ніколас Фрейзер каже, що останки схожі на черепаху, але там відсутні всі частини панцира. Дослідник пояснює, що підстава для панцира існує, але головна захисна частина черепах як така відсутня.

Стародавня черепаха також має характерне витягнуте обличчя, з-за чого її прозвали Eorhynchochelys sinensis, - "давня черепаха з дзьобом з Китаю".

Експерти припускають, що Eorhynchochelys sinensis могла мешкати на мілководді і годується як у воді, так і на суші. Великі кігті на її лапах свідчать, що тварина добре вміло рити землю, а значить, мешкалоа на суші. У той же час її останки були знайдені в морських відкладах.

Ніколас Фрейзер пояснює, що черепахи досить дивні тварини, оскільки мають гамівну сорочку у вигляді панцира. "Якщо б людина носила грудну клітку у себе на плечах - вона би була досить обмеженоюий", - порівнює вчений.

Тим не менш, панцир черепахи, який складається приблизно з 50 кісток, допоміг цим тваринам прожити понад 200 млн років.

Раніше дослідники вже знаходили останки древніх черепах. Так, у більш пізніх плазунів Pappochelys rosinae, які жили близько 240 млн років тому, вже була броня на животі, утворена ребрами, і кісткові пластинки на спині, попередники панцира.

Варто відзначити, що в природі існують черепахи, які живуть без панцира. Звичайно, він є, просто на його місці є сірий щільний шкірний покрив. На поверхні шкіри можуть йти численні шипи невеликого розміру.

Ці рептилії володіють великими розмірами, і вони входять у групу прісноводних черепах. Всього є три різновиди м'якотілих рептилій: велика, канторі, Pelochelys cantorii.

Нагадаємо, на одному з пляжів виявили зуби гігантської доісторичної акули.

Як повідомляв портал "Знай.uа", археологи Кримського федерального університету знайшли жіночу підвіску елліністичного типу з єгипетськими мотивами

Також "Знай.uа" писав, палеонтологи із США повідомили про відкриття раніше невідомого виду "броньованого" динозавра, останки якого були виявлені в 2008 році.